FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Horné Srnie – Trenč. Teplá 1:0 (0:0)
Po dlhej zimnej prestávke sa domáci futbalisti konečne predstavili domácim priaznivcom. Posmelení remízou z predchádzajúceho kola v Hornej Súči sa veru bolo na čo pozerať na oboch stranách. Už v úvodnej minúte hostia ohrozili domáceho brankára, no ten stál na mieste. V 15. minúte Marek Cíbik takmer z 30 metrov poslal svoju vizitku na bránu hostí, ktorú brankár s námahou vytlačil na rohový kop. Ihneď z protiútoku strela hosťujúceho hráča skončila na brvne domácej brány. V 20. minúte hlavička M. Kebíska skončila tesne nad bránou hostí, a o minútu neskôr takisto i lobovaná strela J. Šimka. Do konca prvého polčasu sa hra väčšinou pohybovala v strede ihriska a skóre sa nemenilo. Druhý polčas sa začal opäť obojstranne svižne a v 50. minúte otvoril skóre stretnutia po štandardnej situácii Chlebanu Ďuriš – 1:0. V 55. minúte opäť domáci J. Šimko uvoľnil B. Cíbika, no jeho strela skončila nad bránou hostí. V 80. minúte M. Kebísek sám pred bránou hostí tesne minul. V 89. minúte strela Šuberta pristála na spojnici domácej bránky. Do konca stretnutia sa už na stave nič nezmenilo a tak domáci vyhrali celkom zaslúžene.
ŽK: Chlebana, J. Šimko, Ďuriš, P. Šimko – Lacko, Blaho. Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovič.
H. Srnie: Riečičiar - Ďuriš, Kresánek, Húserka, B. Cíbik, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, M. Kebísek, Vandžala, J. Šimko (80. P. Šimko).
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Martinus, Beňo, Blaho, Hošták, Havier, Šubert, Bagin.
DORAST: H. Srnie - Plevník 4:7 (2:3). Góly domácich: Papiernik 2, Švajlenin, Schizsler.
ŽIACI: Plevník – H. Srnie 3:0 (3:0).
Peter Štefánek

Čachtice – Dolná Súča 1:0 (1:0)
V priemernom zápase boli domáci viac útočnejší a podarilo sa im využiť jednu z mála šancí, ktorú premenila v gól nová posila z Častkoviec Michal Trebatický. V druhom polčas sa hral vyrovnaný zápas, s ojedinelej šance mohli hostia vyrovnať, ale domácich podržal kapitán, brankár Zemka. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Kyška.
ŽK: Trebatický – R. Pleva, Slezák.
Čachtice: Zemka – Čavojský, Balala, K. Herák, T. Imriška, J. Herák, Š. Selecký, Hadbábny, Moravčík, Trebatický, Opatovský, striedali Križák, J. Imriška, Šimo.
Dolná Súča: R. Šedivý – R. Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Špaček, Kramár, R. Pleva, Slezák, Žúži, Rožník, striedali M. Šedivý, Vavro.
DORAST: 2:0. Góly: Martin Trebatický, Miroslav Trebatický.
ŽIACI: príp. zápas Čachtice – Potvorice 7:2. Góly domácich. J. Kačáni 5, I. Kačáni, Šimo.
Marián Halák

Soblahov – Horná Súča 3:0 (1:0)
Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný, domáci sa ujali vedenia v 28. minúte, keď sa presadil Huslička. V druhom polčase domáci úplne ovládli hru, vytvorili si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, z ktorých pridali ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrali.
Góly: Huslička, Kačena, Talian.
ŽK: Huslička – Kučerák, Jurica. Rozhodoval Burian, 200 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kačena, Halgoš, Talian, T. Rehák, Jambor, Hsulička, striedali Lazar, Fabo, Gerbel.
Horná Súča: Pekárek – Mrázik, Žáček, P. Častulín, Janči, Panák, Jurica, Sádecký, Doihnan, A. Častulín, Kučerák, striedali Bartek, Guga, Machara.
Vladislav Mrázik

