FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Prečín 2:0 (1:0)
Góly: Beňo 2. V zápase slabej úrovne si domáci vypracovali viacero príležitostí, no na ich škodu dokázali len dve využiť. Navyše domáci hráči ešte v 86. minúte kopali pokutový kop, no svoju šancu nevyužili.
ČK: Nemec (Brezová p/B). Rozhodoval Prepelica, 300 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Šarudi (12. Bednár), Sadloň, Šido, Obuch, Beňo, Škoda, Š. Nemec, Michalička, Klein (80. Matušík), Jankovič (83. Barbirík).
Eduard Hegeduš

Trenč. Jastrabie – Malé Lednice 3:1 (2:1)
Góly: Mišák (11 m), Fodrek, Ma. Kyselica - Dudák.
Domáci vedomí si svojho postavenia v tabuľke začali aktívne, no hostia sa z ojedinelého útoku ujali vedenia. Domáci na to odpovedali zvýšenou aktivitou a otočili skóre vo svoj prospech. V druhom polčase domáci poistili svoje víťazstvo, aj keď zahodili väčšie množstvo vyložených šancí.
ŽK: Cintula. Martin Kyselica. Rozhodoval Damkovič, 150 divákov.
Trenč. Jastrabie: Bulko, M. Glasa, Mikula, Fodrek, Doktor, Cintula, M. Kyselica, Pavlo, Mišák, R. Glasa, Ľ. Piláthy, striedali Bošanský, Marek Kyselica, Žáček.
Július Glasa

Podolie – Kanianka 1:1 (1:0)
Góly: A. Ščepko – Pipíška.
Už v prvej minúte nepremenil výbornú šancu domáci Augustín. V 11. minúte mali hostia možnosť kopať pokutový kop, no neuspeli. V 43. minúte sa ujali domáci vedenia, keď strelou z priameho kopu sa presadil Alexander Ščepko. V 63. minúte vyrovnali hostia na 1:1, autorom gólu bol Pipíška. ŽK: Lednický, Kališ – Michalička, Líška. ČK: Lednický, Kališ (obaja po druhej žltej).
Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, A. Ščepko, Kališ, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Brezuľa, Lednický, Ivana, Augustín. Kanianka: Gregor – Líška, Kurbel, Pekár, Michalička, M. Pipíška, M. Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, P. Mečiar.
DORAST: Podolie – Kočovce 2:2. ŽIACI: Horná Súča – Podolie 0:0
Peter Srnec

H. Poruba - Tr. Stankovce 2:2 (1:1)
Góly: 40. Kozík, 49. M. Stano ml. – 21. Daško, 86 vlastný (J. Staňo).
Hostia sa predstavili ako fyzicky výborne pripravený celok a viedli, no k vyrovnaniu im pomohol napokon vlastný gól. Pred 250 divákmi rozhodoval Truhlík.
H. Poruba: D. Staňo – Hofierka, J. Staňo, T. Staňo, Krajčí, Kvasnica, Kozík, J. Meliš (M. Meliš), R. Puček, M. Stano ml., Solík. Tr. Stankovce: Tretinár – Panák, Beňovič, Bulko, Kapko, Koprivňanský (Valach), Sedláček, Raček, Poruban, Minaroviech (Mutňanský), Daško.
(st)

V. Uherce - Rybany 1:0 (1:0)
Gól: M. Štálnik (11 m).
Domáci boli od úvodu zápasu aktívnejší. V 8. minúte po ruke kopal Štálnik penaltu, ktorú na dvakrát premenil. V 16. minúte išli dvaja domáci na osamoteného obrancu, ale Kováč nezakončil. O minútu neskôr Kikuš hlavou minul. V 22. minúte sa perfektnou strelou uviedol Šimuni, ale Radosa bol na mieste. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale šanca sa zrodila na druhej strane a Kováč vystrelil do žrde. Domáci už zápas umnou hrou doviedli do víťazného konca. 250 divákov. V. UHERCE: Radosa - Jančí, Uhlár, M. Kováč, Štálnik, Svrček, Offertáler, Bartoš, Dubina, R. Kováč, Bučko. RYBANY: Žatko - Oravec, P. Stolárik, Kikuš, M. Stolárik, Valach, Reis, Šimuni, Horváth, Tretinár, Ďuračka.

Bošany - Sverepec 2:1 (1:1)
Góly: Papranec, Kuna - Štedrák.
Bošany až v treťom domácom zápase dokázali naplno bodovať. V prvých dvadsiatich minútach mali výraznú prevahu. V 10. minúte trafil Papranec brvno, no o osem minút neskôr už hlavou mieril presne. V 33. minúte bolo vyrovnané, keď sa po rohovom kope presadil Štedrák. V druhom polčase mali prevahu hostia, boli to však domáci, ktorí strelili gól. V 56. minúte sa trafil Kuna. Hostia mali šancu, no Kasenčák vystreli nad bránu. Rozhodoval Krílek, 200 divákov.

Lehota p/Vt. – Z. Kostoľany 1:2 (1:0)
Góly: 78. Radovan Mendel – 4. Pružinec, 60. Oršula,
Hostia medzihrou dokázali eliminovať hru domácich a zaslúžene sa ujali vedenia, aj preto, že domáci v 9. min nepremenili pokutový kop. V druhej polovici futbalisti zo Z. Kostolian umnou hrou doviedli zápas do zaslúženého víťazstva. 400 divákov, rozhodoval Zifčák.
Z. KOSTOĽANY: Dzurík – Duda, Hancko, Oršula, Záhon, Rolinec, Paukeje, Bajgár, Mokoš, Oršula, str: Mojžiš, Baláž, Pasztó.

Krásno - Pov. Teplá 1:0 (0:0)
Gól: 80. Toman. V priebehu prvého polčase sa hral vyrovnaný zápas na oboch stranách, hra sa pohybovala zväčša medzi šestnástkami. Oba celky sa dostávali do šancí iba sporadicky a tie vytvorené nedokázali úspešne zakončiť. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a vytvorili si zopár príležitostí. O výsledku veľmi nervózneho zápasu rozhodol po centrovanej lopte hlavičkov od šibenice do brány domáci Toman. Rozhodoval. Šálek, 100 divákov. KRÁSNO: P. Jakubík, R. Adamus, R. Žák, S. Záhradný, Hyrošš, M. Dragula, L. Blaho (85. Guliš), P. Záhradný, Ľ. Domček, M. Toman, R. Kopčo (60. Švec). POV. TEPLÁ: M. Zábojník, P. Mohoš, M. Meško, V. Hlúšek, M. Galbavý, M. Jankeje, J. Mucha, Bauer, Sarinec, L. Šimik, M. Zlatoš.

1. Tr. Stankovce 5 3 2 0 12:3 11 (+5)
2. Veľké Uherce 5 3 2 0 5:2 11 (+5)
3. Kanianka 5 3 1 1 11:5 10 (+4)
4. Malé Lednice 5 3 1 1 5:3 10 (+1)
5. Rybany 5 3 0 2 12:5 9 (+3)
6. Zem. Kostoľany 5 2 2 1 14:12 8 (+2)
7. Horná Poruba 5 2 2 1 13:13 8 (-1)
8. Bošany 5 2 2 1 7:8 8 (-1)