Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

FKM Nové Zámky - AFC Nové Mesto 1:0 (0:0)
Gól: 86. Hlavačka.
Cesta za prvým gólom sezóny a prvým domácim bodovým zápisom nebola pre Novozámčanov vôbec jednoduchá. Prvá strela Sebestyénia bola iba propagačná, Hlavačkova pre zmenu nepresná. O vážnejší vzruch sa tak v úvode postarali najskôr hostia, keď po rohu a následnom centri nebezpečne hlavičkoval Bogora. Druhá Sebestényova strela cez obrancu už Palkecha vystrašila, no sieť nenapol ani Michalička z blízka po trme-vrme. K peknej akcii sa nadýchol Zsák, ktorého umiestnenú strelu po narážačke gólman AFC iba s námahou vytlačil na roh. Viac sa hralo na polovici Považanov, no domáca ofenzíva príliš ľahko stroskotávala na obrannej pavučine súpera. Neujali sa ani hlavičky Dang Vana či na opačnej strane Balockého, no päť minút pred prestávkou vystrašil publikum Bogora, ktorý zakončil svoj únik z uhla krížnou strelou tesne vedľa. Sedem minút po obrátke sa Bogora ocitol po prihrávke Omastu už v čistej šanci, Rybánsky však loptu nohou reflexívne vyrazil. V 69. min sa v šestnástke neulakomil Zsák, na podnose posunul loptu Sebestyéniovi, lopta sa však odrazila spod brvna pred bránu. Nové Zámky tlak stupňovali, z troch rohov po sebe však bol iba jeden závar, no vykúpenie predsa len prišlo. V 86. min Hlavačkovu strelu tečovali zadáci Nového Mesta a ich gólman zostal bezmocným - 1:0. Vojtechova jedovka z 20 m v samom závere už na výsledku nič nezmenila.
Rozhodoval Tóth, ŽK: Hlavačka - Vojtech, 250 divákov.
AFC: Palkech - Arbecík (73. Gábriš), Balocký, Šupka, Šumaj, Benko, Ježík, Vojtech, Omasta (90. Zmeko), Balcír, Bogora (88. Gardian). Tréner J. Trebatický.
MARIÁN DRAGÚŇ

Spartak Bánovce - SH Senica 1:1 (1:1)
Góly: 30. Chorvát - 6. Rábek.
V sotva priemernom stretnutí sa hostia už v 6. min. ujali vedenia Rábekom, ktorý využil ľahkovážnosť domácej obrany - 0:1. Bánovčania mali síce územnú prevahu, avšak nebolo sa na čo pozerať. Niekoľko vysokých centrovaných lôpt bez problémov zlikvidoval senický brankár Fišan. Domáca radosť nastala v 30. min., keď Chorvát zakončil kombinačnú akciu vyrovnávajúcim gólom - 1:1. Zostávajúce minúty do prestávky priniesli len málo vzruchu z obidvoch strán. Ani v druhom polčase sa toho veľa neudialo, avšak hostia mohli dvakrát skórovať. najprv Mikula z výhodnej pozície hlavičkoval nad bánovskú bránu a potom len likvidačný faul Parkana na unikajúceho protihráča, za čo musel ísť predčasne v 70. min. pod sprchy, zachránil spartakovcom bod. V závere nevyužil dobrú šancu Kušpál a Malík hlavičkou z 5 m opečiatkoval brvno. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že sa ani raz nestriedalo.
Pred 101 divákmi rozhodoval Farkaš, ŽK: Stano, Zita - Vilček, Šefčík, ČK: 70. Parkan (Bánovce).
SPARTAK: Grman - Jandák, Parkan, Stano, Zita, Valach, Hrubý, Mezovský, Masarovič, Chorvát, Slovák. Tréner A. Cabánik.
ĽUBOSLAV JEŽO

MFK Myjava/Turá Lúka - Juhcelpap Štúrovo 0:0
V prvom polčase hrali hostia s vetrom a už v 1. min domáci Coufalík vystrelil zo šestnástky slabo. Rýchlonohý hosťujúci Bábsky vystrelil v 13. min, našťastie pre domácich tesne vedľa brány. V tej istej minúte priamy kop domáceho Kvasnicu brankár Novota chytil. V 15. min vnikol do šestnástky hostí Kosík, ktorému v poslednej chvíli obranca loptu vykopol. Hostia podnikali naďalej nebezpečné protiútoky a Solnička v 26. min zlikvidoval čistú šancu Bábskeho. Vzápätí mal tutovku Coufalík, ktorý z 5 m trafil brankára. Potom sa hra pohybovala medzi šestnástkami až do 41. min, keď po chybe domácej obrany hasil v poslednej chvíli gólman pre Kamasom. V druhom polčase začali lepšie hostia. V 46. min strela Tárnyika letela do „vinkla“, ale brankár loptu na dvakrát chytil. V 50. min hlavou Obert minul bránu, ale vrchol hosťujúcej aktivity prišiel z priameho kopu v 51. min, keď Tárnyik z 20 m trafil pravú žrď domácej brány. Od 60. min prevzali iniciatívu domáci a v 70. min po akcii striedajúceho Gálika zaváhal v čistej šanci Vojtek, ktorý zo 7 m trafil vedľa. V 82. min gólovú strelu Zríniho z priameho kopu gólman vyrazil na roh. Hostia sa predstavili ako kvalitný kolektív, ktorému boli mladí domáci hráči vyrovnaným súperom.
Pred 350 divákmi rozhodoval Kastelovič, ŽK: Kurák, Balázs.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Adamec, Raček, Peknik (69. Vojtek), Zríni, Gúčik, Coufalík (59. Gálik), Kováč, Kosík. Tréner R. Madunický.
ZDENO ŠIMO