Dolná Poruba – Dubodiel 4:0 (2:0)
Domáci povzbudení remízou v Hôrke sa pustili do súpera s veľkou chuťou a už v 28. minúte otvoril skóre Dorička. V 35. minúte zvyšoval Jozef Suchý už na 2:0. V druhom polčase, po tom, čo hosťujúci hráč musel po dvoch žltých kartách opustiť hraciu plochu, domáci zvýšili tlak a Tomáš Kollár trestal - 3:0. Zápas už v nadstavenom čase prikrášlil štvrtým gólom Horniak.
Góly: Dorička, J. Suchý, Kollár, Horniak.
ŽK: I. Suchý, M. Uhlárik – V. Malec, Mrocek, B. Malec, M. Petrík.
ČK: M. Petrík (po druhej žltej). Rozhodoval Zemko, 150 divákov.
Dol. Poruba: Masaryk – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Uhlárik, Dorička, Kollár, Martinák, R. Suchý, Horniak, J. Suchý, striedali Dohál, Kaukal.
Dubodiel: L. Petrík – Hromník, V. Malec, Mikula, J. Červený, M. Červený, Mrocek, R. Hostačný, Knoll, P. Hostačný, B. Malec, striedali M. Petrík, Kúdela.
Milan Suchý

Mel.-Lieskové – Hôrka 0:2 (0:0)
Hráči, funkcionári a fanúšikovia pred úvodným výkopom zablahoželali bývalým hráčom, funkcionárom a priateľom futbalu Fridolínovi Biasovi a Jánovi Križanovi k životnému jubileu – 50 rokov. Diváci boli svedkami výborného futbalu od úvodného stretnutia. V úvode druhého polčasu hostia potrestali jedinú chybu domácej obrany a dotiahli zápas do úspešného konca.
ŽK: Galbavý. Rozhodoval Naď, 120 divákov.
Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Kotek, Fabián, Biras, T. Hanták, Šikuda, Mikušať, Hodulík, Horňák, Luprich, striedal J. Vandžala.
Hôrka: Turovský – Vavro, Mikuška, Sevald, Huna, Némethy, Luža, Koritina, Toráč, Jaroš, Galbavý, striedali Ševcech, Šimončič.
DORAST: Mel.-Lieskové – Lubina 3:1 (1:0). Góly za domácich: Ďuriš, Bečár, vlsatný.
Stanislav Malec

Trenč. Teplice – Selec 1:1 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 25. minúte gólom z jedenástky, ale od tej chvíle prevzali iniciatívu hostia. Z veľkej prevahy však hosťujúci hráči vyťažili iba vyrovnávajúci gól Sula v 70. minúte.
(mm)

Nová Ves – Veľká Hradná 4:2 (1:2)
Na dobre pripravenom trávniku sa v prvom polčase lepšie pohybovali hostia. V 30. minúte stretnutia dlhá lopta do šestnástky našla voľného Hilčíka a ten prízemnou strelou otvoril skóre stretnutia. V 40. minúte po faule v šestnástke premenil pokutový kop domáci Zelenák. Ale už o dve minúty zahrávali hostia trestný kop na P. Kováča a ten strelou spoza šestnástky znovu zabezpečil hosťom vedenie. V druhom polčase zvýšili domáci bojovnosť a pohyb a v 60. minúte po rohovom kope Masár vyrovnal. Následne sa mohli hostia ujať vedenia, ale nastrelili iba žrď. Záver zápasu patril domácim hráčom, keď najskôr v 75. minúte sa ujali vedenia gólom Blaška a po jeho ďalšej akcii uzavrel skóre zápasu opäť Masár.
Góly: Masár 2, Blaško, Zelenák – Hilčík, P. Kováč. ŽK: E. Kukučka, Blaško – Berec. Rozhodoval Petrík.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Ondrášek, Gábor, Mikušík, Zelenák, E. Kukučka, Marček, Koritina, Kačina, Matulja, Masár, striedali Jančo, Blaško, Tomčík.
Veľká Hradná: I. Ježík – Berec, P. Ježík, M.Kováč, Lobotka, Petrík, Hilčík, Behúl, P. Kováč, J. Ježík, K. Kováč, striedal Sýkora.
Pavol Pristaš

Kľúčové – Stará Turá 2:1 (2:1)
Pred začiatkom zápasu si hráči uctili pamiatku zosnulého predsedu Viliama Petrušku. Hostia sa ujali vedenia už v 6. minúte, keď domáci nedokázali odvrátiť rohový kop a hosťujúci útočník z hranice päťky dorazil do prázdnej brány. V 16. minúte domáci vyrovnali, keď opäť po rohu skóroval Sabadka. V 36. minúte bol v pokutovom území faulovaný Vydrnák a na 2:1 zvýšil Kendera. Ostatné šance do konca zápasu zostali nevyužité, aj keď strela Papiernika volala po góle. Pred 100 divákmi rozhodoval Malec.
ŽK: M. Kiačik, P. Kiačik za domácich.
Kľúčové: Ronec – P. Vavruš, P. Kiačik, Sabadka, Pe. Kudlík, Pa. Kudlík, Kiačik, Kendera, Zboran, Papiernik, Vydrnák, striedali A. Kiačik, L. Vavruš.