Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Vianočná anketa osobností

V čase vrcholiacich predvianočných príprav sme oslovili osobnosti nášho regiónu s tromi otázkami: 1. Čo by vás potešilo pod vianočným stromčekom? 2. Kde budete tráviť Silvestra? 3. Čo považujete za „udalosť roka“?

V čase vrcholiacich predvianočných príprav sme oslovili osobnosti nášho regiónu s tromi otázkami:
1. Čo by vás potešilo pod vianočným stromčekom?
2. Kde budete tráviť Silvestra?
3. Čo považujete za „udalosť roka“?

Richard Rybníček, riaditeľ STV
1. Čo potrebujem, je trochu si oddýchnuť. Chvíľku sedieť, len tak si v pokoji čítať a nerobiť nič.
2. Strávim ho na horách v Liptovskom Jáne s manažmentom STV. Bude to také oddychovo-pracovné stretnutie, budeme tam mať aj nejakú poradu a pozrieme si spolu aj priamy prenos súťaže Slovensko hľadá SuperStar.
3. Nový začiatok STV. Prvého januára sme spustili nové vysielanie, začala sa postupná premena STV, diskusia o nej, zvyšovanie sledovanosti, príchod divákov. Z môjho pohľadu bola táto významná zmena na našom mediálnom trhu jednou z najväčších udalostí, ktorá sa udiala.

Skryť Vypnúť reklamu

Pavol Dubček, syn Alexandra Dubčeka, trenčiansky rodák
1. Pod stromček by som si prial to, čo chcel môj otec, aby ľudia našli k sebe lepšiu vôľu, aby spolu lepšie vychádzali. A ešte „zlatú rybičku“, potom už by som si vybral.
2. Už som roky nelyžoval, ale pôjdem na lyžovačku na Plejsy alebo Štrbské Pleso. Nemám ani lyže, musím si ich požičať. Držte mi palce, aby som čelom netrafil posledné stromy, čo v Tatrách ešte ostali.
3. Aj keď sa mnohým ľuďom zdá, že náš po našom vstupe do Európskej únie budú mať ťažkú budúcnosť, ja si myslím, že je úžasný projekt dať dohromady toľko národov, aby to fungovalo. Považujem to pre Slovensko a Európu za najvýznamnejší krok.

Peter Baco, europoslanec
1. Môj pes ťažko prežíva, že som s ním teraz málo, lebo každý týždeň cestujem na niekoľko dní do zahraničia. Začal trucovať, bije sa s inými. Teraz dostal príučku a je dosť zranený. Bol by som rád, keby sa z toho „vylízal“.
2. Strávim ho aj s manželkou v Bruseli. Tretieho januára máme zasadanie, a tak som sa rozhodol, že tam pôjdem už 30. decembra.
3. Za pozitívne považujem, že sme sa stali členom Európskej únie. Je to veľká pozitívna zmena aj v mojom živote, dostal som sa do tohto prostredia a môžem byť súčasťou týchto procesov. Čakal som však, že to v celom svete pôjde k lepšiemu, že sa uvoľní existujúce napätie, že sa zmierni schudobňovanie chudobných a bohatnutie bohatých a nastane obrat k väčšej solidárnosti. Nestalo sa to, a preto je pre mňa tento rok trochu sklamaním.

Skryť Vypnúť reklamu

Miroslav Chovanec, primár pôrodnícko-gynekologického oddelenia NsP v Trenčíne
1. Mojím najväčším darčekom bude to, že budem môcť byť so svojimi najbližšími pri vianočnom stromčeku. Vo všeobecnosti by som si prial, aby všetky krásne želania, dobročinnosť a láska prejavované pred Vianocami a Novým rokom zostali aj po Novom roku. Aby slová nezostali len slovami, ale boli naplnené skutkami. Žiaľ, nie je to pravidlo.
2. Určite v úzkom kruhu ľudí, ktorí sú mi blízki. O tom, či doma alebo mimo, sa rozhodnem neskôr. Posledný deň v roku vždy venujem spomienkam na to, čo som zažil doma i v práci, či už dobré alebo zlé. Pociťujem istú nostalgiu a potrebu spomínať, robíme tak každý rok spoločne s manželkou a synom.
3. Život sa neskladá z najdôležitejších udalostí. Niekedy aj tá najobyčajnejšia udalosť má pre človeka ďaleko väčší význam ako chvíle, ktoré tvoria históriu. Mám rád a uznávam všedné dni a skromné prejavy.