Slovan Nemšová - Slovan Levice 1:0 (0:0)
Gól: 62. Valachovič.
Diváci mali možnosť vidieť kvalitný duel v ktorom od začiatku udávali tempo hry domáci. V 7. min pohrozili Nemšovania po prvýkrát a to Valachovičom, ktorého prudkú strelu zo šestnástky brankár vyrazil na roh. V 20. min po centri Častulína mal streleckú príležitosť v malom vápne Chebeň, ale trafil len brankára. V 28. min krásnou krížnou strelou nastrelil Častulín tyč. V 33. min v sľubnej príležitosti v šestnástke Valachovič nastrelil dobre postaveného obrancu. Vzápätí po presnom centri Chebeňa zakončoval nepresne hlavou Častulín. V 42. min sa sám pred gólmanom hostí ocitol Častulín, jeho strelu však brankár zneškodnil. Hostia v prvom polčase si nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť. V druhom polčase sa dej hry nezmenil, domáci zatlačili hostí a mali viac gólových príležitosti. V 54. min sa snažil zo šestnástky obstreliť gólmana Ďuriš, jeho úmysel mu však nevyšiel. V 59. min z ojedinelej akcie pohrozili hostia kapitánom Gondom, ale jeho strela minula bránu. O osem minút nato sa domáci konečne dočkali a to keď zobral zodpovednosť na svoje plecia Valachovič, výborne sa zbavil brániaceho hráča a s prehľadom obstrelil brankára hostí. V 78. min zo štandardky nádherne zavrtel loptu opäť Valachovič, škoda však, že minula bránu. Nemšovania zodpovednou a trpezlivou hrou zaslúžene zísakali ďalšie cenné víťazstvo. Pred 250 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Kresánek, Častulín, Gabaš, Graus.
FKS: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Sabatka, Poliak, Chebeň, Ďuriš, Častulín, Bahno (68. Kukuč), Valachovič, Suchý. Tréner R. Dorňák.
RÓBERT PŠENČÍK

Crystal Lednické Rovne - Matador Púchov B 2:1 (1:1)
Góly: 15. a 50. Václavík - 19. Vavrík.
Zápas začali aktívne domáci, ale Baginov priamy kop smeroval nad bránu a neuspel ani pri druhom pokuse. Hostia odpovedali strelou Vavríka vedľa brány a napodobnil ho aj Demjan. Basilov únik zblokovala na dvakrát obrana hostí. V 15. min Bagin vysunul Grendela, ten nezištne prihral Václavíkovi, ktorý otvoril skóre zápasu. Matadoru vyšla kontra v 19. min, keď po chybe v obrane vyrovnal Vavrík. Zápas nabral tempo, bojovalo sa o každý meter trávnika a diváci sledovali kvalitný zápas. Čistu šancu zahodil v 30. min Demjan a Ondrička mieril vedľa tyče. Útoky sa striedali na oboch stranách, hostia boli nebezpeční, ale polčas skončil remízou. Na začiatku druhej časti podržal hostí Mištík, keď chytil gól Grendelovi a taktiež dorážku Václavíka a Basilu. Ďalšiu peknú akciu Nosického s Grendelom zakončil hlavou Václavík do prázdnej brány. Led. Rovne bolo lepšie a hostia im so šťastím odolávali. Ďalšiu akciu Grendel s Václavíkom nedotiahli do úspešného konca. Sklári boli aktívnejší, ale mnohé prihrávky zostali nevyužité. V 89. min obrana Púchova zabránila gólu odkopom na roh pred Grendelom a v nadstavenom čase pred Václavíkom. A tak dobrý derby zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich, ktorí boli o gól lepší aj keď posilnení hostia predviedli dobrý výkon a prispeli k dobrej úrovni stretnutia.
Pred 550 divákmi rozhodoval Peťovský.,ŽK: Bagin, Grendel, Pauer.
CRYSTAL: Hodál - Meliš, (87. Lazor), Bagin, Šatka, J. Martinka (85. Cifranič), Basila, Mackovčin, Nosický, Holeščák (73. Bajza), Grendel Václavík. Tréner V. Kavecký.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: KFC Majorka Komárno - Vegum D. Vestenice 0:1 (0:1), MFK Topvar Topoľčany - ŠK Blava J. Bohunice 1:1 (0:0), Spartak Vráble - Spartak Trnava B 0:3 (0:2)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 102

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.