Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Ivan Piovarči: „Obhajoba je vždy ťažšia ako získanie titulu, ale latku podliezať nechceme“

V piatok 17. septembra odštartoval úvodnými stretnutiami dvanásty ročník našej najvyššej hokejovej súťaže - ST extraligy. Majstrovský titul obhajujú hokejisti trenčianskej Dukly, nováčikom je HK Spartak Dubnica.


Od skončenia uplynulého pozláteného ročníka pretieklo korytom Váhu veľa vody a medzičasom sa mnoho vecí okolo trenčianskeho hokeja a seniorského tímu zmenilo. Preto sme požiadali generálneho manažéra a riaditeľa HK Dukla Trenčín Ivana PIOVARČIHO o rozhovor.

Aká bola príprava úradujúceho majstra na novú sezónu?

Možno konštatovať, že splnila všetky naše očakávania. Absolvovali sme ju takmer rovnako ako posledné dva ročníky v domácich podmienkach. Prvá časť - až do konca júna - prebiehala na suchu a potom dostali hráči trojtýždňovú dovolenku. Druhú časť sme začali 19. júla kombináciou suchej prípravy s tréningami na ľade a od 26. 7. už prevládala príprava na ľade. Je to už zabehnutý a osvedčený systém, v ktorom hráči dostali „do tela“. Rozvoj sily prebiehal aj počas prípravy na ľade, čiže možno práve tým bolo dané, že niektoré výsledky prípravných stretnutí neboli také, ako si predstavovala športová verejnosť, ale to vôbec nepovažujeme za rozhodujúce.

Skryť Vypnúť reklamu

Neodzrkadlil sa neúspech na Rona Cupe (posledné miesto) na psychike hráčov?

Myslím si, že určite nie, nakoľko si treba uvedomiť, že liga začína neskôr a Rona Cup bol v rovnakom termíne ako po minulé roky, teda ešte prebiehala hrubá fáza prípravy. Samozrejme, chceli sme dosiahnuť aj dobré výsledky, ale v tom čase bol herný prejav mužstva taký, aký bol. Zdá sa, že v posledných priateľských zápasoch už išiel herný prejav smerom nahor a všetci veríme, že to bude naďalej pokračovať.

Vládne s doterajšou prácou nového trénera R. Spišáka spokojnosť?

Myslím si, že áno, lebo sme si ho vybrali a má našu dôveru. Robotu si robí dobre, ide o skúseného kormidelníka, ktorý má skúsenosti aj s reprezentačnými výbermi Slovenska. V tejto fáze nie je dôvod zapochybovať o jeho kvalitách.

Skryť Vypnúť reklamu

Určite ťažko sa bude obhajovať titul. S akými predsavzatiami teda vstupuje Dukla do nového ročníka?

Samozrejme, všeobecne platí, že obhajoba je vždy ťažšia, ako zisk titulu. Taký skvelý úspech ako sa nám podaril v minulej sezóne, keď sme systémom štart-cieľ dosiahli zlato, sa málokedy podarí zopakovať presne podľa „kopiráka“. Určite bude treba trochu trpezlivosti. To však neznamená, že nechceme titul obhájiť. Treba sa pohybovať v popredí tabuľky, do tretieho miesta a záver môže ukázať, na čo máme. Jednoznačne vytvárať vnútorný tlak, že za každú cenu musíme obhájiť titul, to by sme si sami na seba uplietli bič. Latku rozhodne podliezať nechceme, ale uvidíme, ako sa odzrkadlia určité hráčske zmeny, výkonnosť mužstva, vzťahy v kabíne a pod. Myslím si, že v popredí hrať budeme, ale sľubovať, že budeme znovu majstri, to by bolo príliš odvážne.

Skryť Vypnúť reklamu

Z mužstva odišlo niekoľko kvalitných hráčov, podarilo sa ich nahradiť?

V podstatne neodišlo až toľko hráčov, lebo viacerí v Dukle hosťovali (Gábriš, Viazanica, Vozdecký). Či hráčov, ktorí odišli, sa podarí nahradiť, ukáže až herná prax v extralige. Myslím si, že mužstvo sa podarilo „vyskladať“ dobre, jedinou dilemou bolo nahradenie Kukumberga v prvom útoku. Na dvojtýždňovej skúške bol Marek Ivan z pražskej Slávie, popritom boli rokovania aj s Mirom Hlinkom. V podstate už teraz môžem konštatovať, že s M. Hlinkom sme sa už dohodli na dvojročnej zmluve. Verím, že táto skutočnosť veľmi prispeje k údernosti a sile prvého útoku, ktorý takto bude stabilizovaný, čo bude veľké plus.

