FUTBAL / III. liga Západ

Matador Púchov B - Spartak Bánovce 4:0 (3:0)
Góly: 9. a 31. Škripec, 21. Škrovánek, 54. Náther.
Odhodlanie hostí utrpelo trhliny v 9. min. - po krídle ušiel Demjan a jeho ideálny center premenil Škripec zblízka na vedúci gól - 1:0. Bánovčania sa potom prakticky z ihriska vytratili a v 21. min zvyšoval po Holčíkovom rohu hlavou Škrovánek. Domáci nepoľavovali, v 31. min zahral Holčík z pravej strany priamy kop, do päťky si nabehol Škripec a púchovská rezerva vyhrávala už 3:0. Hneď po rozohraní nebezpečne na druhej strane vypálil Slovák, ale pozorný Stehel sa prekvapiť nedal. Dve minúty pred odchodom do kabín Demjan prešiel cez dvoch obrancov, ale prudký center stihla obrana Bánoviec spred prázdnej brány odvrátiť. Aj druhý polčas začal domácim náporom. V 47. min po Ondričkovej prihrávke Holčík z voleja opečiatkoval ľavú žrď Grmanovej brány. O sedem minút sa Púchovčania tešili štvrtýkrát. Faulovaný Náther si na ľavej strane sám postavil loptu a krásnou strelou z priameho kopu ju poslal do horného rohu brány Bánoviec - 4:0. Po tomto góle domáci poľavili a už toľko nehrozili dovtedy preťaženej obrane hostí. V 83. min mohol dosiahnuť čestný gól Parkan, ale jeho bombu z priameho kopu zastavilo brvno Stehelovej brány. Posledné slovo mal v 90. min aktívny Škrovánek, ktorý prenikol cez dvoch protihráčov, ale zblízka nedokázal umiestniť loptu medzi žrde.Pred 230 divákmi rozhodoval Gábor, bez kariet.
SPARTAK: Grman - Zita, Parkan, Kriško (61. Kolieska), Stano, Jurčák, Mezovský, Slovák, Valach (83. Mikloš), Šebo, Chorvát (46. Jandák). Tréner L. Parkan.
FRANTIŠEK LEŠKO

AFC Nové Mesto n/V - MFK Myjava/Turá Lúka 1:0 (0:0)
Gól: 90. Vojtech.
Myjavčania sa v úvodnej desaťminútovke ubránili a ich veľmi mladý kolektív začal dávať najavo svoju rýchlosť a chuť uhrať úspešný výsledok. Trikrát to skúšal agilný Kováč, ale mieril nad, alebo do rúk brankára. V 19. min sa rodil nebezpečný únik Zríniho, ale na šťastie pre domácich ho lopta v rozhodujúcom momente neposlúchla. V 25. min sa AFC radoval z prvého gólu, keď hlavičkou rozvlnil sieť M. Bogora, ale radosť domácich bola predčasná, lebo pre postavenie mimo hry neplatil. V 43. min po fatálnej chybe myjavskej obrany sa ocitol sám pred brankárom M. Bogora, ale jeho lob skončil vedľa opustenej brány. Na druhej strane mali príležitosť hostia, keď Palkech ľahkovážne zahrával loptu. V druhom polčase pokračovala nie príliš okulahodiaca hra a príležitosti sa rodili ťažko. Domáci s podporou vetra častejšie ohrozovali šestnástku hostí, no chýbal vtip a pokoj pri koncovke. Myjavčania sa úspešne bránili, a v 69. min sa mohli dostať do vedenia, ale sám v behu netrafil loptu Coufalík. V 78. min obtrela hlavička Vojtecha žrď Solničkovej brány, a o päť minút neskôr strieľal Ježík do náruče gólmana hostí. Až v poslednej minúte padol rozhodujúci gól zo skrumáže, ktorého autorom bol kapitán Vojtech. Hostia vehementne protestovali a dlhšiu dobu sa nehralo. V nadstavenom čase mohol poistiť výsledok samostatným nájazdom od polovice P. Bogora, ale brankár MFK jeho únik zlikvidoval.Pred 400 divákmi rozhodoval Panák. ŽK: Solnička.
AFC: Palkech - Ježík, Rojko (77. Gábriš), Benko, Balocký, Šupka, Vojtech, Gardian, M. Bogora, Omasta (79. Arbecík), P. Bogora. Tréner J. Trebatický. MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Adamec, Raček, Gálik (87. Vojtek), Zríni, Buček, Coufalík, Kováč, Kosík. Tréner R. Madunický.
BORIS OSTRENKA

Spartak Trnava B - Crystal Lednické Rovne 1:0 (0:0)
Gól: 77. Vido.
Domáci mali od začiatku miernu prevahu a brankár Hodál sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Ako prvý ho vyskúšal Vido, vzápätí kryl strelu Hanzeľa a poradil si aj s pokusom Strečanského. V 16. min hlavičku agilného Hanzeľa odvrátil z čiary hlavou Basila. V 39. min Vido obišiel brankára Hodála a loptu smerujúcu do opustenej brány vykopol pred čiarou Bajza. Z protiútoku na opačnej strane postupoval Grendel sám na Kostolanského, obišiel ho, ale k zakončeniu sa nedostal. V poslednej minúte polčasu po rohu Gašparíka netrafil bránu efektnými nožničkami Hanzeľ a z protiútoku Mackovčín v šanci prestrelil. V druhom polčase mali opäť viac možností domáci. V 51. min Filip nastrelil žrď a Vido nestačil zakončiť. Potom Hodál chytil hlavičku Husára a po prihrávke Masaryka ragbyovo prestrelil Hanzeľ. V 61. min mali šancu aj hostia, ale Detko napálil loptu do Kostolanského. Od 63. min hrali Lednickorovnania len s desiatimi hráčmi, keď si Nosický neudržal jazyk za zubami a rozhodca mu na pokyn čiarového ukázal po druhej žltej vzápätí aj červenú kartu. V 72. min chytil gólman sklárov strelu Masaryka zblízka. V 75. min po hrúbke Juhásza išiel sám na bránu Grendel, no Strečanský ho stačil dobehnúť a včas mu loptu odkopol. Skúsený brankár Hodál vzápätí vyrazil bombu Gašparíka, no potom kapituloval. V 77. min po priamom kope Hanzeľa dosiahol jediný gól zápasu hlavou Vido. O tri minúty kapitán Crystalu Bagin trafil spoza polovice spojnicu domácej brány. Hodál ešte vyboxoval priamy kop Filipa, chytil strelu Bestvinu a tak zostalo pri 1:0. Záver bol zbytočne nervózny, domáci ale zaslúžene vyhrali.Pred 150 divákmi rozhodoval Kastelovič, ŽK: Nosický, Meliš, ČK: 63. Nosický (po 2. ŽK).
CRYSTAL: Hodál - Meliš, Bagin, Bajza, J. Martinka - P. Martinka, Nosický, Mackovčín, Basila - Grendel, Holeščák (17. Detko, 86. Šatka). Tréner V. Kavecký.
MIKULÁŠ ROŽŇÁK

FK Slovan Nemšová - KFC Majorka Komárno 1:1 (1:0)
Góly: 9. Valachovič - 52. Dobrý.
Pred úvodným výkopom si všetci prítomní uctili minútou ticha pamiatku zosnulého M. Doktora, ktorý takmer štyri roky pôsobil v domácom kolektíve. Diváci boli svedkami veľmi dobrého zápasu, v ktorom sa stretli dve vyspelé mužstvá. Úvod prvého polčasu sa lepšie vydaril domácim, ktorí v 9. min otvorili skóre zápasu gólom Valachoviča. Po tomto úspechu domáci ožili, čoho dôkazom bola aj situácia z 11. min, keď po prihrávke Suchého pekne vystrelil spoza šestnástky Chebeň. Brankár hostí však jeho strelu s námahou vytlačil na roh. Hra sa postupom času vyrovnala a v 22. min pohrozili hostia, keď veľkú príležitosť nepremenil Lučan, ktorý z 11 m netrafil bránu. V 30. min mali hráči Komárna opäť gólovú šancu, pri ktorej sa vyznamenal brankár Zubo, ktorý chytil strelu Lučana z 5 m. V 36. min sa však po hrubom faule hosťujúceho útočníka zranil domáci brankár, ktorý musel byť vystriedaný. V 40. min mali slovanisti príležitosť, keď po centri Chebeňa Valachovič hlavičkoval vedľa. V druhom polčase sa Nemšovania snažili hrať zo zabezpečenej obrany a v 52. min Ďuriš po centri Jakúbeka trafil žrď. Domácim sa táto situácia vypomstila, keď z nasledujúceho protiútoku Dobrý strelou k pravej tyči po nedorozumení obrany prekonal Bobota. V 72. min domáci ani na dvakrát neprekonali súperovho brankára, keď sa neujala ani strela Častulína spoza šestnástky a ani dorážka Valachoviča. S deľbou bodov môžu byť spokojnejší hostia.
Pred 230 divákmi rozhodoval Mizerák, ŽK: Ďuriš - Lučan, Uzola.
SLOVAN: Zubo (36. Bobot) - Kresánek, Jakúbek, M. Sabatka (46. Krchňávek), Chmelina, Chebeň, Ďuriš, Častulín, S. Otočka, Valachovič, Suchý. Tréner R. Dorňák.
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky:
SH Senica - Spartak Vráble 1:2 (1:1), Slovan Levice - FKM Nové Zámky 3:0 (1:0), ŠK Blava J. Bohunice - Juhcelpap Štúrovo 2:2 (2:2), D. Vestenice - Topvar Topoľčany 3:0 (1:0)

1. D. Vestenice 8 6 1 1 16:7 19 (+4)
2. Trnava B 8 5 2 1 17:4 17 (+5)
3. Komárno 8 4 3 1 13:4 15 (+3)
4. Púchov B 8 5 0 3 12:6 15 (+3)
5. Led. Rovne 8 3 4 1 11:7 13 (+1)
6. Vráble 8 4 1 3 10:8 13 (+1)
7. Štúrovo 8 3 3 2 11:7 12 ( 0)
8. Nemšová 8 3 3 2 13:9 12 ( 0)