FUTBAL / III. liga Západ

SH Senica - Spartak Bánovce 0:1 (0:1)
Gól: 9. Jančovič.
Domáce problémy pretrvávajú aj naďalej a aby mohli postaviť jedenásť hráčov, musel brankár Fišan nastúpiť na ľavé krídlo. Hostia začali stretnutie útočne naladení a už v úvode sa im podarilo streliť vedúci gól, ktorého autorom bol v 9.min. Jančovič, ktorý individuálny prienik zakončil prudkou krížnou strelou, ktorá od tyče putovala do siete - 0:1. Hru aj naďalej ovládali hostia a domáci v prvom polčase bránu Grmana vôbec neohrozili. Až po prestávke sa domáci zlepšili a hra sa aspoň trochu vyrovnala. Hostia už domáceho brankára Bíbu nedokázali prekonať, hoci zopár šancí si vytvorili. Domáce možnosti boli skôr náhodné, no niektoré z nich boli aj nádejné. Najväčšiu mal z trestného kopu kapitán Miro Šefčík. Ostala však nevyužitá a tak domáca séria sa natiahla už na osemnásť zápasov bez výhry.
Rozhodoval Formel, ŽK: T. Velický, Šúrek, Fišan, Truska - Hrubý, 100 divákov.
SH: Bíba - Truska, Hrebíček, Šefčík, Šúrek, T. Velický, Hílek, Mikula, Liška, Krištof, Fišan. Tréner M. Malárik.
SPARTAK: Grman - Igaz, Stano, Jurčák, Filín, Kolieska, Mezovský, Slovák (46. Valach), Zita (62. Hrubý), Šebo, Jančovič (83. Jandák). Tréner P. Ančic. VLADIMÍR VČELKA

AFC Nové Mesto - FKM Nové Zámky 2:0 (0:0)
Góly: 73. P. Bogora, 81. M. Bogora.
Po celých 90. min pršalo ako na objednávku, preto hŕstka divákov videla málo futbalovej krásy. Domáci si od úvodných minút vytvorili mierny tlak, avšak pozorná obrana hostí nedovolila ohroziť svoju bránu a tak sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Za zmienku stojí 30. min, keď Zsák svojou delovkou z 30 m dal vyniknúť domácemu gólmanovi Grznárovi. V druhom polčase bol už terén poriadne premočený a hráči to mali viac a viac náročnejšie. Lepšie sa s tým vyrovnali domáci a svojou bojovnosťou si vytvárali sľubné príležitosti. Jednu z nich mal v 47. min M. Bogora, avšak brankár hostí mu sólo zneškodnil aj s prispením obrancu, ktorý ho ťahal za dres. V 68. min zle odkopol malú domov Grznár, no našťastie pre domácich hostia to nevyužili. Prvý gól padol v 73. min, keď ľahkú loptu poslal do päťky Balcír, tá vypadla brankárovi z rúk a „všadebol“ P. Bogora ju doklepol do brány -1:0. V 77. min dvojica súrodencov Bogorovcov sa pohrala s obranou hostí, avšak gólom sa akcia neskončila. Naopak v 82. min Gabrišov center zahlavičkoval M. Bogora z hranice šestnástky do brvna a na svete bol málo vídaný „angličan“ - 2:0. O dve minúty neskôr sa Gabriš rozhodol vystreliť z 30 m, jeho krížna strela cez celú šestnástku orazítkovala brvno a tak sa už skóre nemenilo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Šumaj - Močkor, Michalička.
AFC: Grznár - Omasta (66. Šumaj), Balcír, Benko, A. Šupka, P. Šupka, M. Bogora, Bočák, Švajka, Gabriš (90. Juraj Trebatický), P. Bogora (83. Slávik). Tréner J. Trebatický.
FKM: Rybanský - Mach (68. Sebestyéni), Michalička, Zsák, Močkor, Šarkozi (80. Š. Kovács), Trnka (85. K. Kovács), Sepeši, Rábek, Dome, Polgár. Tréner P. Buranský.
BORIS OSTRENKA

Slovan Levice - Slovan Nemšová 0:2 (0:1)
Góly: 45.+ a 82. Laco.
Domácim sa hneď v úvode zranil jeden z najskúsenejších hráčov Víg, čo poznačilo ich výkon. Napriek tomu mali domáci do prestávky o niečo viac gólových príležitostí, hoci loptu mali viacej na svojich kopačkách hostia. Najprv mohol otvoriť skóre Meňhard, ale po rohu mieril vysoko nad. Na druhej strane sa lopta po štandardke odrazila k Suchému, ale jeho strela po zemi išla tesne vedľa. V 29. min. zakončil strelou z prvej Laco center z ľavej strany, no nad bránu domácich. Neskôr skúšal šťastie strelou po zemi hosťujúci Suchý, ale Molnár v bráne domácich sa nedal prekonať. Po hrubej chybe rozhodcov, keď lopta bola vari meter von z ihriska, sa hostia ujali vedenia v štvrtej minúte nastaveného času, hoci rozhodca Černák signalizoval len dve a Laco otvoril skóre...V 2. polčase si hostia strážili tesné vedenie, ani jedno z mužstiev si už vážnejšiu šancu nevypracovalo. V 71. síce skúšal šťastie strelou spoza šestnástky Miloš Ármai, ale gól nedal. Na druhej strane mieril Častulín z priameho kopu nad bránu domáceho gólmana. V 82. min., po rohovom kope, definitívne rozhodol hlavou Laco na konečných 0:2. Hostia sa predstavili ako skúsenejšie mužstvo, ale mladí domáci hráči ich takmer pripravili o víťazstvo.
Rozhodoval Černák, ŽK: P. Molnár, M. Gabaš - Kiačik, 200 divákov.
NEMŠOVÁ: Bobot - Sabatka (69. Ďudák), Jakúbek, Častulín, Verchola, Kiatik, Ďuriš, Valachovič (79. Batelka), Laco, Vavruš (84. Ňaňák), Suchý. Tréner R. Dorňák.
ROMAN UHNÁK