Koho má HK Dukla Trenčín generálneho sponzora?

Momentálne nemáme žiadneho, všetko je v „drobnom“. Máme však rozrobené mnohé veci a nie je vylúčené, že generálny sponzor sa objaví v priebehu sezóny. O niekoľko týždňov by sme mali byť múdrejší...
Čo sa týka rozpočtu pre A-mužstvo, ten predstavuje zhruba 37-40 miliónov (záleží na konečnom umiestnení). Pokiaľ k tomu prirátame mládež, tak je to ďalších 10-11 miliónov korún.

Aké ciele a ambície v súťažiach majú mládežnícke kolektívy?

Tie musia byť u nás stále rovnaké. To znamená dobré umiestnenie v tabuľke je plus, ale nie je to rozhodujúci faktor. Prvoradým cieľom je pripraviť čo najviac hráčskych individualít pre vyššiu vekovú kategóriu. Niektoré ročníky sú silnejšie, iné slabšie, niekedy sa to darí viac, niekedy menej. Práca s mládežou je v Trenčíne dlhodobo na dobrej úrovni, a aj preto sme ponechali profesionálnych trénerov mládeže v takom zložení, v akom pracovali v uplynulej sezóne. Týmto ľudom veríme a myslíme si, že robia dobrú robotu.

Ktorí hráči z juniorky boli preradení do A-mužstva?

V podstate treba povedať, že traja juniori veľmi silno „pričuchli“ seniorskej extralige už vlani (Mikuš, Ölvecký, Hanták) a k nim sa pridal brankár Novotný, ktorý sa bude usilovať zabojovať o miesto „dvojky“. Do A-tímu bol preradený dokonca dorastenec Richard Lelkeš, ktorý má ostaršenie o dve vekové kategórie a 18-rokov bude mať až vo februári 2005. Aj v poslednom prípravnom stretnutí s Dubnicou bolo vidieť, že má nos na góly a je v ňom niečo zdravé. Nuž uvidíme, ako sa bude „lámať“ ďalej.

Po určitom čase má Dukla opäť svoje béčko, tentoraz v Piešťanoch...

Chcem to trochu poopraviť. Béčko boli vlani, ale pre túto sezónu sa podarilo zamontovať do legislatívy tzv. farmárske mužstvá, čo je výborným zjednodušením pendlovania hráčov medzi áčkom a béčkom. Teraz môže na farme štartovať hociktorý hráč z A-mužstva Dukly Trenčín, avšak v jednom zápase to môže byť len päť seniorov a neobmedzený počet juniorov. Neplatí už ani klauzula, že ak hráč odohral 70 percent zápasov za áčko, nemohol už za rezervu nastúpiť. Spolupráca mužstiev by teda mala byť hlbšia, prepracovanejšia. Máme vytipovaných päť juniorov, ktorí tam budú chodiť pravidelne. Hrá sa na dvojaké registračky. Farmárske tímy však nemôžu postúpiť do baráže o extraligu.

Čo bolo dôvodom na zvýšenie vstupného, vrátane permanentiek?

Podotýkam, že celé vstupné ide na hokejovú mládež a mi ju musíme finančne zabezpečiť. Boli sme presvedčení, že vstupenky aj permanentky u nás v rámci celej extraligy boli najlacnejšie. Zohľadnilo sa viacero faktorov - medzi nimi aj skutočnosť, že v tíme Dukly budú hrať aj traja hráči z NHL. Predstavenstvo prijalo takéto opatrenie a na sedenie sa doposiaľ predalo okolo 400-450 permanentiek. Vstupenka na státie stojí 40 Sk, na sedenie 80 a 70 Sk, a na vybrané zápasy silnej štvorky bude vstupné o desať korún drahšie.

V kádri seniorov nastúpia aj tri známe tváre z NHL. Čo od nich očakávate?

V prvom rade to, že Pavol Demitra, Marián Gáborík a Marián Hossa pomôžu pri dobrom „odpichu“ mužstva do nového ročníka extraligy, pretože pokiaľ sa tréneri rozhodnú, že budú hrať v jednej formácii, tak to by mala byť veľká sila. Bude to určite aj magnet pre oči divákov, ktorí po určitom čase opäť uvidia týchto skvelých hráčov na trenčianskom ľade. Akonáhle však začne NHL, na základe zmlúv musia nastúpiť za svoje zámorské kluby.