Skryť Vypnúť reklamu

Branislav Celler, primátor Trenčína
1. Z darčekov som vyrástol. Pre mňa je dôležité prekvapiť deti, ktoré to prežívajú obrovským spôsobom. Veľké želania nemám, ani nič vysnívané. Pod stromček dostávam bežné, praktické veci, ako napríklad oblečenie. Tento rok by som si chcel od Ježiška zaobstarať kožené rukavice, pretože tie staré mám už roztrhané.
2. Ako minulý, tak i tento rok ho strávim s manželkou a mojimi dvoma deťmi doma. Špecifický bude možno tým, že dcéra má už 18 mesiacov, rozpráva a chodí, takže je jej plný dom.
3. V Trenčíne sa tento rok udialo veľa vecí, mnoho z nich bolo strategických, o mnohých sa možno ani tak často nehovorilo. Skôr to však boli rozhodnutia, ktorých výsledky nebudú viditeľné okamžite na budúci rok, ale až neskôr. Posunuli však Trenčín dopredu. Jednou z takých vecí je doprava, kde sa nám podarilo so štátom dohodnúť, že prvá časť JV obchvatu bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

Marián Kvasnička, poslanec MsZ Trenčín
1. Asi sa očakáva odpoveď že nič materiálne, lebo to materiálne nemá možnosť uspokojiť túžby ľudského srdca. To, čo by som potreboval, aby som bol šťastný, je nesplniteľné. Veľmi mi chýbajú rodičia. Až keď som ich stratil, som vlastne zistil, koho som v nich mal. Chýbajú mi aj veci, čo sa týka zdravia mojich najbližších. Keby som vedel s týmto pohnúť, bol by to nádherný dar. Na druhej strane zas hovorím, pánboh zaplať aj za tieto trápenia, pretože pomáhajú človeku dospieť a nehľadať šťastie tam, kde nie je.
2. Mám so Silvestrom problémy. Moja minulosť, čo sa týka Silvestrov, je dosť búrlivá, takže od istého času sa skôr snažím byť doma. Doma pre mňa neznamená byť nevyhnutne pri televízii, skôr v nejakom tichu. V každom prípade mám na Silvestra veľký cieľ dožiť sa v zdraví a šťastí novoročného rána. Je to jediný deň v roku, kedy mám chuť ísť si ľahnúť o siedmej a prespať to. Málokedy, a za posledné roky skoro vôbec, som necítil eufóriu z toho, že niečo končí a niečo sa začína, skôr to beriem ako také neustále a vytrvalé pokračovanie trápení.
3. Hudobný festival Pohoda. Tento rok som sa ho, žiaľbohu, nezúčastnil, ale je to moja srdcová záležitosť. Aj preto, že mám rád koncertný zvuk, muziku, ale najmä preto, že sa tam môžem stretnúť so svojimi študentmi, aj keď ironizujú, čo tam taký starý pohľadávam. Rád sa vyznám vo veciach, ktorým mladí rozumejú. Je to výborné médium, ako sa potom s nimi dorozumieť, keď stojím za katedrou.

Ján Bunčák, evanjelický farár v Trenčíne
1. Bol by som rád, keby sa v cirkvi neodrážali problémy spoločnosti. Mrzí ma, že som často svedkom toho, ako preniká dovnútra cirkvi určitá arogancia a osočovanie. Najkrajším darčekom by pre mňa bolo, keby sa to odrazu stratilo. Materiálne darčeky dostávam, aj kupujem. Ako typického muža, ktorý využíva modernú techniku by ma potešilo niečo takéto. Oveľa dôležitejšie však pre mňa je, že sme na Vianoce ako rodina spolu a že spolu držíme.
2. Cez sviatky voľno nemávam. S manželkou, ktorá je tiež farárkou, budeme mať na Silvestra tri bohoslužby. Večer budem doma v kruhu rodiny, večierku však príliš predlžovať nemôžeme, lebo ráno máme znova povinnosti.
3. Zo spoločenského hľadiska vstup našej republiky do Európskej únie. Čo sa týka cirkevnej oblasti, tam ubehlo päť rokov od podpísania spoločného vyhlásenia medzi Svetovým luteránskym zväzom a Vatikánom. V oblasti ekumenizmu za ostatným svetom dosť zaostávame, pretože u nás trvalo takmer štyri roky, než sme sa dohodli na spoločnom preklade tohto vyhlásenia. V Austrálii sú napríklad evanjelici a katolíci schopní postaviť jeden kostol a spoločne ho využívať.