Juhcelpap Štúrovo - MFK Myjava/Turá Lúka 1:0 (0:0)
Gól: 58. Marsal.
Za chladného počasia domáci začali veľmi agilne a vypracovali si aj šance. Už v 4. min. po prvom rohu a trme-vrme sa lopta dostala k Tárnyikovi, ten však z 5 m zle trafil loptu, takže brankár Solnička ju stačil vytlačiť na roh. O dve minúty neskôr po Bábskeho krížnej hlavičke stačil pred dobiehajúcim Marsalom Solnička vytlačiť loptu mimo svoju bránu. O ďalšie tri minúty kryl Solnička tentokrát nadvakrát trestný kop Urbana asi z 20 m. Potom sa dostali k slovu aj hostia. V 15. min. Moravčíkov tečovaný volej vyškriabal brankár hostí spod brvna na roh. Prvá 25-minútovka patrila jasne domácim, ale Myjavčania sa postupne osmelovali a v závere prvého dejstva mali už mierne navrch. Úvod druhého polčasu sa dlho odohrával len medzi 16-kami. Štúrovo sa síce snažilo, ale jeho hra bola veľmi nepresná. V 58. min. zahrávali Štúrovčania roh, brankár Solnička vyboxoval loptu mimo 16-ky, tá sa dostala k Sovábovi, ktorý z 20 m vystrelil do klbka hráčov v pokutovom území, kde sa najrýchlejšie zorientoval Marsal a z 10 m už nedal výbornému Solničkovi žiadnu šancu. V 69. min. Tárnyik nepremenil po vysunutí Balázsa samostatný únik. Záhoráci však vycítili neistotu domácich a postupne sa snažili prebrať iniciatívu. V závere stretnutia sa vyvíjali zúfalý tlak, lenže chýbala im presnosť, takže do šance sa prakticky nedostali.
Rozhodoval Frič, ŽK: Kamas, Urbán - Černý, 250 divákov.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Buček, Vojtek - Zverec, Zríni, Gučik, Černý - Coufalík, Šarudi.
JÁN ORAVEC

Matador Púchov B - Crystal Led. Rovne 0:3 (0:0)
Góly: 81. Grendel, 84. a 88. Václavík.
Derby sa odohrávalo spočiatku medzi 16-tkami, úvodný nápor hostí trval iba chvíľu. Potom sa hra sa vyrovnala a takmer celý polčas diváci veľa vzruchu pred bránami nezažili. V 17. min Detko z hranice šestnástky prestrelil, v 20. min Nátherovom rohu Závaterník prehlavičkoval bránu. Potom prišli k slovu hostia, keď v 39. min po faule na Grendela Václavíkov trestný kop z 20 m preplachtil vedľa horného rohu domácej brány. Po obrátke pokračoval vyrovnaný zápas. V 57. min po Holčíkovom prieniku Labun mieril tesne vedľa. O tri minúty po priamom kope Beliančina Hodál vyrazil loptu iba pred seba a nabiehajúci Michálek v čistej šanci vysoko prestrelil. Hostia pohrozili v 67. min, keď rýchly protiútok po Václavíkovej prihrávke zakončil Basila strelou do gólmanových rúk. V 80. min ušiel v ofsajdovej pozícii Grendel, Valach vybehol a zahral rukou pred 16-tkou, za čo uvidel červenú kartu. Keďže domáci už nemohli striedať, do brány sa postavil Šovčík. Václavík z priameho kopu nekompromisne vypálil a Grendel ešte loptu tečoval do siete - 0:1. O dve minúty sa dostal k lopte znova Václavík a nezaváhal. Ten istý hráč v 88. min po kombinácii celého útoku strelou zo 16-tky dovŕšil výhru hostí.
Pred 350 divákmi rozhodoval Koníček, ČK: 80. Valach.
CRYSTAL: Hodál, Kadlec, P. Martinka, Bagin (24. Bajza), Šatka, Basila, Detko, Nosický, Grendel (90. Kollár), Václavík, Holeščák (78. J. Martinka). Tréner V. Kavecký.
FRANTIŠEK LEŠKO

Ostatné výsledky: ŠK Blava Jaslovské Bohunice - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (0:0), ŠK Vegum D. Vestenice - FK Majorka Komárno 5:0 (2:0), Spartak Trnava B - Spartak Vráble 1:1 (1:0)

1. D. Vestenice 18 13 2 3 39:13 41 (+11)
2. Trnava B 18 10 5 3 38:16 35 (+5)
3. Púchov B 17 11 0 6 30:14 33 (+6)
4. Led. Rovne 17 9 5 3 30:12 32 (+5)
5. Nové Mesto 18 10 2 6 31:21 32 (+2)
6. Vráble 18 9 4 5 21:15 31 (+7)
7. Štúrovo 18 7 8 3 32:18 29 (-1)
8. Topoľčany 18 8 5 5 23:17 29 (+5)