Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Stankovce – Pov. Teplá 2:0 (1:0)
Góly: Koprivňanský, Sedláček.
V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, keď po celé stretnutie boli lepším mužstvom. Hostia sa zamerali na dôslednú obranu, mali príležitostne, ale o to nebezpečnejšie, brejky. Skóre otvoril už v 14.minúte exportnou strelou Koprivňanský. Poisťujúci gól dal v 90.minúte z ťažkého uhla Sedláček. Pred 150 divákmi rozhodoval Vrábel, hralo sa bez kariet.
Trenč. Stankovce: Haško – Beňovič, Arbet, Bulko, Kapko, Koprivňanský, Sedláček, Raček, Poruban, Minaroviech, Navrátil, striedali Daško, Bogár, Valach. Pov. Teplá: Janech – Meheš, Meško, Hlušek, Barenčík, Jankeje, Mucha, Bauer, Lašček, Repáč, Sárinec, striedali Šimík.
(vič)

Podolie – Brezová p/B 2:3 (1:1)
Góly: J. Ščepko, Ivana (11 m) – Šido, Šimek, Kalman.
Domáci sa už v 14. minúte ujali vedenia v zápase, keď sa presadil Jozef Ščepko. V 43.minúte hostia vyrovnali zásluhou Šida. Krátko po prestávke, v 54.minúte, sa ujali vedenia opäť domáci hráči, keď na 2:1 zvyšoval z jedenástky Ivana. Hostia však kontrovali, na 2:2 vyrovnával Šimek. O víťazstve hostí nakoniec rozhodol hosťujúci Kalman v 85. minúte. Domáce mužstvo podalo dobrý výkon, ten však stroskotal na dobre chytajúcom hosťujúcom brankárovi Romanovi Vajašovi. Brankárske derby proti staršiemu bratovi vyhral, nakoľko domácemu brankárovi Patrikovi Vajašovi zápas vôbec nevyšiel.
Rozhodoval Urbanovský, 120 divákov.
Podolie: P. Vajaš – R. Hrušovský, A. Ščepko, T. Ščepko, M. Hrušovský, J. Ščepko, M. Červeňanský, Rehák, Klčo, Ivana, Ostrenka. Brezová p/B: R. Vajaš – Šidler, Šido, Michalička, Kasimol, Nosko, Dobrovodský, Šarudi, Šimek, Škoda, Pavlík.
DORAST: Podolie – Horná Streda 7:2. ŽIACI: Podolie – Soblahov 5:1.
Peter Srnec

Horná Poruba – Sverepec 6:0 (2:0)
Góly: 15. Kvasnica, 33. T. Stano, 65. Prostinák, 68., 75. a 89. M. Staňo ml.

Veľké Uherce – Trenč. Jastrabie 0:0

Rybany – Prečín 2:1 (1:0)
Góly: 3. L. Bobuš, 67. J. Tretinár z 11 m – 64. T. Kopáč

Z. Kostoľany – M. Lednice 0:0
V prvom polčase obe mužstvá predvádzali priemerný futbal. Domáci si vážnejšiu šancu nevypracovali. V druhom dejstve Z. Kostoľany zvýšili aktivitu, zápas mali vo svojich rukách, ale proti dobre hrajúcim hosťom sa nedokázali gólovo presadiť. Pred 150 divákmi rozhodoval Vaňo.
Z. KOSTOĽANY: Dzúrik – Duda, Hancko, Záhon, J. Oršula, Mokoš, Rolinec, Bajgár, Paukeje, Pružinec, Pásztó, str: A. Oršula, Baláž, Mojžiš.
(Záhon)

Kanianka – Bošany 1:0 (0:0)
Gól: 67. Pipíška
V Kanianke sa hral dobrý, útočný futbal s množstvom šancí na oboch stranách. V prvom polčase domáci dvakrát nastrelili žrď a ešte dve čisté šance nepremenili. Z nebezpečným protiútokom hrozili aj hostia, ale ani oni nedokázali prekonať obranu domácich. V druhej polovici sa hra vyrovnala a všetko podstatné sa odohrávalo medzi šestnástkami. Rozhodujúci gól strelil v 67. min M. Pipíška, keď si šikovne nabehol na center Hvolku. Od tej chvíle boli domáci jasne lepším mužstvom, ale šance ostali nevyužité. Súper si nakoniec mohol odniesť bod, ale v nastavenom čase Moravčík netrafil prázdnu bránu domácich. Pred 200 divákmi rozhodoval Oppenberger.
KANIANKA: Gregor – Líška, J. Mihalička, J. Pekár, Richter, Pipíška, Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka, str: R. Mihalička, R. Pekár. BOŠANY: H. Tvrdík – Šesták, Kalamár, Kapusta, Vrábel, Kuna, Kostolný, L. Hodál, Papranec, P. Hodál, str: Moravčík, Kontár.
(Kobulda)

Lehota p/Vt. – Krásno 2:1 (2:1)
Góly: Horváth, Štefanička – S. Záhradný
Na pomerne nerovnom teréne sa na začiatku zápasu obe mužstvá postarali o strelecký koncert. Po druhom góle domácich sa hra odvíjala medzi šestnástkami a nič podstatné sa neudialo. V druhom polčase sa hralo priemerne, čo zodpovedalo postaveniu mužstiev v tabuľke. Až na dve svetlé chvíle, kedy domáci hráč Kušnír nastrelil tyčku a brvno. Pred 100 divákmi rozhodoval Ďabko.
LEHOTA P/VT.: Rybnický – Cipov, Vida, R. Habrman, M. Habrman, Štefanička, Beláň, Kušnír, Gatial, Vojta, Horváth, str: R. Mendel, J. Orság. KRÁSNO: A. Domček – Adamus, Žiak, Záhradný, Hýrošš, Skolka, Belianský, P. Záhradný, L. Domček, Guliš, Draguľa, str: Chrenko.

7. Malé Lednice 14 7 2 5 20:27 23 (+2)
8. Zem. Kostoľany 14 5 6 3 28:24 21 ( 0)
9. Podolie 14 6 2 6 22:19 20 (-1)
10. Veľké Uherce 14 5 4 5 19:23 19 (-2)
11. Rybany 14 5 3 6 20:17 18 (-3)
12. Tr. Jastrabie 14 5 1 8 23:37 16 (-5)
13. Pov. Teplá 14 4 2 8 22:25 14 (-7)
14. Lehota p/Vt. 14 3 3 8 16:24 12 (-12)
15. Sverepec 14 2 5 7 16:24 11 (-7)
16.Krásno 14 2 0 12 16:42 6 (-15)

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.