Katarína Babičová, riaditeľka Trenčianskeho múzea
1. Určite uzdravenie nášho psíka, ktorý je veľmi chorý a je na operácii. Ak všetko dobre dopadne, bude to pre mňa najväčší darček pod stromčekom.
2. Možno s celou rodinou v Nízkych Tatrách.
3. V osobnom živote určite to, že mi úspešne spromovala dcéra. V pracovnej oblasti najmä to, že hrad veľmi dobre fungoval, mali sme dobrú návštevnosť i zisky.

Juraj Červinka, primátor Dubnice nad Váhom
1. Poteší ma každá maličkosť, ktorú dostanem. Medzi manželmi sa dáva voňavka a ponožky, deti mi možno zase niečo kúpia do mojej dielne. Minulý rok sa mi zložili na dvojkotúčovú brúsku, teraz som Ježiškovi písal, aby mi doniesol pištoľ na tesniace tmely, lebo tá, čo som mal, sa mi pokazila.
2. Strávim ho tradične s manželkou doma, bez syna, pretože ten je diskotekár a organizuje zábavy.
3. Najdôležitejšie je, že mi ako-tak slúži zdravie, že sa nám v meste darí plniť volebný plán a že sme ako štát vstúpili v tomto roku do Európskej únie.

Jozef Trstenský, primátor Nového Mesta nad Váhom
1. Nie som vyznavačom hmotných darčekov, ani nie je taký, ktorý by som si želal. Zo všetkého najviac si vážim rodinné šťastie a pohodu, to je pre mňa ten najväčší darček.
2. Keďže počas roka strávim s rodinou veľmi málo času, na Silvestra budem určite s ňou, aj v spoločnosti priateľov. Po slávnostnom novoročnom príhovore na námestí pokračujeme v novoročných oslavách v centre meste.
3. Najdôležitejšou udalosťou v mojom osobnom v živote je určite postupné uzdravovanie sa mojej manželky, ktorá prekonáva ťažké obdobie po rakovine.

Vladimír Kulíšek, mím, riaditeľ umeleckej agentúry
1. Pre mňa je darčekom už to, že môžem pracovne vypnúť, nesedieť nad papiermi, ani pred nikým hrať a byť doma s celou rodinou, čo je dosť veľká vzácnosť.
2. Budem ho tráviť s priateľmi na Morave, čo bude vzácnosťou pre mňa, pretože posledných desať rokov som na Silvestra vždy pracoval.
3. Z politického hľadiska určite reformy, ktoré vláda naštartovala, ako aj vstup Slovenska do Európskej únie. Keďže veľmi často chodím cez hranice, ktoré sa tým viac otvorili, vstup do EÚ mi veľmi uľahčil život. V osobnom živote nastal prelom v tom, že všetky deti sa nám rozpŕchli do sveta a s manželkou sa snažíme žiť po novom.

Rudolf Dobiáš, spisovateľ, básnik,
1. Priznám sa, ešte som neuvažoval nad darčekmi. Ale potešilo by ma, keby som aspoň na Štedrý deň mal v sebe skutočný pocit pokoja. To by bol pre mňa najkrajší darček.
2. Silvestra budem oslavovať v Tatrách.
3. Voľky-nevoľky som musel zaznamenať výročie narodenia. Napriek tomu, že človek by mal byť rád, ak sa dožije úctyhodného veku, nie som nadšený. Trošku mi radosť kalí vedomie, že človek nestihne urobiť všetko, čo by chcel. Aj keď i tá trocha, čo som už urobil, stojí za to. Preto mám radosť, že sa mi podarilo urobiť aspoň niečo z toho, čo som zamýšľal urobiť kedysi dávnejšie.

Pavel Halabrín, primátor Myjavy
1. Najlepším darčekom určite bude pohoda, pokoj a to, že budeme všetci spolu doma.
2. Vzhľadom na to, že manželka má na Silvestra nočnú službu v nemocnici, tak do polnoci doma s deťmi a po polnoci na myjavskom námestí.
3. V súkromnom živote to, že sú deti zdravé, dobre sa učia a robia nám radosť. V práci považujem za najdôležitejšie zvládnutie všetkých problémov vo finančnom zabezpečení školstva, ako aj to, že mesto realizovalo viacero investičných zámerov.