Majstra z Trenčína čaká v januári turnaj Super Six v Petrohrade...

Ťažko hovoriť o nejakom konkrétnom cieli, ale chceme dobre a dôstojne reprezentovať Slovensko a Trenčín. Nemožno hovoriť o zlom žrebe medzi šiestimi najlepšími európskymi majstrami (v skupine B sa Dukla stretne s Avangardom Omsk - Rusko a HV 71 Jönkoping - Švédsko), ale pokúsime sa uhrať čo najlepšie výsledky a obstáť s maximálnou cťou.


Novinky v extralige

V závere uplynulého týždňa odštartoval nový (12.) ročník hokejovej extraligy. Novú sezónu sprevádza viacero noviniek a samozrejme množstvo očakávaní. Hracími dňami ST extraligy zostávajú utorok, piatok a nedeľa. Pred televíznymi kamerami budú buď sobotňajšie predohrávky alebo dohrávky. Samotný systém a ani bodovanie základnej časti sa nemení. V prípade remízy nasleduje päťminútové predĺženie. Za víťazstvo v riadnom hracom čase dostane mužstvo tri body, za víťazstvo v predĺžení dva a remízu v predlžení bod. Za prehru v riadnom čase i v predĺžení sa body neprideľujú. Na rozdiel od predchádzajúcej sezóny posledný desiaty tím nezostupuje priamo do I. ligy, ale bude hrať baráž s víťazom druhej najvyššej súťaže.
Na extraligových štadiónoch bude pomáhať rozhodcom kamerový systém, ktorý umožní posudzovať sporné gólové situácie pomocou DVD-záznamu. K trom arbitrom teda pribudne štvrtý - videorozhodca. Novinkou budú aj rozhodcovia zo zahraničia - v rámci zmluvy medzi európskymi federáciami a IIHF sa bude robiť výmena arbitrov. Zahraniční rozhodcovia budú väčšinou rozhodovať v piatok, v sobotu televízne prenosy a v nedeľu. Budú rozhodovať v dvadsiatich kolách základnej časti - v každom kole jeden zápas.
Po odohratí základnej časti (54. kôl - 1. marca 2005) postúpi do play-off osem najlepších tímov, pre deviate sezóna končí. Mužstvo na 10. mieste bude hrať baráž s víťazom I. ligy. O 3. miesto sa v extralige hrať nebude.
V prípade predĺženia v zápasoch play-off bude pred ním 15 minútová prestávka na úpravu ľadovej plochy. Nadstavovať sa bude jedenkrát desať minút. Ak v tom čase nepadne rozhodujúci gól, prídu na rad samostatné nájazdy v sérii po piatich z každej strany. Ak by sa ani vtedy nerozhodlo, trestné strieľania pokračujú. Tréneri nominujú ďalších piatich hokejistov, o osude stretnutia však rozhoduje rozstrelový minisúboj dvojíc.


Súpiska HK DUKLA TRENČÍN - 2004/05

BRANKÁRI:
Miroslav HÁLA (narodený 29.01.1979 v Trenčíne), Róbert KOMPAS (16.04.1970 - Trenčín), Marek NOVOTNÝ (03.07.1985 - Sp. Nová Ves).

OBRANCOVIA:
Jiří HEŠ (18.03.1972 - Zlín), Slavomír HRIŇA (08.02.1976 - Martin), Ján HOMER (11.12.1980 - Ilava), Roman CHATRNÚCH (12.02.1973 - Ilava), Peter JANÍK (16.11.1973 - Trenčín), Peter MIKUŠ (10.01.1985 - Trenčín), Tomáš STAROSTA (20.05.1981 - Trenčín), Miroslav ŠMIDRIAK (11.12.1971 - Nitra), Daniel ZÁPOTOČNÝ (10.01.1977 - Jihlava).

