Nepôjde teda o výrobný závod, ale o pracovisko s vysokou pridanou hodnotou, kde budú môcť svoje uplatnenie nájsť predovšetkým vysokokvalifikovaní textilní a strojní inžinieri. Centrum ich zamestná spočiatku asi 60, do piatich rokov má ich počet vzrásť až na desaťnásobok.
O investíciu súperil Trenčín s neďalekou Ostravou. Pôvodne sa predpokladalo, že Američania budú prvým investorom na území zamýšľaného trenčianskeho priemyselného parku, nakoniec však začínajú v prenajatej výrobnej hale v areáli bývalej strojárskej fabriky TOS na ploche 4500 metov štvorcových. Projektový manažér spoločnosti Dieter Vandreirke uviedol, že sa toto rozhodnutie rozhodli prijať zatiaľ na obdobie troch rokov. „Ja osobne dúfam, že v roku 2008 už budeme mať zodpovedajúcu budovu na území priemyselného parku,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii.
Primátor Trenčína Branislav Celler považuje príchod spoločnosti Johnson Controls za historický prelom, ktorý môže byť motiváciou aj pre ďalších investorov hľadajúcich miesto pre podobné aktivity. V súvislosti s faktom, že do trenčianskeho vývojového centra Johnson Controls prídu na stredne dlhé obdobie aj vývojoví pracovníci z celej Európy, primátor Celler vysvetlil spôsob, akým mesto podporí túto a prípadne i ďalšie podobné investície: „Našou úlohou je vytvoriť podmienky v rámci infraštruktúry, napríklad škôlky, kde by sa pracovalo s deťmi v nemeckom a anglickom jazyku a tiež, aby tu bola nejaká databáza bytov, rodinných domov, kde môžu títo ľudia bývať.“ Ako Celler ďalej uviedol, momentálne pripravujú zoznam lekárov, ktorí komunikujú v cudzích jazykoch.
Takýto, do Trenčína vstupujúci a prevažne vysokokvalifikovaných odborníkov hľadajúci investor, je nepochybne výzvou aj pre trenčiansku univerzitu. Ako priblížil Dieter Vandreirke, jeden z ich prvých krokov bol, že si ju pozreli a porozprávali sa s jej rektorom Jurajom Wagnerom. Ako k tomu dodal primátor Branislav Celler, trenčianska, ale aj iné univerzity musia svoj študijný program s príchodom nových investorov prispôsobovať tak, aby sa im ľahšie čerpalo z nových zdrojov.