Pavol Benko, rektor kaplnky sv. Anny na Nám. sv. Anny v Trenčíne
1. Hoci dostávam pod stromček niektoré praktické darčeky, ako sú knihy, obuv, vitamínové preparáty alebo kozmetika, v posledných rokoch ma viac ako dar vždy poteší prítomnosť a úprimné srdce darcu. Samotný dar chápem vždy len ako symbol, či vonkajšie vyjadrenie niečoho hlbšieho, skutočne podstatného.
2. Silvestra strávim v Trenčíne. V popoludňajších a večerných hodinách povediem ďakovnú pobožnosť v kaplnke sv. Anny. Chodia tam prevažne starší ľudia, preto predpokladám, že sa ukončí do 18. h. Čas najmä okolo polnoci plánujem prežiť v modlitbe v kostole Notre Dame, kde býva na Silvestra tradičná adorácia s požehnaním na začiatku nového občianskeho roka. Navštíviť chcem niektorých starších a osamelých ľudí a rád by som im priniesol slová povzbudenia, vyjadril ľudskú solidaritu a zvestoval pravdu o Božej láske.
3. Za najdôležitejší považujem vstup SR do EÚ. Bude mať nielen hospodársky, politický, či kultúrny význam, ale tiež duchovný. Som presvedčený, že kresťania zo Slovenska prinesú svoj duchovný vklad Európe, a ten bude väčší, ako náš hospodársky či politický prínos. Viaceré západoeurópske krajiny sú duchovne vyprahnuté, preto prijímajú ponuky často deštruktívnych kultov a siekt, veľmi sa tam šíri islam. Kresťanstvo na Slovensku, i keď nie je bez problémov, si zachovalo rýdzosť a vitalitu, ktorú môže ponúknuť Európe. Pre mňa osobne, alebo ak chcete profesionálne, bolo najdôležitejšie menovanie do funkcie rektora kaplnky sv. Anny v Trenčíne.

Juraj Wagner, rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne
1. Na pracovisku ma najviac poteší dobré slovo. Doma máme zavedenú krásnu tradíciu obdarovávania sa. Najbližší vedia, že mám rád knihy s historickou, zemepisnou a vedeckou tematikou a vedia i to, že mám rád vážnu hudbu, ktorá je pre nás s manželkou skvelou relaxáciou. Čosi z tohto darčekového sortimentu určite nájdem pod stromčekom.
2. Spoločenských stretnutí si po celý rok užívam bohato, preto Silvestra strávim v rodine. Možno v našom bratislavskom byte, kde sa po polnoci zvykneme stretnúť so susedmi a poželať si do nového roku, alebo budeme na chate v Perneku, pod pezinskou Babou.
3. Dôležitou chvíľou v mojom pracovnom živote bolo opätovné zvolenie za rektora trenčianskej univerzity, získanie akreditácie pre ďalšie študijné programy, podpísanie Magny Charty Universitatum v Bologni, čím sme vstúpili do svetového spoločenstva univerzít a otvorenie Ústavu zdravotníctva a ošetrovateľstva. V súkromnom živote bolo pre mňa najvzácnejšie, že sme v rodine mali zdravý rok. Želám si, aby taký bol aj ten nastávajúci.

Štefan Štefanec, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja
1. Manželka sa ma pýtala, či mám nejaký tip, čo by som chcel pod stromček. Tak som jej povedal, že tento rok by mi stačil nejaký jednoduchý praktický darček, napríklad by sa mi zišiel holiaci strojček. Najviac sa ale teším na darčeky, ktoré dostanú naše vnúčence.
2. Silvestra budem tráviť doma s mojimi troma vnúčencami, majú sedem, osem a deväť rokov. Dúfam že napadne sneh, aby sme si mohli spolu urobiť výlety do okolia. Plánujeme návštevu klziska v Trenčíne, výlet do Piešťan, na Vršatec. Pri vnúčencoch príde človek na iné myšlienky. Ten, kto ich nemá, akoby ani nežil.
3. Najvýznamnejšou udalosťou pre samosprávu a Trenčiansky kraj je spustenie fiškálnej decentralizácie. I keď zatiaľ dostaneme iba málo prostriedkov, je to konečne prvý krok, aby sme mohli ovplyvňovať životnú úroveň obyvateľov v kraji. Dúfam, že budúca samospráva bude mať už oveľa priaznivejšie podmienky, ako sme mali my.

