Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Horné Srnie 2:3 (0:3)

Soblahov – Kľúčové 2:2 (1:1)
Vo vyrovnanom stretnutí si obe mužstvá dokázali vytvoriť niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no napokon sa po priemerných výkonoch body delili.
Góly: Vojtek, Farkaš – Kendera, Kudlík. Rozhodoval Baláž, 150 divákov.
(mi)

Dolná Poruba – Stará Turá 4:3 (2:1)
Zápas sa začal priaznivo pre domáce mužstvo, keď už v 8. minúte vyhrávali 1:0 po góle Doričku. Na 2:0 upravil Kaukal a v závere prvého polčasu hostia z jedenástky znížili. V druhom polčase hostia zvýšili svoju aktivitu a podarilo sa im dvomi gólmi obrátiť skóre vo svoj prospech. S väčším futbalovým šťastím domáci vyrovnali opäť Doričkom a v závere zápasu Galko potešil domácich gólom, ktorým pripísal do tabuľky tri body. Hostia sa po zápase rozišli v priateľskom duchu, aj keď boli mierne sklamaní výsledkom.
Góly: Dorička 2, Kaukal, Galko – Tóth 2, Kolárik. ŽK: J. Suchý – Bohuš. Rozhodoval Kyška, 150 divákov.
Dolná Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kikta, Dorička, J. Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Kollár, Kaukal, striedali Horniak, Bielik, Dohál.
Stará Turá: Viskup – Bohuš, Mocko, Beňo, Andel, Javor, Tóth, Pribiš, Horniak, Kolárik, Borcha, striedali Rác, Bohuš.
Milan Suchý

Mel.-Lieskové – Trenč. Teplá 1:0 (1:0)
Domáce mužstvo siahlo v dôležitom zápase po skúsenosti a šťastie v podobe zisku troch bodov i svojim výkonom zabezpečil návratom na trávnik V. Biras. V 28. minúte po akcii na jeden dotyk dal jediný gól zápasu R. Horňák.
ŽK: Biras, Uhlárik – Blaho, Košík.
Gól: Horňák. Rozhodoval Vereš, 150 divákov.
Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Sklár, Kotek, Fabián, Biras, Hanták, Mikušať, Uhlárik, Horňák, Vendžúr, striedali Vido, Luprich.
Trenč. Teplá: Matejka – M. Košík, Marušinec, Rýdzi, Hošták, J. Košík, Blaho, Doktor, Haviar, L. Šubert, Bagin, striedal Janík.
DORAST: 3:3 (2:1)
Stanislav Malec

Trenč. Teplice – Horná Súča 0:5 (0:1)
Za príjemného jesenného počasia sa domáci hráči opäť nevyburcovali k zodpovednému výkone a jednoznačne lepší hostia zaslúžene zvíťazili. Už výsledok sám o sebe hovorí o priebehu zápasu.
Rozhodoval Felgr, 50 divákov.
ŽENY: Trenč. Teplice – Trenč. Stankovce 8:1, Prievidza – Trenč. Teplice 2:5.
Rudolf Mrázik