ÚTOČNÍCI:
Peter FABUŠ (15.07.1979 - Ilava), Miroslav HANTÁK (01.03.1985 - Trenčín), Marcel HANZAL (25.08.1974 - Tábor), Ivan KOLOŽVÁRY (16.02.1983 - Ilava), Jaroslav KÓŇA (06.02.1975 - Detva), Jiří KUCHLER (08.04.1987 - Kladno), Richard LELKEŠ (10.02.1987 - Trenčín), Anton LEZO (30.04.1972 - Ilava), Tibor MELICHÁREK (21.11.1976 - Topoľčany), Vladimír NEMEC (03.11.1978 - Trenčín), Martin OPATOVSKÝ (09.05.1975 - Trenčín), Peter ÖLVECKÝ (11.10.1985 - Nové Zámky), Roman SÝKORA (31.05.1978 - Trnava), Ján Zlocha (26.10.1969 - Pov. Bystrica), Marián GÁBORÍK (14.02.1982 - Trenčín), Pavol DEMITRA (29.11.1974 - Dubnica n/V.), Marián HOSSA (12.01.1979 - St. Ľubovňa), Miroslav HLINKA (31.08.1972 - Trenčín).
Poznámka: Sýkora a Nemec budú hosťovať v Dubnici n/V.

ODIŠLI:
Přikryl (Znojmo), Kukumberg (Nižnekamsk), V. Král a R. Rehák (obaja do Žiliny), Kmeč (Nitra), M. Kováčik (Zlín), Bombic (Litvínov), Meszároš (zámorie), Sivák (Dubnica), Bambúch (Poprad), Mravík (skončil s aktívnou činnosťou).

REALIZAČNÝ TÍM:
PREZIDENT: Jozef Mitocha. VICEPREZIDENTI: Viliam Ružička, Róbert Švehla.
GENERÁLNY MANAŽÉR: Ivan Piovarči, TRÉNER: Róbert Spišák, ASISTENT TRÉNERA: Július Pénzeš. VEDÚCI MUŽSTVA: Jozef HAŠČÁK. LEKÁR: Jaroslav RIDOŠKO. MASÉRI: Michal Malina, Miloš Kyselica.

Najčítanejšie na My Trenčín

Inzercia - Tlačové správy

 1. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
 2. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 3. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 5. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 8. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 9. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 10. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 1. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 2. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 3. Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm
 4. Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy
 5. Orange má najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku i v Európe
 6. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 7. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 10. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 073
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 6 380
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 259
 4. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 026
 5. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 958
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 182
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 031
 8. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 449
 9. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 213
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 652

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Aby sme ich vystríhali pred zlyhaniami. Veríte Ficovi?
 2. Jana Hanuliaková: Kde sa prosím stratil PROGRES na Slovensku?
 3. Tupou Ceruzou: Plačková
 4. Tomáš Karľa: Správa - film o úteku Vrbu a Wetzlera
 5. Rudolf Pado: V NAPANTe stovky ton odpadu, ktorý údajne nie je odpadom
 6. Martin Pilnik: Covid-19 je po vakcíne kašlíček a soplíček
 7. Anna Milanová: Variácie na zátišie s kyticou... 2021
 8. Milan Tkáč: 5 znakov toho, že rastiete
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 956
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 12 810
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 8 430
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 404
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 643
 6. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 5 124
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 937
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 449
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

ilustračné

Polícia v Trenčianskom kraji opätovne zaznamenala podvody na senioroch prostredníctvom telefonátov. Muž mal v Bánovciach nad Bebravou oklamať 67-ročnú ženu, tá prišla o 13.500 eur.


TASR 2 h

Alexander Dubček patril k vedúcim osobnostiam Pražskej jari a stal sa nepochybne jednou z najvýraznejších a najvýznamnejších osobností našich novodobých dejín.


TASR 3 h
Momentka zo zápasu Hrašné - Čachtice.

Prehľad výsledkov VIII. líg.


4 h
Futbalová lopta - ilustračná fotografia.

Prehľad výsledkov VII. líg.


4 h

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Aby sme ich vystríhali pred zlyhaniami. Veríte Ficovi?
 2. Jana Hanuliaková: Kde sa prosím stratil PROGRES na Slovensku?
 3. Tupou Ceruzou: Plačková
 4. Tomáš Karľa: Správa - film o úteku Vrbu a Wetzlera
 5. Rudolf Pado: V NAPANTe stovky ton odpadu, ktorý údajne nie je odpadom
 6. Martin Pilnik: Covid-19 je po vakcíne kašlíček a soplíček
 7. Anna Milanová: Variácie na zátišie s kyticou... 2021
 8. Milan Tkáč: 5 znakov toho, že rastiete
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 956
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 12 810
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 8 430
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 404
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 643
 6. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 5 124
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 937
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 449
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu