Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Podolie – Prečín 2:1 (1:1)
Góly: 31. Rehák, 90. Klčo – 18. Birošík.
Mužstvo hostí sa predstavilo v dobrom svetle, využili výbornú šancu po domácom zaváhaní a v 18. minúte dali vedúci gól zásluhou Birošíka. Domáce mužstvo sa skonsolidovalo i za nepriaznivého stavu a v 31. minúte domáci Rehák vyrovnal. V druhom polčase mužstvo Podolia vytvorilo nápor na hostí, avšak šance zostali nepremenené. Výborne zachytal i brankár hostí Múčka, ktorí svojich hráčov nejedenkrát podržal. Víťazstvo dosiahlo domáce mužstvo po kŕčovitom výkone až v 90. minúte, keď sa presadil Richard Klčo.
ŽK: Vajaš, Červeňanský, Ostrenka – Ligaz. Rozhodoval Blažek, 120 divákov.
PODOLIE: Vajaš – R. Hrušovský, A. Ščepko, Brezula, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Rehák, Klčo, Ivana, Ostrenka, striedali L. Ščepko, J. Ščepko. PREČÍN: Múčka – Mojžišík, Melicherík, Raček, Almásy, Ligaz, Birošík, Políček, Blaško, Micheľ, Sklenář, striedali Budaj, Hrnčík.
ŽIACI: Podolie – Horná Streda 2:1, Podolie – Modrová 8:0.
Peter Srnec

Zem. Kostoľany – Tr. Stankovce 2:1 (1:0)
Góly: Pásztó 2 – Minaroviech.
V Zem. Kostoľanoch sa predstavil líder V. ligy, ktorý neprehral v 28 majstrovských zápasoch v rade. V dobrom zápase sa ujali vedenia domáci v 10. min pohotovým tečom Pásztá. Potom prebrali iniciatívu hostia, ich tri gólové šance zlikvidoval dobre chytajúci Dzúrik. V 55. min sa opäť presadil Pásztó po chybe stopéra. Hostia 20 min pred koncom skorigovali výsledok na rozdiel jedného gólu, viac im už bojovní Zemianskokostoľanci nedovolili. Rozhodoval Macho, 150 divákov.
ZEM. KOSTOĽANY: Dzúrik – Duda, Hancko, Oršula, Záhon, Rolinec, Pavkeje, Bajgar, Mokoš, Pružinec, Pásztó, str: Baláž, Granát.
TR. STANKOVCE: Haško – Panák, Mutniansky, Bulko, Koprivniansky, Navrátil, Raček, Poruban, Minaroviech, Daško, str: Sedláček, Hrbas.

Lehota p/Vt. – Brezová p/Bradlom 2:2 (1:1)
Góly: Mendel, Vojta – Paulík, Jankovič.
Zápas začali lepšie hostia, ktorí už v 3. min po trestnom kope Pavla Šidu nastrelili tyč a následne spojnicu bránky. O ďalšie vzrušenie sa postaral Paulík, ktorý po chybe domáceho stopéra išiel sám na bránku, ale výborný zákrok brankára Rybnického zabránil streleniu gólu. Následne na to sa potvrdilo: nedáš – dostaneš. Domáci po peknej kombinačnej akcii Vojtu, Štefaničku so zakončovateľom Mendelom sa ujali vedenia. Po tom sa hra odvíjala medzi šestnástkami až do 36. min, keď center jedného z hráčov hostí zužitkoval na strelenie gólu hostí Paulík. Druhý polčas sa odvíjal v svižnom tempe, v 62. min hostia nevyužili šanci a domáci Vojta vzápätí skóroval. V 78. min predviedli domáci pekný trestný kop, ale brankára neprekonali. Hostia až v 95. min, hoci rozhodca mal pridávať len ohlásené tri minúty, dotiahli zápas do remízového konca. Rozhodoval Belanský. 150 divákov.