Gabika Ježíková, reprezentantka SR vo fitnesse žien
Vianoce prežije celá naša rodinka pohromade v domácom prostredí. To však už nebude platiť na Silvestra, nakoľko manžel má pracovné povinnosti, čo nebude po prvýkrát, ale už sme na to v rodine zvyknutí...
Pod stromčekom by ma veľmi potešili pekné náramkové hodinky, dúfam, že ich dostanem. Budem potešená, keď naše deti budú mať veľkú radosť z prineseného spoločného darčeka. Manžel si taktiež nájde pod stromčekom darček, ale čo to bude, nemôžem teraz prezradiť.
S týmto odchádzajúcim rokom som bola spokojná, hlavne, že sme všetci boli zdraví.

Vladimír Hiadlovský, tréner hokejistov Dukly Trenčín
Čo sa týka prežitia tohtoročných vianočných sviatkov, tak to ešte teraz presne neviem. Myslím si však, že vianočný darček som dostal tentoraz tak trochu predčasne - už na Mikuláša, kedy som sa stal trénerom extraligového kolektívu seniorov Dukly, úradujúcich majstrov Slovenska. Ak by som však predsa len čosi chcel nájsť pod stromčekom, tak je to predovšetkým šťastie a potrebná všeobecná pohoda. Nad tým, kde prežijem s rodinou Silvestra, som ešte ani nerozmýšľal, je to ešte ďaleko. Bude to ale určite doma - v Trenčíne. Na Vianoce a Silvestra sa veľmi teším.

Eduard Hartmann, bývalý hokejový reprezentant
Nedá sa povedať, že by som mal záujem o nejaký špeciálny darček pod stromček. Mne osobne stačí, keď sa kompletne celá rodina stretneme na Vianoce doma pri pekne ozdobenom stromčeku. Najväčšiu radosť mám vždy z toho, keď sa práve deti tešia z rôznych „Ježiškových“ pozorností.
Čo sa týka Silvestra a aj príchodu Nového roka, budeme oslavovať doma v rodinnom kruhu. Osobne upredňostnujem prežitie posledných dní každého roka v známom domácom prostredí. Zásadne nikam nechodím a tieto sviatočné dni zvyčajne prežívam iba doma - za maximálnej rodinnej pohody.

Bohumil Hanzel, poslanec NR SR
1. Veľké želania nemám, lebo človek má skoro všetko. Najkrajším darčekom by pre mňa bolo, keby sa stratili všetky moje zdravotné problémy. Poteší ma každá maličkosť od mojej dcéry, lebo viem, že bude darovaná z lásky a v takom prípade je jedno, čo to je.
2. Budem ho tráviť doma, v kruhu rodiny a priateľov, s ktorými sme sa dohodli.
3. Myslím, že celý rok bol pre mňa dosť dôležitý. Prešiel som určitým stupňom poznania a prijal som aj ťažké rozhodnutia. Jedným z nich bolo moje hlasovanie o podpore balíka zdravotníckych zákonov, vtedy som sa postavil proti svojmu poslaneckému klubu. Urobil som to však v presvedčení, že to, za čo hlasujem, je správne.

Michal Kaščák, hudobník, organizátor festivalu Pohoda
1. Neprezradím ani za nič, lebo sa chcem nechať prekvapiť a nechcem zakríknuť moje sny.
2. U nás doma na dedine v Královej pri Modre. Po polnoci vyjdeme všetci von, hrajú sa koledy a je nám dobre.
3. Neviem, pretože si nechcem robiť rebríčky. Stále sa dejú dôležité veci.

Štefan Marcinek, riaditeľ Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne
1. Som už vo veku, kedy si konkrétne darčeky nevyberám. Poteší ma každá drobnosť, ktorá mi bude daná z lásky.
2. Keďže môj život má počas celého roka rýchly spád a som dosť vyťažený, tak pravdepodobne v kruhu rodiny alebo blízkych priateľov.
3. Určite vstup Slovenska do Európskej únie. Z pohľadu riaditeľa školy to, že sa nám podarilo dostavať podkrovie školy, do ktorého sme investovali 24 miliónov korún, ako aj zavedenie nového alternatívneho učebného plánu pre našich prvákov.

