Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Tepličania s Haščákom a Richňákom deklasovali Škorpión

Počas uplynulého víkendu (23. - 24. 10.) odštartoval nový ročník oblastných majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov.

Hneď v prvom kole videli diváci gólov ako maku, keď najmä úradujúci majstri z kúpeľného mestečka naplno roztočili svoj gólostroj a nevýraznému trenčianskemu súperovi dali poriadnu nakladačku.

HERMES DUBNICA - PROGRAM TRENČÍN 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Hostia sa postarali o prvé výraznejšie prekvapenie v novom ročníku súťaže, keď naplno bodovali na ľade súpera. Spočiatku bol duel nemastný-neslaný, hostia vsietili vedúci gól, ale domáci vyrovnali. Druhá tretina vyznela pre Program doslova katastrofálne a čoskoro prehrávali 3:1. Bolo však sympatické, že nehodili flintu do žita a podarilo sa im nielen vyrovnať, ale dokonca aj strhnúť víťazstvo na svoju stranu! Dôležitým momentom bolo, že dali dva góly počas presilových hier. Domácim citeľne chýbali niektoré opory, u hostí vynikol brankár Hunák.
Góly: Cepek, Koložváry, Jakab - Minárik 2, Lukačka, Kohútka. Vylúčení 5:3 na 2 min. Pred 80 divákmi rozhodovali Demitra a Milistenfer.

ŠKORPIÓN TRENČÍN - TRENČIANSKE TEPLICE 2:15 (0:6, 0:5, 2:4)
Úradujúci majstri z kúpeľov sa oproti minulému ročníku posilnili o dve výrazné hokejové osobnosti - čs. reprezentanta Ota Haščáka a bývalého hráča Dukly Trenčín - Richarda Richňáka. Ako inak, už počas svojho premiéroveho vystúpenia v drese majstra sa zapísali aj do streleckej listiny. Už od úvodného hvizdu rozhodcov bolo na ľade vidieť, kto bude udávať taktovku hry. Tepličania mali úvod ako hrom a len v samotnej úvodnej tretine zaznamenali pozoruhodný poltucet gólov. Pri mimoriadnej streleckej chuti boli aj v ďalšej časti zápasu, kedy postupne pridávali odovzdanému súperovi ďalšie presné zásahy. V 38. min to pre Škorpión vyzeralo priam hrozivo lebo prehrával už 0:10! V poslednom dejstve hostia vystriedali brankára a domácim sa podarilo aspoň dvomi gólmi kozmeticky upraviť veľmi nelichotivý výsledok. V drese Škorpiónu mal svoju premiéru ďalší bývalý ligista z trenčianskej Dukly - Martin Madový.
Góly: Masár, Neveriš - Nosek 4, Ožvalda 2, B. Gáborík 2, Rehák, Macák, Stránsky, Haščák, F. Drobný, Petrík, Richňák. Vylúčení 4:2 na 2 min. Pred 70 divákmi rozhodovali Ťažký a Krist.

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA B - GLADIATORS NEMŠOVÁ 9:3 (4:1, 1:1, 4:1)
V úvodnom stretnutí nového ročníka sa herne a najmä strelecky presadili domáci hokejisti, ktorí sa postarali o pozoruhodný výprask Nemšovej, ktorá zostala dosť dĺžná svojej predchádzajúcej povesti.
Hostia sa síce už v prvej minúte dostali do vedenia gólom Trokana, ale Považania do konca prvej časti odpovedali tromi presnými zásahmi a posadili sa na koňa. Hoci stredná tretina bola pomerne vyrovnaná, predsa len si hráči považskobystrickej rezervy udržali sľubné vedenie - 5:2.
Záverčné dejstvo opäť naplno režírovali domáci hráči a postupne zvyšovali svoj gólový náskok. Na škodu tohto merania síl bolo až príliš veľa vylúčených hráčov - 31 (11:20), kde nechýbali ani vyššie tresty! Obdržal ich domáci Mišovec (VT+OK) a od hostí to boli Paška (VT+OK) a Kuric (10 min).
Góly: Pokorný 2, Brojo 2, Rigoci, Lacko, M. Pavlús, Kalivoda, Tarnek - Dian 2, Trokan. Pred 40 divákmi rozhodovali Kamenický a Demitra.

Stretnutie ŠKP TRENČÍN - PIVRNEC PÚCHOV sa hralo po uzavierke našich novín.

Program 2. kola (29. 10. - 31. 10.): Nemšová - Ilava, Trenč. Teplice - ŠKP Trenčín (ZŠ Trenčín 30. 10. o 20.30 h.), Program Trenčín - Škorpión Trenčín (ZŠ Trenčín 31. 10. o 16.45 h), Pov. Bystrica B - Hermes Dubnica (predohrali 2:2).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.