FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Hôrka – Čachtice 4:0 (2:0)
Domáci podali veľmi dobrý výkon, vypracovali si niekoľko vynikajúcich streleckých pozícií z ktorých dokázali štyri premeniť a nad snaživým, ale očividne slabším súperom, zaslúžene zvíťazili. Rozhodoval Jančo.
DORAST: Lubina – Čachtice 6:0. ŽIACI: Čachtice – AS Trenčín „B“ 8:2.
(mg)

Dubodiel – Selec 1:2 (1:1)
Úvod zápasu vyšiel dobre domácim, ktorí sa už v 4. minúte ujali vedenia gólom Červeného. Domáci mali miernu prevahu, ale hostia podnikali nebezpečné protiútoky, jeden z nich využil v 34. minúte Masaryk. Výkon v druhom polčase bol zo strany domácich veľmi slabý, za čo ich v 84. minúte potrestal opäť Masaryk. Pred 100 divákmi rozhodoval Baláž.
Dubodiel – Omšenie 2:3 (0:3), ŽIACI: Dubodiel – Mn. Lehota 10:0 (5:0).
Stanislav Doktor

Horná Súča – Veľká Hradná 6:2 (2:0)
Hostia prišli len s jedenástimi hráčmi a podľa toho i vyzerala hra hostí. Totálna defenzíva, bránenie až s deviatimi hráčmi robilo značné problémy domácim hráčom a len ťažko sa presadzovali proti obrane hostí. V 9. minúte po centri Sádeckého a po hlavičke Barteka išli domáci do vedenia. O minútu zle riešil situáciu pred bránou hostí A. Častulín, keď vo vyloženej šanci ešte prihrával bratovi Pavlovi, obrana však jeho strelu zblokovala. Gólom do šatne zvyšoval na 2:0 z jedenástky Kučerák po faule na Barteka. Kučerák v 48. minúte nechytateľne spoza šestnástky zvyšoval na 3:0, v 63. minúte Panák krížnou strelou na 4:0, v 68. minúte závar pred bránou hostí - brvno A. Častulína, dorážka Barteka skončila nad bránu hostí a v 73. minúte strela Sádeckého prekvapila brankára hostí i strelca – 5:0. V 76. minúte striedajúci Bariš bombou zavŕšil koncert domácich na 6:0. Záver zápasu domáci hráči podcenili a dovolili hosťom prikrášliť výsledok gólmi Sýkoru po rohu a Lobotku po nedorozumení domácej obrany. Hostia tak neodišli z Hornej Súče s debaklom ako mužstvá pred nimi.
Góly: Kučerák 2 (1 z 11 m), Sádecký, Panák, Bariš, Bartek – Sýkora, Lobotka.
ŽK: A. Častulín, Sádecký – M. Kováč. Rozhodoval Klimčík, 200 divákov.
Horná Súča: Masaryk – Lukšo, Bartek, Jurica, P. Častulín, Panák, Janči, Sádecký, Dohnan, A. Častulín, Kučerák, striedali Bariš, Mrázik, Mikušinec.
ŽIACI: Častkovce – Horná Súča 2:1. Gól za hostí: P. Dohnan. DORAST: Horná Súča – Trenč. Jastrabie 5:1. Góly za domácich: Zemanovič, Horváth, Zubatý, Repa, Bartek. STARÍ PÁNI: Horná Súča – Borský Mikuláš 4:2. Góly za domácich: Š. Panák 2, M. Panák, Vrba.
Ladislav Štefánek

Trenč. Teplá – Dolná Súča 1:1 (1:1)
Stretnutie lepšie začali domáci, keď v 5. minúte prekrásnym gólom z dvadsiatichtroch metrov Beňo z priameho kopu vymietol šibenicu hosťujúcej brány. Od tohto momentu sa začal hrať útočný futbal bez gólového efektu. Po nedorozumení domácej obrany sa hosťom podarilo vyrovnať v 35. minúte Sedláčkom. V druhom polčase sa hra síce zrýchlila, pribúdali šance, ale ani z najvyloženejších sa nepodarilo teplanom strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak sa stretnutie skončilo spravodlivou deľbou bodov.
ŽK: J. Košík, Lacko, - Dobo, Sedláček, Holíček. Rozhodoval Maráz, 200 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – J. Košík, Marušinec, Rýdzi, Lacko, Beňo, Blaho, Masár (Horváth), Haviar, Michalík (M. Košík), Bagin (Martinus). Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Cintula (Rožník), Kišš, Psota, Dobo, Kramár, Sedláček, Žúži, Kopúň, Holíček.
DORAST: 2:1. Góly: Martinus, Staník – S. Šedivý. ŽIACI: Trenč. Teplá – Bobot 7:0.
Ivan Dobiáš

