V seniorskom drese Dukly juniori Ölvecký, Mikuš, M. Haščák a dorastenec Radulay

Hokejová extraliga

22. KOLO:

MHK Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 23. Rud. Huna, 36. M. Kriška, 46. Rud. Huna, 59. Rud. Huna - 22. Melichárek
Vylúčení: 7:6 na 2 min, Lištiak a Bombic na 10 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Pred 3226 divákmi rozhodoval Jonák - Pavlovič, Tvrdoň.

Trenčania pomerne nečakane pustili na Liptove perie, hoci boli papierovými favoritmi. Hoci sa v úvode strednej časti dostali do vedenia, predsa len vzápätí oň prišli a domáci do konca tretiny ešte stihli otočiť výsledok vo svoj prospech. Domáci sa presadili strelecký najmä vďaka trom gólom Rudolfa Hunu a využitiu dvoch presiloviek. V záverečnom dejstve sa hostia snažili o kontaktný gól, ale nevyužili vyskytnuvšie sa príležitosti. V záverečnej trojminútovke vsadili Trenčania všetko na jednu kartu, ale nevyužili presilovku 6:4, keď tréner Spišák odvolal z brány Hálu. Ba práve naopak, Liptáci vsietili svoj štvrtý úspech do prázdnej brány a definitívne rozhodli o tom, že body zostanú doma a hostia pocestujú domov na Považie s prázdnymi rukami.

23. KOLO:

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Góly: 1. Demitra, 35. Šafarik, 42. Hanzal, 47. Demitra, 56. Olvecký, 57. Melichárek - 8. Mrena, 27. Grill
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Pred 3336 divákmi rozhodovali Marušin - Kubuš, Višňovský.
DUKLA: Hála - Bombic, Heš, P. Mikuš, Homer, Starosta, Zápotočný, Janík, Hriňa - Hanzal, Demitra, Fabuš - Melichárek, Kóňa, Šafarik - Haščák, Lezo, Olvecký - Koložváry, Hlinka, Radulay. Tréner: R. Spišák.

Dukla mala nadovšetko vydarený nástup a už v 24. sek Demitra skákavou strelou prekonal gólmana Kučeru. Zdalo sa, že súper z nižších poschodí tabuľky bude pre domácich straviteľným sústom, lenže Záhoráci sa pomerne rýchlo zmobilizovali a do konca prvej tretiny ešte vyrovnali. Tento úspech im dodal ďalšiu energiu a svoju snahu korunovali v 27. min vedúcim gólom - 1:2. Domáci sa však zaskočiť nedali a o osem minút neskôr vyrovnali.

Chlieb sa teda lámal až v záverečnom dejstve, kedy Trenčania naplno roztočili svoj gólostroj a strhli véťazstvo na svoju stranu. V 42. min Hanzal tretím gólom Dukly vyhnal z brány Kučeru, ktorý sa nechal vystriedať Tučekom, ale ani on nezastavil rozbehnutých Trenčanov. Hosťom postupne evidentne dochádzali sily a nestačili na hokejovo vyzretejšieho súpera. V záverečnej päťminútovke dvomi gólmi domáci viacmenej prikrášlili víťazstvo a získali očakávane povinné víťazstvo. Diváci boli svedkami priemerneho merania síl so zábleskami moderny, najmä zo strany Dukly, v drese ktorej nastúpila omladina.