V chladnom počasí zahriali aspoň dva pekné góly dosiahnuté v presilovke

Futbalová Corgoň liga - 22. kolo

AS Trenčín - Matador Púchov 2:0 (0:0)

Góly: 69. Lietava, 90.+ Lukáč.
ŽK: Velický, Kubala - Guľa, Prokeš, Bakoš. ČK: Guľa od 59. min - po druhej žltej karte za faul. Pred 1552 divákmi rozhodoval Kačenga - Laskovský, Pastorek. Rohové kopy: 8:5.

AS: Volešák - Palša, Cs. Horváth, Seman, Lukáč - Pastva (57. Chomistek), Kubala, Velický (46. Mičenec), Kamenský - Šuhaj (85. Rožník), Lietava. Tréner: A. Jánoš
Matador: Bernady - Hricko, Brisuda, Pav. Vavrík, Jambor - Majerník, Škripec (81. Labun), Prokeš, Guľa - Besta (85. Šnegoň), M. Bakoš (77. Demjan). Tréner: P. Vrba

Ďalší duel s prívlastkom považské derby sa odohral v sobotu podvečer za asistencie umelého osvetlenia na trenčianskom mestskom štadióne. V chladnom, doslova až mrazivom počasí bola jedna polovica hracej plochy skutočne vo vynikajúcom stave (možno práve vďaka ručnému odpratávaniu snehu), čo však už nemožno povedať o tej druhej časti, kde bolo vidieť citeľný zásah mechanizmov na trávnik, ktorý potom museli vysypávať pieskom a hlinou a „koľaje“ boli stále čitateľné. Poďme však k samotnému stretnutiu, ktoré zahrialo divákov aspoň dvomi peknými gólmi...

• Prvú vážnejšiu príležitosť mali domáci v 9. min, kedy Kubala zahrával trestný kop, ale Bernady sa nenechal nachytať na hruškách a strelu zneškodnil.
• Postupom času začali byť podstatne aktívnejší aj hostia a v 15. min Bakoš trafil loptu do Volešáka.
• Sľubnú príležitosť na presný zásah mal v 24. min Velický, ale mieril vedľa brány.
• Za pozornosť stojí aj Šuhajov trestný kop, ale lopta z jeho pravačky putovala nad bránu.
• Hostia taktiež nepríjemne hrýzli, ale hlavička Škripca minula cieľ, a tak prvý polčas sa niesol v znamení bezgólového výsledku.
• V prvom dejstve ani jeden kolektív nevyužil možnosť striedania hráčov, ale hneď na začiatku toho druhého Velického striedal Mičenec.
• Pravdepodobne rozhodujúcim momentom zápasu bola 59. min, kedy Guľa nepríjemne sfauloval Semana a po druhej ŽK musel odísť predčasne pod sprchy.
• Číselnú prevahu nakoniec dokázali Trenčania aj gólovo zužitkovať a strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
• Desať minút po Guľovom vylúčení sa do lopty zdravo oprel z hranice šestnástky Lietava a pekným zásahom otvoril gólový účet - 1:0.
• Už v nadstavenom čase sa oku lahodiacim presným zásahom prezentoval aj Lukáč, ktorý trafil z dobrých 20 metrov a stanovil konečný výsledok - 2:0.
• Premrznutí diváci boli svedkami niekoľkých pekných momentov na oboch stranách, škoda-preškoda, že sa nehralo v popoludňajších hodinách, keď bolo podstatne príjemnejšie bezveterné počasie.

HLASY TRÉNEROV:

P. Vrba (Púchov): „Zápas sa mi hodnotí dosť ťažko, nakoľko do 60. min pred Guľovým vylúčením to bolo remizové stretnutie a verili sme tomu, že môžeme uhrať bod. Po vylúčení Trenčín ešte viac pritlačil a dvomi peknými gólmi strhol stretnutie na svoju stranu. Aj s desiatimi hráčmi sme sa snažili o vyrovnanie, ale v nadstavenom čase nás domáci potrestali druhým gólom. Myslím si, že výsledok ovplyvnilo veľmi prísne vylúčenie nášho hráča, a nielen preto sme prehrali.“

A. Jánoš (Trenčín): „Z môjho pohľadu môžem skonštatovať, že prestriedania trošku priniesli z našej strany osvieženie, prechodová fáza z defenzívy do ofenzívy sa zlepšila - najmä po pohybovej stránke. Naozaj len tými dvomi gólmi sme sa pričinili o to, že víťazstvo sa naklonilo na našu stranu. Musím podotknúť, že v prvom polčase sme hrali takmer bez útoku, nakoľko pohyb Lietavu alebo Šuhaja neprislúcha tomu, aby zo šestnástich hlavičkových súbojov nevyhrali ani jeden. Absolútne sme neudržali loptu na súperovej polovici, aj keď stred bol dosť prehustený. S dvomi peknými gólmi som spokojný, a taktiež aj s oživením v druhom polčase vďaka prestredaniu.“ Karol Ďurina

Inter Bratislava - ZTS Dubnica 3:1 (1:0)

Góly: 43. M. Tomčák, 68. Halenár, 74. Paulík - 56. M. Adam,
ŽK: 78. P. Brezík - 44. Držík, rozhodujú: Olšiak - Valko, Hrčka, 576 divákov.

Vo veľmi slabom prvom polčase mohol skóre otvoriť hosťujúci Filo, ale z hranice 16-tky trafil v 4. min len brankára Trabalíka. Inter mal miernu prevahu, ale vďaka veľkej nepresnosti si vypracoval len niekoľko náznakov šancí. Horváthovu strelu Dubničania zblokovali na roh, pokus Tomčáka a Kunzov priamy kop Pernišovi problémy nenarobili. V 43. min si však Tomčák nabehol na Burzov roh a z prvej presne trafil k bližšej žrdi - 1:0. Hostia potrebovali po zmene strán na vyrovnanie 10 minút. Takisto po rohu si na hranici pokutového územia spracoval loptu Adam a technickou strelou prekonal Trabalíka. V druhom polčase sa tempo hry zvýšilo, po šanci Dovičoviča opäť udreli žlto-čierni. V 68. min Brezík vysunul Halenára, ktorý trafil krásne pod brvno - 2:0. Už o 6 minút Perniš opäť inkasoval, keď odrazenú loptu napálil z 20 m do siete Paulík. V záverečných minútach bol domáci brankár Trabalík bez práce a Inter tak bez väčších problémov ubránil druhé jarné víťazstvo a prvé domáce v tejto sezóne. (sita)

Ostatné výsledky: Trnava - Ružomberok 1:2, Žilina - R. Sobota 5:0, Artmedia - B. Bystrica 3:1.