Stará Turá – Nová Ves n/V 1:1 (1:1)
Tento zápas bol považovaný za šláger kola. Hostia boli papierovým favoritom voči stále nekompletným domácim. V úvode zápasu sa hralo opatrne, zväčša v strede pola. Hostia sa postupne začali prejavovať ako nebezpečný súper v útoku. Nastrelili žrď a mali ďalšie vyložené šance. Jednu z nich v 24. minúte premenil Batelka. O päť minút fantastické sólo domáceho Horňáka bolo zakončené vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Tým uplynul nervózny prvý polčas. V úvode druhého polčasu sa hostia prezentovali dvomi vyloženými šancami. Domáci bojovali, dreli, vypracovali si aj sľubné šance, ale gól sa im nepodarilo dať. Nakoniec boli obaja spokojní s remízou.
Góly: Horňák – Batelka. Rozhodoval Felgr, 200 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Trenč. Teplice 5:1 (1:0)
V chladnom počasí sa nehral práve okulahodiaci futbal. Domáci z množstva šancí v prvom polčase dokázali využiť len jednu, keď skóroval Patka. V druhom polčase domácich pribrzdilo vylúčenie Rosinu, za čo hostia trestali v 49. minúte vyrovnávajúcim gólom. Aj s desiatimi hráčmi boli domáci lepší a už o päť minút sa dostali do vedenia 2:1. Vo zvyšnom priebehu zápasu domáci už len zvyšovali svoj náskok a po dvoch góloch Patku a jedného zásluhou Vydrnáka si pripísali na svoje konto tri body.
ŽK: Rosina – Šebík, J. Červený. ČK: Rosina – Matúš, Piešťanský. Rozhodoval Kyška, 150 divákov.
Kľúčové: Ronec – Pe. Kudlík, P. Kiačik, Strečanský, Kendera, Rosina, Pa. Kudlík, M. Vavruš, M. Kiačik, Patka, Gajdošík, striedali Košút, P. Vavruš, Vydrnák. Tr. Teplice: Podhorský – Šebík, Margetiak, Piešťanský, J. Červený, D. Červený, Fiala, Majo, Matúš, Krivda, Kováčik, striedali Horňáček, Igaz, Podpera.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Mel.-Lieskové 0:0
Hornosrnania posmelení výhrou, ale aj dobrou hrou v Dolnej Porube opäť dokázali, že pred vlastným publikom sa im vôbec nedarí. Stretnutie sa odohrávalo väčšinou v strede ihriska a prvú šancu si vypracovali domáci, keď center J. Šimka poslal hlavou do brvna M. Kebísek. Hostia kontrovali v 18. minúte, no domáci brankár Riečičiar bol namieste. V 25. minúte strelu B. Cíbika hosťujúci brankár na dvakrát zlikvidoval. V prvom polčase sa už na ihrisku nič vážnejšie neodohralo a zdalo sa, že s bezgólovým stavom sú obaja aktéri spokojní. Druhý polčas sa začal opäť v slabom tempe a skrehnutých a sklamaných divákov trochu rozohriala len šanca Martina Kebíska, ktorý však nastrelil len vybiehajúceho brankára hostí. V 70. minúte center B. Cíbika zakončil opäť Martin Kebísek, no z troch metrov netrafil ani bránu hostí. Do konca stretnutia už nemalo ani jedno mužstvo šancu, zápas sa dohral v strede ihriska. Za zmienku stojí, že domáci podali jeden z najslabších výkonov za posledné obdobie. Hostia si bez väčšej námahy odviezli potrebný bod.
ŽK: M. Kebísek – Fabián, Hodulík. Rozhodoval Zemko, 100 divákov.
Horné Srnie: Riečičiar – Mešťánek, Sekula, B. Cíbik, M. Šimko, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, Vandžala, J. Šimko, striedali P. Šimko. Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Fabián, Kotek, Ľ. Hanták, T. Hanták, Šikuda, Mikušať, Uhlárik, Horňák, Vendžúr, striedali Luprich, Hodulík.
ŽIACI: AS Trenčín - H. Srnie 7:1. DORAST: Kamenec p/V – H. Srnie 3:2. Góly za hostí: P. Papiernik 2.
Peter Štefánek

Soblahov – Dolná Poruba 1:2 (0:1)
Hra v prvom polčase bola vzácne vyrovnaná, ale vedenia sa predsa len ujali hostia gólom zo skrumáže. V druhom polčase domáci pritlačili svojho súpera, boli lepším mužstvom, no boli to opäť hostia, ktorým sa podarilo vsietiť gól a zvýšiť už na 0:2. Domáci sa nevzdávali, v poslednej minúte znížili na rozdiel gólu, na vyrovnanie im však už neostal čas.
Góly za hostí: Rast. Suchý, Horniak. ČK: Kikta za hostí. Rozhodoval Vereš.