Atletika v Trenčíne má nielen dlhoročnú tradíciu, ale aj výborné výsledk,y i keď vždy stála v tieni úspešných kolektívnych športov a o jej výsledky sa málokto zaujímal. Napriek tomu tu na atletiku boli dlhé roky aj dobré podmienky, nakoľko Trenčín ako jedno z mála slovenských miest mal dlhé roky k dispozícií tri futbalové štadióny aj s regulérnymi atletickými (400 m) dráhami.
Napriek všetkým dobrým výsledkom sa v tejto oblasti schyľuje k nečakanému zvratu. Z troch futbalových štadiónov zostal šmahom ruky iba jeden - štadión na Sihoti s jedinou regulérnou atletickou dráhou. Tá je škvárová a nakoľko sa viac rokov udržiavala iba sporadicky pred pretekami, bola už v posledných rokoch takmer nepoužiteľná. Atletický oddiel Slávia vyvíjal snahu o dosiahnutie dohody medzi mestom a Slovenským atletickým zväzom o položení umelej hmoty (tartanu) na poslednú, ale najlepšie položenú atletickú dráhu. Nakoľko sa nachádza na dobre vybavenom štadióne v centre mesta, bol predpoklad, že pri dobrej kvalite dráhy by sa na tomto štadióne mohli poriadať aj významnejšie športové akcie (a nielen atletické!).
Veľmi nepríjemným prekvapením a výsmechom pre atletické kruhy je však zámer mesta, v ktorom plánuje urobiť na štadióne generálnu rekonštrukciu za niekoľko sto miliónov korún a v rámci tejto rekonštrukcie atletickú dráhu úplne zrušiť! Tak to teda vyzerá, že krajské a univerzitné mesto Trenčín premení jediný mestský športový štadión na jednoúčelové futbalové monštrum, ktoré nebude použiteľné na žiadny iný šport. A na každé atletické preteky bude treba dochádzať do susednej Dubnice, kde položili tartanovú atletickú dráhu na vynovený futbalový štadión a nebodaj aj do blízkeho Nového Mesta nad Váhom, kde sa už o takomto kroku vážne rokuje.
Trenčín je dnes mesto takého významu, že si moderný všestranne použiteľný športový areál určite zaslúži. Veď takýto krok znemožní usporiadať aj obyčajné školské súťaže s družobnými zahraničnými školami, kde sú takéto dráhy samozrejmosťou!