Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Tepličania s Haščákom a Richňákom deklasovali Škorpión

Počas uplynulého víkendu (23. - 24. 10.) odštartoval nový ročník oblastných majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov.

Hneď v prvom kole videli diváci gólov ako maku, keď najmä úradujúci majstri z kúpeľného mestečka naplno roztočili svoj gólostroj a nevýraznému trenčianskemu súperovi dali poriadnu nakladačku.

HERMES DUBNICA - PROGRAM TRENČÍN 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Hostia sa postarali o prvé výraznejšie prekvapenie v novom ročníku súťaže, keď naplno bodovali na ľade súpera. Spočiatku bol duel nemastný-neslaný, hostia vsietili vedúci gól, ale domáci vyrovnali. Druhá tretina vyznela pre Program doslova katastrofálne a čoskoro prehrávali 3:1. Bolo však sympatické, že nehodili flintu do žita a podarilo sa im nielen vyrovnať, ale dokonca aj strhnúť víťazstvo na svoju stranu! Dôležitým momentom bolo, že dali dva góly počas presilových hier. Domácim citeľne chýbali niektoré opory, u hostí vynikol brankár Hunák.
Góly: Cepek, Koložváry, Jakab - Minárik 2, Lukačka, Kohútka. Vylúčení 5:3 na 2 min. Pred 80 divákmi rozhodovali Demitra a Milistenfer.

ŠKORPIÓN TRENČÍN - TRENČIANSKE TEPLICE 2:15 (0:6, 0:5, 2:4)
Úradujúci majstri z kúpeľov sa oproti minulému ročníku posilnili o dve výrazné hokejové osobnosti - čs. reprezentanta Ota Haščáka a bývalého hráča Dukly Trenčín - Richarda Richňáka. Ako inak, už počas svojho premiéroveho vystúpenia v drese majstra sa zapísali aj do streleckej listiny. Už od úvodného hvizdu rozhodcov bolo na ľade vidieť, kto bude udávať taktovku hry. Tepličania mali úvod ako hrom a len v samotnej úvodnej tretine zaznamenali pozoruhodný poltucet gólov. Pri mimoriadnej streleckej chuti boli aj v ďalšej časti zápasu, kedy postupne pridávali odovzdanému súperovi ďalšie presné zásahy. V 38. min to pre Škorpión vyzeralo priam hrozivo lebo prehrával už 0:10! V poslednom dejstve hostia vystriedali brankára a domácim sa podarilo aspoň dvomi gólmi kozmeticky upraviť veľmi nelichotivý výsledok. V drese Škorpiónu mal svoju premiéru ďalší bývalý ligista z trenčianskej Dukly - Martin Madový.
Góly: Masár, Neveriš - Nosek 4, Ožvalda 2, B. Gáborík 2, Rehák, Macák, Stránsky, Haščák, F. Drobný, Petrík, Richňák. Vylúčení 4:2 na 2 min. Pred 70 divákmi rozhodovali Ťažký a Krist.

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA B - GLADIATORS NEMŠOVÁ 9:3 (4:1, 1:1, 4:1)
V úvodnom stretnutí nového ročníka sa herne a najmä strelecky presadili domáci hokejisti, ktorí sa postarali o pozoruhodný výprask Nemšovej, ktorá zostala dosť dĺžná svojej predchádzajúcej povesti.
Hostia sa síce už v prvej minúte dostali do vedenia gólom Trokana, ale Považania do konca prvej časti odpovedali tromi presnými zásahmi a posadili sa na koňa. Hoci stredná tretina bola pomerne vyrovnaná, predsa len si hráči považskobystrickej rezervy udržali sľubné vedenie - 5:2.
Záverčné dejstvo opäť naplno režírovali domáci hráči a postupne zvyšovali svoj gólový náskok. Na škodu tohto merania síl bolo až príliš veľa vylúčených hráčov - 31 (11:20), kde nechýbali ani vyššie tresty! Obdržal ich domáci Mišovec (VT+OK) a od hostí to boli Paška (VT+OK) a Kuric (10 min).
Góly: Pokorný 2, Brojo 2, Rigoci, Lacko, M. Pavlús, Kalivoda, Tarnek - Dian 2, Trokan. Pred 40 divákmi rozhodovali Kamenický a Demitra.

Stretnutie ŠKP TRENČÍN - PIVRNEC PÚCHOV sa hralo po uzavierke našich novín.

Program 2. kola (29. 10. - 31. 10.): Nemšová - Ilava, Trenč. Teplice - ŠKP Trenčín (ZŠ Trenčín 30. 10. o 20.30 h.), Program Trenčín - Škorpión Trenčín (ZŠ Trenčín 31. 10. o 16.45 h), Pov. Bystrica B - Hermes Dubnica (predohrali 2:2).