Ján Kišš, primátor Starej Turej
1. Zdravie pre celú moju rodinu. Z pohľadu primátora mesta si želám, aby fiškálna decentralizácia prebehla iným spôsobom než doteraz. Aby primátori miest a obcí mali dostatok peňazí na to, aby ich mohli rozvíjať podľa predstáv občanov.
2. Tak ako každý rok, v Starej Turej. Odkedy som primátorom, tak ho trávim na námestí, kde máme každý rok ohňostroj.
3. Informáciu môjho syna o tom, že sa po prvý raz stanem starým otcom, a to práve medzi sviatkami.

Milan Maxim, veliteľ pozemných síl Ozbrojených síl SR
1. Pokojné a spokojné prežitie vianočných sviatkov v mne podriadených útvaroch a zariadeniach.
2. Po dlhšom odlúčení doma, s manželkou a dcérami.
3. Za najdôležitejšie udalosti tohto roka považujem prijatie Slovenska do NATO a Európskej únie, dôležité zmeny vo veliteľských funkciách Ozbrojených síl SR a v osobnom živote svadbu môjho syna.

Najčítanejšie na My Trenčín

Inzercia - Tlačové správy

 1. Schátrali tam kúpele, palác aj železnica. Ako kedysi vyzeralo Trnavské mýto?
 2. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 3. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 4. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 5. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 6. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 7. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 2. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 3. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 4. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 5. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 6. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále
 8. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 9. Spravte si zásoby zdravia
 10. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 7 503
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 5 989
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 102
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 178
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia 3 774
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 527
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 303
 8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 137
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 124
 10. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 596

Blogy SME

 1. Soňa Fröhlichová: Aj ženy už budú môcť ochraňovať pápeža
 2. Robert Škerko: Ďalší životný zážitok !
 3. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol nanebovzatia Panny Márie v Tismicích
 4. Igor André: Generačná chudoba, no a?!
 5. Eva Gallova: Aj ja som bola na hubách
 6. Lukáš Zeleník: James Bond: Ako pozrieť všetky filmy za 10 minút
 7. Café Európa: Kam smeruje Európska únia?
 8. Jozo Peric: V súvislosti s rozhodnutím OPEC+ a opätovným otvorením trhu v Číne ceny ropy rastú
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 384
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 14 032
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 6 171
 4. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 966
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 433
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 4 540
 7. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 522
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 802
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Nenechajte si ujsť ďalší diel LIVE diskusie na tému zelenej energie s fundovanými hosťami už v utorok 28. septembra o 11:00 hod.


1 h
Očkovanie proti Covidu-19 vakcínou od spoločnosti Pfizer.

Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa COVID automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe.


TASR 4 h
Mestský úrad v Trenčíne.

Trenčianska mestská časť Západ bude mať novú ulicu. Vzniká v dôsledku bytovej výstavby v lokalite Zlatovská ulica – bývalé futbalové ihrisko.


TASR 10 h

Synagóga by mala po skončení prác fungovať ako moderné kultúrne centrum, v ktorom sa budú konať koncerty, výstavy či workshopy.


(TN) a 1 ďalší 11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Opitý vodič BMW zrovnal so zemou stĺp verejného osvetlenia. Ťažko zranenému vodičovi druhého auta poskytol prvú pomoc hasič mimo služby.


13 h

V ankete uspelo až päť žilinských lekárov.


23. sep

Z miesta, na ktoré pred dvadsiatimi rokmi ľudia prichádzali s radosťou, sa stal objekt, od akého obyvatelia radšej odvrátia zrak. Avšak, možno už nie nadlho.


23. sep

Sieť supermarketov sa o expanziu v Žiline môže pokúsiť aj napriek tomu, že u mestským poslancov neuspela.


23. sep

Blogy SME

 1. Soňa Fröhlichová: Aj ženy už budú môcť ochraňovať pápeža
 2. Robert Škerko: Ďalší životný zážitok !
 3. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol nanebovzatia Panny Márie v Tismicích
 4. Igor André: Generačná chudoba, no a?!
 5. Eva Gallova: Aj ja som bola na hubách
 6. Lukáš Zeleník: James Bond: Ako pozrieť všetky filmy za 10 minút
 7. Café Európa: Kam smeruje Európska únia?
 8. Jozo Peric: V súvislosti s rozhodnutím OPEC+ a opätovným otvorením trhu v Číne ceny ropy rastú
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 384
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 14 032
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 6 171
 4. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 966
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 433
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 4 540
 7. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 522
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 802
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu