Trenčania stále reálne myslia na majstrovskú obhajobu

1. SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS:

HC Slovan Slovnaft Bratislava - Dukla Trenčín 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
STAV SÉRIE - 1:0
Góly: 2. Šatan, 12. Šatan, 37. Šatan - 60. Húževka.
Vylúčení 8:9 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred vypredaným hľadiskom (8350 divákmi) rozhodovali Beniač, Marušin - Junek, M. Novák.

Trenčania sa hotovali aspoň jeden duel na bratislavskom ľade vyhrať a vytvoriť si sľubnú východziu pozíciu v tejto náročnej vzájomnej sérii.
Hneď v úvode stretnutia však nezačali najlepšie, nakoľko už v 41. s išiel na trestnú lavicu Heš, a to bolo voda na slovanistický útočný mlyn. Hudecovu strelu Hála ešte pohotovo vyrazil, ale na Šatanovu dorážku už nestačil a bolo 1:0. S jedlom rástla chuť domácich hráčov, Dukla však mala šancu na vyrovnanie, ale Pardavý takmer tutovku nedokázal patrične zužitkovať. Známa formulka nedáš-dostaneš sa naplnila opäť v plnej nahote, keď pri hre štyroch proti štyrom Cíger ideálne uvoľnil Šatana, ktorý sa nemýlil a pridal druhý úspech domácich. Tieto dva rýchle presné zásahy akoby zobrali vietor z trenčianskych plachiet, hostia sa stále nemohli dostať do tempa a strelecky sa presadiť.
Keď v 37. min Šatan svojím gólom dosiahol hetrik, vyzeralo to s Duklou zle-nedobre a predsavzatie o víťazstve sa začalo rozplývať. V záverečnom dejstve Slovan viacmenej už iba kontroloval sľubný gólový náskok a minimum šancí na gólové vyjadrenie nevyužil. Do čierneho však túžili trafiť aj Trenčania a čestného úspechu sa predsa len dočkali - až v samom závere zápasu. Práve vtedy totižto hrali presilovku 5:4 a navyše odvolali z brány Hálu. Tento ťah sa im nakoniec vydaril a Húževka v poslednej minúte duelu poslal puk do prázdnej svätyne.

2. SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS:

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
STAV SÉRIE - 2:0
Góly: 20. Cíger, 30. Junas, 38. Šatan, 58. Junas, 60. Bartek - 23. Pardavý, 23. Gáborík, 48. Pardavý.
Vylúčení 5:11 na 2 min, Mezei, Bartek, Šatan na 10 min, Hriňa na 10 min + DKZ, Zápotočný na 10 min + trest v hre (5 min + DKZ). Presilovky 4:0, oslabenia 0:0. Pred 8350 divákmi (vypredané) rozhodovali Orságh, Lauff - Halecký, Mášik.

Oba kolektívy začali duel vo svižnom tempe a pekné kombinácie sa rovnako striedali či už pred Bártom alebo Hálom. Prvú vážnejšiu príležitosť mal Junas, ktorý dva razy skúšal postreh Hálu. Hostia zvýšili aktivitu najmä pri presilovke 5:3, keď zvierali svojho súpera ako v kliešťach, ale čo z toho, keď neskórovali. Boli to opäť domáci, ktorí - štyri sekundy pred prestávkou - vďaka Cígerovi opäť otvorili strelecký účet.
Veľmi zaujímavý bol úvod strednej časti zápasu, v ktorom sa Trenčanom podaril taký menší husársky kúsok, keď v priebehu jednej minúty (23.) otočili stav stretnutia vo svoj prospech a viedli 1:2, aj keď arbitri uznali Pardavého gól až po porade s videorozhodcom. Tento moment však postavil na nohy Slovan, ktorého hráči zmobilizovali svoje sily a ešte do konca prostrednej tretiny strhli vedenie na svoju stranu. Je pozoruhodné, že v tomto meraní síl štyri z piatich gólov dosiahli domáci z presilových hier, a to fakticky aj rozhodlo o víťazovi tohto zápolenia.
V poslednej tretine bolo na ľade pomerne veľa nervozity, ktorá okrem niekoľkých potyčiek vyvrcholila aj vzájomnou bitkou dvojice Zápotočný - Šatan. Rôzných nešvárov na ľade, ale aj mimo neho bolo pomerne dosť, škoda-preškoda, že sa to všetko nakoniec skončilo tak, ako skončilo...
Svoj podiel zodpovednosti na tomto hokejovom divadle majú aj rozhodcovia Orságh s Lauffom, ktorý tento duel rozhodne nezvládli a určite dostanú od riadaceho orgánu pokuty. Navyše Orságh si už v tejto sezóne ani nezapíska.

3. SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS:

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
STAV SÉRIE - 1:2
Góly: 6. Demitra, 8. Lezo, 36. Stehlík, 54. Hossa, 62. Pardavý - 16. Hujsa, 21. Šatan, 25. Kuľha, 40. Kuľha.
Vylúčení 7:6 na 2 min, Mikuš 5+OK (Trenčín) - Horáček (Slovan) 5+DKZ. Presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 31:36.

Na Veľký piatok - v prvý deň predpredaja vstupeniek na tento duel sa pred pokladňou ZŠ v Trenčíne vytvoril dlhočízny rad nedočkavcov, ktorí niekoľko hodín pomerne trpezlivo vyčkávali na vytúžené vstupenky. Ako sa dalo predpokladať, zápas bol čochvíla vypredaný a diváci vytvorili tomuto stretnutiu naozaj skvelú, takmer perfektnú kulisu.
Nakoľko stav vzájomnej série bol naklonený na stranu slovanistov (0:2), tak Trenčania začali vo veľkom štýle a už v úvodnej minúte mal tutovku na hokejke Demitra, ale nestačil včas zasunúť puk za Rybárov chrbát. Čo sa tejto hokejovej osobnosti nepodarilo v úvode, to dokázal v 6. min, keď strelou od modrej čiary počas presilovky doslova prestrelil brankára hostí a posadil Duklu na koňa - 1:0. Slovan sa nestačil ani poriadne spamätať a o dve minúty neskôr Lezo pekne „zavesil“ puk do brány hostí. Rybár sa radšej ešte za horúca nechal vystriedať oveľa pozornejším Bártom. Vzápätí nastúpivší Marián Hossa (po prvýkrát v semifinálovej sérii) netrafil prázdnu bránu. V 10. min mali Trenčania výhodu 5-minútovej presilovky, ale bez gólového efektu. Postupne začal vytŕčať rožky aj nebojácny bratislavský súper a Hujsovi sa podarilo streliť dôležitý kontaktný gól - 2:1.
Už v 14. sekunde druhej tretiny vyrovnal Šatan a v 25. min Kuľha dokonca otočil výsledok na 2:3. Hosťom nevdojak narástli krídla a mohli viesť aj vyšším rozdielom, ale Kapuš vďaka pozornému Hálovi nezužitkoval tutovku.
Keď Stehlík z presilovky v 36. min vyrovnal na 3:3, štadión znovu ožil a pekné herné kombinácie sa striedali na oboch stranách. Bratislavčania nevyužili v 37. min vyše 70-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale pár sekúnd pred koncom tohto druhého dejstva sa opäť dostali do vedenia Kuľhom - 3:4. V dramatickej záverečnej dvadsaťminútovke sa do streleckej listiny zapísal aj neúnavný Marián Hossa vyrovnávajúcim štvrtým gólom v tomto stretnutí. Potom si oba kolektívy vytvorili niekoľko pekných momentov na strhnutie víťazstva na svoju stranu, ale výsledok sa v normálnom hracom čase už nezmenil.
Prišlo na rad predĺženie, ktoré však netrvalo príliš dlho, nakoľko v čase 61:46 Pardavý delovkou doslova prestrelil prekvapeného Bártu a stanovil prvé semifinálové víťazstvo Trenčanov.

4. SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS:

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 5:3 (2:2, 1:1, 1:0)
STAV SÉRIE - 2:2
Góly: 3. Fabuš, 8. Fabuš, 27. Hossa, 53. Húževka, 60. Hossa - 13. Kuľha, 15. Kapuš, 32. Šatan.
Vylúčení: 7:8 na 2 min, Cíger (Slovan) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:1. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali J. Konc, D. Konc - Mášik, Novák.

Oba kolektívy začali vo vysokom tempe a skvelý vstup do zápasu mali opäť trenčianski hokejisti, ktorí po nadšenom výkone vyhrávali už 2:0. Tento sľubný náskok si však dlho neudržali, lebo Slovanu sa podarilo ešte v prvom dejstve vyrovnať na 2:2. Vôbec úvodná tretina sa podobala ako vajce vajcu tretiemu semifinalovému meraniu síl. Hral sa obojstranne útočný hokej, pekné kombinačné akcie sa striedali na oboch stranách. Marián Hossa dostal v strednej tretine Duklu opäť do vedenia na 3:2, ale Šatan využil presilovku na vyrovnávajúci úspech belasých a začínalo sa takmer odznova.
Po dvoch vyrovnaných dejstvách sa očakávalo, že o víťazovi nedeľňajšieho zápasu rozhodne posledná dvadsaťminútovka, v ktorej sa oba kolektívy snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu. Priaznivci hokeja boli stále vo vare vďaka pekným momentom, ktoré zdvíhali divákov zo sedadiel. Demitra trafil žrď Bártovej brány, Šatanovu tutovku zlikvidoval pozorný Hála. Predsa len zapršalo z Húževkovej hokejky v 54. minúte a bolo 4:3. Posledných 43 sekúnd hrali hostia power-play, Bárta odišiel na striedačku a tri sekundy pred záverom Marián Hossa pridal do opustenej brány piaty úspech Dukly.

Ďalšie prípadné stretnutia semifinálovej série: utorok 29. marca: Slovan - TRENČÍN, štvrtok 31. marca: TRENČÍN - Slovan, sobota 2. apríla: Slovan - TRENČÍN.