Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. TRIEDA SEVER

Bobot – Ivanovce 4:3 (2:2)
V krásnom slnečnom počasí sa na Bobote stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky. V prvom polčase začali aktívnejšie hostia a otvorili účet zápasu v podaní Lukáčika. O tri minúty domáci odpovedali, keď na prenikajúceho Káčera zahrali hostia nedovolene a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu premenil Masár. Bobot sa chopil vedenia, keď hlavičkou zvyšoval Džubina. O necelých päť minút hostia zakontrovali a tak sa prvý polčas skončil zmierlivo. Do druhého dejstva nastúpili domáci s chuťou vyhrať, čo potvrdil svojím gólovým zakončením Sokolík a následne aj Káčer. V očakávaní konta domáci poľavili a v poslednej minúte hostia znížili na končených 4:3 v podaní Kopunca.
Góly: Masár z pok. kopu, Džubina, D. Sokolík, Káčer – Lukáčik, Králik, Kopunec. Rozhodoval: Ješko, 70 divákov, ŽK: 1:1.
Dorast: Bobot – Soblahov 0:3.
(bm)

Ľuborča – Drietoma 4:0 (2:0)
Po dlhej zimnej prestávke sa hneď v prvom jarnom stretnutí stretli dve vedúce mužstvá tabuľky. Celé stretnutie sa odohralo za jasnej prevahy domáceho mužstva, ktoré bez väčších problémov doviedlo zápas do úspešného konca. Domáci začali od začiatku veľmi aktívne, svojím pohybom a presnými kombináciami rozoberali statickú obranu hostí, ktorá len s problémami odolávala náporu domácich. Skóre otvoril v 20 min. Belko, keď si prsiami spracoval dlhý výkop od svojho brankára a utešenou strelou z veľkej diaľky prekonal brankára. Hneď na to mohli hostia vyrovnať, avšak Cingeľ v ich najväčšej šanci zápasu nastrelil žrď. Domáci zvýšili v 33 min. keď po priťuknutí Belka skóroval Mutňanský. Do druhého polčasu nastúpili s ešte väčším odhodlaním a hneď v úvodnej minúte Vavruš z priameho kopu zvýšil na 3:0. V 54 min. uzavrel gólový účet Belko, keď po vyšachovaní hosťujúcej obrany dokopával loptu do prázdnej brány. Do konca zápasu videli diváci ešte množstvo pekných akcií na oboch stranách, keď hlavne po prestriedaní v domácom tíme sa vyznamenal domáci brankár Husár pri niekoľkých príležitostiach hostí. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, hostia svojím predvedeným výkonom určite sklamali početný tábor svojich fanúšikov.
Góly: Belko 2, Vavruš, Mutňanský. Rozhodoval: Maráz, 200 divákov.
Dorast: Dolná Súča – Ľuborča 0:2.
Marek Koníček

Chocholná-Velčice – V. Bierovce/Opatovce 1:1 (0:1)
Hneď v prvom jarnom kole na sebe narazili susedia. Hostia pôsobili lepším dojmom, čoho bol i vedúci gól v 17. min. Domáci v prvom polčase si nedokázali nahrať, hrali veľmi zle, všetko kazili a nedokázali si vytvoriť ani jednu gólovú šancu. Druhý polčas už bol jasne v ich réžií, pretože sa prejavila kondícia a dobrá zimná príprava. Až v 78 min. sa to podarilo hlavičkou domáceho hráča z trmy-vrmy. Potom prišiel riadny tlak na bránu hostí, tí sa len bránili, ale v niektorých momentoch sa im podarilo nebezpečne zakontrovať.
Góly: Kozárec Martin – Novotka. Rozhodoval: Felgr, 170 divákov. ŽK: 0:2
Žiaci: Priateľský zápas: Chocholná – V. Bierovce 5:0 (0:0) Góly: Peter Surovský 4, Lukáš Papp.
Vladislav Chlapík

Záblatie – Svinná 0:4 (0:2)
Hostia dali vyniknúť domácemu brankárovi a pod dvoch viac menej šťastných góloch v prvom polčase jasne prevýšili v polčase druhom. Okrem ďalších dvoch pekných gólov nevyužili viacero ďalších tutoviek.
Rozhodoval: Kyška, 100 divákov. ŽK: 0:1.
Ján Šťastný

Skalka n/V. – Zamarovce 0:0

Tr. Turná – TTS Trenčín 1:0 (0:0)
Domáci tréner Róbert Lacko pred týmto prestížnym duelom avizoval zmeny v zostave. Nové tváre počas dlhej a náročnej zimnej prípravy presvedčili o svojich kvalitách a vypýtali si miestenku do otváracej zostavy odvetnej jarnej časti. Jarné slniečko sa spolu s divákmi tešilo na hodnotný športový zážitok. Od úvodných minút sa hral svižný futbal, a však bez gólovej pečate. Hra sa prelievala zo strany na stranu ako piesok v presýpacích hodinách. V 22 min. nezasýtil svoj hlad po góloch Turňanský bombardér Patrik Chorvát. V zápätí nezahrmelo ani na druhej strane, keď nepodarený odkop takmer prekvapil strážcu domácej svätyne Petra Chochlíka. Záver prvého polčasu sa niesol v znamení nespočetného množstva drobných faulov. Druhý polčas priniesol zásadnú otázku, kto si ako prvý upije z pomyselnej gólovej čaše. V 52 min. mohli hostia nakloniť misky váh na svoju stranu, keď prefíkaná hlavička nenachytala gólmana na hruškách. Skalopevný obranný val hostí z Trenčína eliminoval najsilnejšiu zbraň domáceho Slovana prihrávky centrálnou vertikálou. V 75. min prekabátil rýchlonohý Patrik Chorvát nastraženú ofsajdovú pascu. Lišiacky lob z jeho kopačky zatancoval na brvne brány TTS. V čase keď hostia pomýšľali na deľbu bodov, rozvinuli Turňania svoj posledný útok. Po rýchlej kombinačnej výmene sa opäť utrhol nepolapiteľný fantóm s nosom na góly Patri Chorvát. Prehnal sa okolo obrancov sťa víchor a jeho štipľavú strelu brankár Trenčanov s námahou vyrazil. K lopte sa dostal striedajúci žolík Juraj Repka, ktorý sa nenechal dva krát prosiť a nekompromisne zavesil. Do kabín odchádzalo 22 spotených dresov, z ktorých len jedenásť bolo trojbodových. Po tomto zápase si bojovníci z TTS budú pamätať, že zápas sa končí až záverečným hvizdom rozhodcu.
Gól: Repka. Rozhodoval: Špaček, 120 divákov.