Trenčania sa prebúdzajú z letargie a prvýkrát v tejto sezóne porazili Zvolen

Hokejová extraliga

42. KOLO:

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Jánoš, 11. Kapuš, 27. Kulha, 31. Němčický, 40. Šatan, 55. Ľ. Višňovský. Vylúčení 4:7 na 2 min, Janík na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 7080 divákmi rozhodovali D. Konc - M. Novák, Rohoň.

Hneď v úvode domáci hráči svojmu súperovi vážne pohrozili a po presných zásahoch už v 11. min vyhrávali 2:0. Pre Duklu to bola nadovšetko nepríjemná spŕška a Kompasa vzápätí vystriedal Hála. Ani on však nenašiel účinný recept na zastavenie domáceho gólostroja a Trenčania znenazdajky inkasovali až nepríjemný poltuctový prídel. V druhej polovici stretnutia sa snažili niečo rozumné vymyslieť aj hostia, no strelecké pokusy Demitru, Leza, Ivičiča a ďalších boli neúspešné, nakoľko Rybár mal jednoznačne svoj deň a nakoniec si udržal aj čisté konto.
Dukla stále nehrá v žiadúcej pohode, hráči kopia individuálne chyby najmä v defenzíve a výsledok preto hovorí za všetko. Trenčania v konečnom účtovaní teda inkasovali pomerne nepríjemnú nádielku - nehodnú majstra republiky, a preto sa potrebujú čím skôr gólovo aj bodovo uchytiť.

Spartak Dubnica - HK Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Kotlárik - 9. Kmiť, 17. Sabol, 19. Kmiť, 25. Kledrowetz, 41. Kmiť.
Vylúčení 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1050 divákmi rozhodovali Jonák - Horínek, Galamboš.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš - Skalica 3:3 po predĺžení, Zvolen - Poprad 3:2, Nitra - Žilina 1:1 po predĺžení.

43. KOLO:

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 14. Ölvecký, 56. Lezo, 59. Stehlík - 20. Šechný, 59. Babka.
Vylúčení 4:5 na 2 min, Pardavý 10 + DKZ. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 3036 divákmi rozhodovali Lauff - Halecký, Miľovčík.

Televízne kamery sprostredkovali priaznivcom hokeja pomerne hodnotný hokej s dramatickým vyvrcholením. Doslova a do písmena to vyzeralo už na „komplex Zvolen“, nakoľko Trenčania v tejto sezóne nad týmto súperom ešte ani raz nevyhrali! Od sobotňajšieho večera to však už neplatí, nakoľko hráči Dukly prerušili túto nepriaznivú sériu a zaslúžene si zaknihovali najtesnejšie víťazstvo, ktoré sa zrodilo v záverečných minútach tohto merania síl.
Vzájomný duel dvoch vyrovnaných súperov začal na oboch stranách v rýchlom tempe a pekné kombinačné akcie sa prelievali na oboch stranách. V prvej časti bolo na ľade dosť nervozity a vylúčených pribúdalo. V 11. min sa Demitra v oslabení lišiackou strelou z otočky snažil prekvapiť Križana, ale ten sa nachytať nedal. Z úvodného gólu sa radovali domáci z presilovky vďaka presnému zásahu Ölveckého. Obaja brankári sa neraz prekonávali, ale v poslednej minúte prvej časti ležiaceho Přikryla preloboval Šechný. Stredná časť stretnutia bola taktiež bohatá na sľubné strelecké príležitosti, ale tie zostali obojstranne nevyužité. Chlieb sa lámal až v poslednej dvadsaťminútovke, najmä v posledných piatich minútach. Keď sa už zdalo, že všetko nasvedčuje možnej deľbe bodov, v 56. min sa po chybe Bartoša nemýlil Lezo a bolo 2:1. Keď o necelé tri minúty neskôr Stehlík strelou spomedzi kruhov rozradostil domácich tretím gólom, o víťazstve Dukly už vari nikto nepochyboval. Snaživí hostia však nerezignovali a o 11 sekúnd znížili na rozdiel gólu - 3:2. Štastie im však neprialo už počas power-play, keď silou-mocou túžili vyrovnať skóre, ale bez gólového vyjadrenia. Trenčania sa celkom oprávnene potešili s dôležitého víťazstva nad zdatným súperom.

HK Poprad - Spartak Dubnica 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Góly: 11. Halaj, 15. Škovíra, 21. Valečko, 22. Bubenko, 36. M. Turan, 53. Š. Rusnák, 56. Kubenko - 8. Drotár.

Ostatné výsledky: Žilina - L. Mikuláš 4:3, Košice - Nitra 2:0, Skalica - Slovan 1:6.

44. KOLO:

Spartak Dubnica - Dukla Trenčín 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Góly: 6. Trokan, 9. Koložváry, 43. Kotlárik - 7. Húževka, 10. Melichárek, 28. Demitra, 59. Demitra, 60. Demitra. Vylúčení 8:10 na 2 min, Holečko (Dubnica), Heš a Zápotočný (Trenčín) na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali Marušin - Valach, Krpelec.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš - Slovan 3:2, Zvolen - Skalica 11:2, Nitra - Poprad 4:2, Žilina - Košice 3:4.