Kanianka – M. Lednice 6:0 (2:0)
Góly: Barborka 2, Drahňovský 2, Šúšol, Nemec.
V Kanianske sa hral jednoznačný zápas, domáci dominovali nad odovzdaným súperom, ktorého domov poslali so šesťgólovou nádielkou.
KANIANKA: Gregor – M. Líška, J. Mihalička, Pekár, Komoš, Richter, Mir. Pipíška, Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka, str: Drahňovský, R. Mihalička, Mar. Pipíška.
M. LEDNICE: Moravík – P. Lednický, P. Vančo, J. Vančo, T. Hudek, Pekný, Vician, M. Hudek, L. Čelko, T. Čelko, J. Lednický.

Rybany - Pov. Teplá 0:0
Domáci ani vo štvrtom zápase po sebe nedokázali streliť gól. Prvý polčas sa hral futbal priemernej úrovne medzi šestnástkami bez vážnejších šancí na oboch stranách. V druhom polčase sa hra zrýchlila a prichádzali aj šance. Prvú a zároveň jedinú šancu počas celého zápasu si hostia vytvorili v polovici druhého polčasu, no prudkú strelu Repáča brankár kryl. Aj domáci sa snažili o útočnejší futbal ako v prvom polčase, no do čistej gólovej príležitosti sa dostali až v nadstavenom čase, keď po rohovom kope sa dostal k lopte P. Stolárik, ale jeho strela skončila na žrdi. Keďže ani jedno mužstvo počas celého zápasu neukázalo vôľu zvíťaziť, skončil sa zápas bezgólovou remízou.

Krásno - Sverepec 0:4 (0:1)
Góly: 32. Kardoš, 73. Mikušich, 81.Valášek, 83. Križan.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. V 31 min. otvoril skóre strelou z 20 metrov k žrdi hosťujúci Kardoš. V 33 min. bol v šestnástke faulovaný domáci Toman, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. V druhom polčase domáci zatlačili súpera na vlastnú polovicu, ale šance nepremenili. V 73 min. po zlom odkope domácich zvýšil Mikušich na 2:0 a domáci rezignovali. V 81 min. Valášek priamo z rohu pridal tretí gól a v 83 min. uzavrel skóre Križan po nešťastnej teči Adamusa. V priebehu zápasu sa zranil domáci brankár Jakubík, ktorý dohrával zápas s tromi zlomenými prstami.

V. Uherce - Bošany 2:4 (0:2)
Góly: 67. a 75. R. Kováč - 5. a 18. Kuna, 48. Šesták, 52. Kontúr.
Kombinačne hrajúci hostia sa v úvode ujali vedenia po góloch Kunu, ktorý najprv hlavou k žrdi otvoril skóre a v 18 min. zmenou smeru lopty prekonal domáceho brankára. Domáci po inkasovaných góloch hru vyrovnali, ale strelecky sa im nedarilo. Úvod druhého polčasu znova vyšiel hosťom a Šesták hlavou zvýšil na 3:0 a o niekoľko minút pridal štvrtý gól Kontúr. Domáci sa však nezlomili a dvoma gólmi Kováča zápas zdramatizovali. Drvivý záverečný tlak domácich už však ďalšie góly nepriniesol.
V. UHERCE: Radosa - Jančich (Uhlár), Gupka, M. Kováč, Stálnik, Cvrček, Šebesta (Dubina), Bartoš, Offertaler (Vlčko), R. Kováč, Bučko. BOŠANY: Tvrdík - Šesták, Kalamár, Bokor (Kontúr), Belica, Vrábel (Moravčík), Kuna, Kostolný, L. Hodál, Papranec, Husár, P. Hodál.

Horná Poruba – Trenč. Jastrabie
3:2 (2:1)
Góly: 2. Hofierka, 6. Kozík, 33. P. Živčic – 11. a 47. Piláthy

1. Tr. Stankovce 12 7 4 1 19:7 25 (+7)
2. Kanianka 12 7 3 2 35:12 24 (+6)
3. Bošany 12 7 2 3 30:22 23 (+5)
4. Zem. Kostoľany 12 5 5 2 27:21 20 (+2)
11. Rybany 12 4 3 5 16:13 15 (-3)
12. Tr. Jastrabie 12 4 0 8 21:36 12 (-6)

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.