Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Horná Streda - Šimonovany 2:3 (2:1)
Góly: 13. a 38. Kusovský - 6. a 76. Žiak, 53. Makva
V tomto zápase sa stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky, no predvedenou hrou si zaslúžili obdiv fanúšikov, pretože hra a šance sa striedali na oboch stranách. Lepšie začali hostia, keď už v 6. min ich Žiak poslal do vedenia. Domácich tento gól nezlomil a už o sedem minút neskôr Kusovský vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu bola Horná Streda lepším mužstvom a v 38. min Kusovský zvyšoval na 2:1. Po prvom polčase by nikto neveril, že hostia dokážu ešte výsledok otočiť. Prišla však 53. min a po chybe domácej obrany Makva vyrovnal na 2:2. Za tohto stavu prišla pätnásťminútovka domácich, ktorí dokázali svojou hrou si vypracovať niekoľko dobrých šancí, no najmä príležitosti Kusovského, Dekana a Bielika, ktoré boli tutovkami, zostali gólovo nezúžitkované. Tak, ako to už vo futbale býva opäť sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a v 76. min Žiak strhol víťazstvo na stranu Šimonovian. Domáci sa ešte v závere zápasu snažili uhrať bod, to sa im však už nepodarilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Petránek. Hralo sa bez kariet.
H. Streda: J. Mráz - Rom. Majerník (68. M. Mráz), Rad. Majerník, Kusovský, Šupka, Trebatický, Miklovič, Dekan, Magula (85. Luštík), Zervan (83. Klačman), Bielik.
Roman Markech

Vrbové – Chynorany 1:0 (1:0)
Góly: 6. Kubiš
V zápase mužstiev z hornej časti tabuľky sa mohli už v 3. minúte ujať vedenia domáci, Kubiš však mieril hlavou vedľa. O tri minúty sa menovanému podarilo zaznamenať jediný gól zápasu po Ilenčíkovom centri. V 27. minúte skúšal z dvadsiatich siedmich metrov šťastie Admec, no jeho strela netrafila bránu. V 38. minúte sa hosťom podarilo vsietiť gól, no rozhodca ho pre postavenie hry neuznal. V 60. minúte mali domáci dve šance na zvýšenie skóre, no Andrísek a Kubiš svoje šance nevyužili. V poslednej desaťminútovke mal dve šance Peter Benca, najprv nastrelil tyč a potom Sedláček bravúrne zastavil na bránkovej čiare.
VRBOVÉ: Sedláček – Hečko, Ilenčík (Kazík), Puvák, Gažík, Koyš, Andrísek (Majerník), Adamec, Mucha (Bielik), Vlado, Kubiš.
CHYNORANY: Pavol Benca – Cifra (Lazreg), M. Pristach, Aneštík, Halás, Maťavka, Ondrejkovič, J. Pristach, Dovalovský, Peter Benca, Kováč (Ambróz).

V. Kostoľany – Partizánske 2:5 (0:3)
Góly: 87. Maco, 90. Polčík – 4. a 47. Pavelka, 8. Kaplán, 36. Křen, 79. Ďuriš.
Domácich poslal do kolien už v 4. minúte Pavelka, keď dorazil center z pravej strany. O štyri minúty strieľal Kaplán a bolo 0:2. O tretí úspech pre hostí sa postaral Křen v 36. minúte. Na rozdiel štyroch gólov zvýšil po zmene strán svojim druhým gólom Pavelka a piaty úder zasadil domácim v 79. minúte po krásnej akcii striedajúci Ďuriš, keď si predtým narazil loptu s Macegom. Následne sa prebrali aj domáci, najprv hlavou po priamom kope znížil Maco a v 90. minúte strelou z dvadsiatich metrov z priameho kopu aj Polčík.
V. KOSTOĽANY: Valo – Polčík, Ondrašík, Maco, Šupa, Sasák (Gula), Čúzy, Bednár (Michalčík), Mačica, Kollár, Lužák (Holiš).
PARTIZÁNSKE: Holička – Stuparič, Macega ,Chrenko, Kundava, Křapka (Kompas), Pavelka, Norocký, Kaplán (Bóka), Šimončič (Ďuriš), Křen.

Ropspol Častkovce - Senica B 9:0 (9:0) nedohrané
13. a 19. Valo, 25. a 40. Ščepko, 33. a 41. Ondreička, 23. Gažo, 28. M. Madro, 35. Vrábel
V Častkovciach očakávali s veľkým záujmom, či hostia po vyhláseniach trénera nastúpia na ďalší majstrovský zápas. Hostia nesklamali a na hodový zápas síce prišli, ale iba s jedenástimi hráčmi. Domáci sa nekompromisne zahryzli so súpera a už v 13. min ich „načal“ Valo. Ten istý hráč o šesť minút neskôr po ukážkovej strele spoza šestnástky pod brvno zvýšil na 2:0. V 23. min z tr. kopu vsietil ďalší gól Gažo. O dve minúty na to po prihrávke Maderu zvýšil na 4:0 Ščepko. V 28. min upravil na 5:0 M. Madro strelou po zemi. V 33. min po kombinácii na jeden dotyk so Ščepkom dal ďalší gól Ondreička. O dve minúty neskôr kapitán domácich Vrábel zvýšil na 7:0. O päť minút nato Sčepko pridal ďalší úspech a posledný gól prvého polčasu dal v 41. min Ondreička. Prvý polčas sa odohrával na polovičke súpera a skončil výsledom 9:0.
Vzhľadom na známe problémy v hosťujúcom klube sa v priebehu prestávky očakávanie naplnilo a hostia po signalizovaných zraneniach hráčov už na druhý polčas nenastúpili. Rozhodca preto zápas predčasne ukončil. Hodový duel sledovalo 200 divákov, hralo sa bez kariet.
Častkovce: Kováč - Vlado, Kubica, Palkech, Vrábel, Gažo, Ondreička, Valo, M. Madro, Madera, Ščepko.
Ján Augustín

Ostatné výsledky:
Tovarníky - Prievidza B 1:3 (0:2), Domaniža - Dubnica B 1:1 (0:0), N. Pravno – Hrnčiarovce 3:1 (2:1), Chtelnica – Moravany 0:1 (0:0)