Nová Ves n/V – Dubodiel 2:0 (1:0)
Na hre domácheo mužstva bolo vidieť, že po dvoch tesne prehratých zápasoch na ihriskách súperov sa ťažko rozohrávajú do formy na začiatku súťaže. Až v 45. minúte po faule v šestnástke sa ujali vedenia gólom Zelenáka z pokutového kopu. Po polčase hneď z prvého útoku pridal gól Batelka po individuálnej akcii. Po tomto góle sa akoby obidve mužstvá uspokojili s výsledkom a obaja brankár spoľahlivo vyriešili vzniknuté situácie.
Góly: Batelka, Zelenák. ŽK: Kováč (Dubodiel). Rozhodoval Kotian, 150 divákov.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Nešťák, Seneši, Miho, Zelenák, Jančo, Suchý, Koritina, Batelka, E. Kukučka, Masár, striedali Ševčík, Pristaš, Jambor.
Dubodiel: Petrík – Knoll, V. Malec, Kováč, M. Malec, J. Červený, Doktor, R. Hostačný, Stopka, P. Hostačný, M. Červený.
DORAST: Mor. Lieskové – Nová Ves n/V 1:13 (0:6). ŽIACI: Nová Ves n/V – Hôrka n/V 1:0 (0:0)
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Hôrka n/V 2:0 (1:0)
Medzi prvými dvomi mužstvami tabuľky sa hral bojovný a behavý futbal. Svoju prvú šancu premenili domáci už v 6. minúte, keď Sedláček pekne vysunul Holíčka a ten krížnou strelou otvoril skóre zápasu. Mužstvá bojovali o každú loptu, šance sa striedali na oboch stranách, no ani jedno mužstvo ich nepremenilo a tak sa už skóre prvého polčasu nemenilo. V druhom polčase sa hral aj naďalej futbal dobrej úrovne, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá chceli streliť gól, svoje čisté dve gólové šance domáci zahodili a tak domácich upokojil až v 75. minúte Pleva, ktorý po peknej prihrávke Hlávka s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali, pohrozili tiež dobrými šancami, ale domáci brankár M. Hlávek bol na mieste. Dolnosúčanskí chlapci si týmto víťazstvom upevnili prvé miesto v tabuľke a zostali aj naďalej bez prehry v majstrovstvách okresu.
ŽK: Kopúň, R. Hlávek, Žúži – Mikuška, Pavlovič. Rozhodoval Jančo, 250 divákov.
Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Kišš, Pleva, Slezák, Sedláček, Žúži, Kopúň, Krajčo, Holíček, Panák, striedali Psota, Kramár.
Hôrka n/V: Turovský – Uhlík, Ševcech, Škoda, Sokol, Némethy, Luža, Koritina, Šimončič, Pavlovič, Galbavý, striedali Sevald, Mikuška, Urban.
DORAST: Dolná Súča – Lubina 4:4.
Jaroslav Šedivý

Veľká Hradná – Selec 1:0 (0:0)
Neuveriteľná maródka sa prejavuje v domácom mužstve od začiatku súťaže. Z kádra chýba sedem stabilných hráčov, ktorí boli oporami mužstva. Vlaňajšia trojica strelcov, bratov Kováčovcov, sa úplne rozpadla - minulosezónny víťaz Peter, dlhodobo absentujúci, nevie kedy sa vráti na trávnik, Karol opäť odišiel na hosťovanie do Chynorian a Juraj po poslednom zápase úplne vypadol z kádra. V H. Srní sa zranil Ježík a najmä talentovaný útočník M. Hilčík, ktorý s prasknutým kolenným jabĺčkom dohral jesennú súťaž. Domáci i s problémami sa snažili dostať súpera pod tlak. Prvé dve gólové šance nepremenili a k slovu sa dostali hostia, tiež bezúspešne. Domáci v druhom polčase vsietili gól po dobre zahranom trestnom kope. Hostia sa nevzdávali a do konca zápasu si vypracovali tri gólové príležitosti. Tentokrát však stál v bráne domácich spoľahlivý brankár Masár, ktorý zlikvidoval i tie najvyloženejšie šance, a tak sa domáci tešili s vydretého víťazstva.
Gól: J. Ježík. ŽK: Sýkora – Masaryk, Vavruš, Hrbas. Pred 150 divákmi rozhodoval Opatovský.
ŽIACI: Veľké Bierovce – V. Hradná 1:1.
František Kováč

Predohrávky 15. kola (hralo sa v stredu 15. 9. 2004):
Trenč. Teplá – Dubodiel 4:0 (0:0), Góly: L. Šubert 2, Havier, Doktor. Dolná Poruba – Nová Ves n/V 2:1 (2:0) Góly: Rast. Suchý 2 – Batelka. Stará Turá – Hôrka n/V 2:4 (2:3) Góly: Baran, Tóth (11 m) – J. Koritina 3, Pavlovič. Horná Súča – Čachtice 5:0 (4:0) Góly: Kučerák 3, Bariš, Častulín. Horné Srnie – Veľká Hradná 2:2, Góly za hostí: Juraj Kováč, M. Hilčík. Mel.-Lieskové – Trenč. Teplice 1:1 (0:1) Góly: Vendžúr - Kováčik. Soblahov – Dolná Súča 1:1 (1:1) Gól za hostí: R. Hlávek. Kľúčové – Selec 1:5 (0:0) Góly: Kendera – Masaryk 2, Bajzík, Muška, Ondriška.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Marek Batelka (Nová Ves n/V) 14, Andrej Častulín (Horná Súča) 8, Patrik Sedláček (Dolná Súča) a Libor Šubert (Trenč. Teplá) po 7, Martin Bariš, Jozef Kučerák (obaja Horná Súča), Radomír Hlávek (Dolná Súča) po 6, Vladimír Pavlovič a Jozef Koritina (obaja Hôrka n/V) po 5, atď.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.