Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Kľúčové – Čachtice 0:2 (0:1)
Hostia sa ujali vedenia v 15. minúte po priamom kope z hranice šestnástky. Domáci sa po góle snažili vyrovnať, to sa im však ani do konca zápasu nepodarilo, aj keď celý druhý polčas hrali v prevahe o dvoch hráčov. Naopak boli to hostia, ktorí z rýchleho protiútoku Michalom Trebatickým uzavreli skóre. Hostí podržal výborne chytajúci Zemka, ktorí zlikvidoval aj tie najvyloženejšie šance domácich.
ŽK: P. Vavruš, Rosina, Pe. Kudlík – T. Imriška, Križák. ČK: T. Imriška, Križák (obaja po druhej ŽK). Rozhodoval Jančo, 100 divákov.
Kľúčové: Ronec – P. Vavruš, P. Kiačik, Pe. Kudlík, Kendera, Sabadka, Papiernik, M. Kiačik, Pa. Kudlík, Rosina, M. Vavruš, striedali A. Kiačik, Vydrnák.
Čachtice: Zemka – Križák, Moravčík, K. Herák, T. Imriška, J. Herák, J. Imriška, Hadbábny, Selecký, Šimo, Opatovský, striedali Ma. Trebatický, Mi. Trebatický, Bumbál.
Patrik Kiačik

Dubodiel – Mel.-Lieskové 2:3 (1:2)
Góly: M. Červený, Knoll - Hodulík, Vendžúr, Hanták. Rozhodoval Pavlovič, 100 divákov.
DORAST: 10:3 (7:1)
ŽIACI: Veľká Hradná – Dubodiel 0:10 (0:6).
Stanislav Doktor

Horná Súča – Dolná Poruba 3:0 (1:0)
Za ideálneho futbalového počasia sa v Hornej Súči hral futbal zbytočne nervózny zo strany hostí. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 16. minúte prišla penalta po ruke v pokutovom území hostí, ktorú následne premenil Kučerák. Od tohto okamihu hostia viac debatovali s rozhodcom ako hrali. V 31. minúte chytil istý gól brankár Pekárek a za tohto stavu odišli obe mužstva do kabín. Druhý polčas začali oba tímy opatrne, v 60. minúte brankár hostí zázračne chytil tutovku Barteka pri ktorej sa zranil a bol nahradený hráčom z poľa – Kiktom. V 67. minúte nevhodne reagoval hráč hostí Horniak na žltú kartu, na čo následne dostal červenú a musel sa porúčať z ihriska. Záver zápasu bol plne v réžii domácich, ktorí konto súpera ešte zaťažili dvomi gólmi. V 85. minúte s prehľadom z trestného kopu opäť Kučerák a už v nadstavenom čase sa samostatne presadil kanonier domácich Andrej Častulín. Futbalisti Hornej Súče len ťažko hľadajú formu zo začiatku jesene, no zostáva len veriť, že po takto vydretom zápase to bude už len lepšie a lepšie.
Góly: Kučerák 2 (1 z 11 m), A. Častulín.
ŽK: Uhlárik, Dorička, Jozef Suchý, Horniak. ČK: Horniak. Rozhodoval Kotian, 250 divákov.
Hor. Súča: Pekárek – Mrázik, Žáček, P. Častulín, Bartek, Panák, Janči, Sádecký, Guga, A. Častulín, Kučerák, striedali Jurica, J. Machara.
Dol. Poruba: Masaryk – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Uhlárik, Dorička, Jozef Suchý, Martinák, Kollár, Horniak, Kaukal, striedali Kikta, Dohál.
Ladislav Štefánek

Trenč. Teplá – Soblahov 2:1 (2:0)
Stretnutie začali lepšie domáci, keď v 8. minúte preloboval hosťujúceho brankára Šubert a teplania viedli 1:0. V 15. minúte vyslal ďalekonosnú strelu hosťujúci hráč, ktorá preletela tesne na brvnom. V 30. minúte Šubertovu hlavičku bravúrne zneškodnil Krátky. V 37. minúte sa presadil Martinus, ktorý zvýšil na 2:0 a potom mali šance i hostia, no bez gólového efektu. Päť minút po prestávke sa individuálne presadil Huszliczka a dal kontaktný gól Soblahova. Od tohto momentu boli hostia lepší a vyrovnanie viselo na vlásku, najmä keď v 80. minúte nastrelil Lazar brvno. Vzápätí domáci nevyužili šancu, a tak sa do konca stretnutia hral útočný futbal, no bez gólového vyjadrenia. Do veľmi slušného stretnutia vynikajúco zapadla rozhodcovská trojica na čele s pánom Bušom.
Rozhodoval Bušo, 250 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Hošták, Beňo, Blaho (Doktor), Martinus (Michalík), Haviar, Šubert, Bagin (Košík).
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák (Gerbel), Markovský, Kačena (Lazar), Halgoš, Talian (Fabo), T. Rehák, Jambor, Huszliczka.
DORAST: Trenč. Teplá – AS Trenčín 1:7. Góly: Janiš – Oliš 3, Hrudík 2. Polcík, Sidor.
ŽIACI: Trenč. Teplá – Selec 4:2. Góly: Holý 2, Sedlák, Záhorák – Pilát 2.
Ivan Dobiáš

Stará Turá – Horné Srnie 0:1 (0:1)
V domácom mužstve aj v tomto zápase chýbali traja hráči zo základnej zostavy a to sa prejavuje aj na nevýrazných výkonoch mužstva na jar. V prvom polčase začali domáci opäť nepresvedčivo a bez ohrozenia brány hostí. Hostia boli behavejší, rýchlejší a preto v 25. minúte strelili gól z kopačky Kebíska. Pred koncom prvého polčasu sa dokonca hosťom podarilo nastreliť aj brvno domácej brány. V druhom polčase domáci zatlačili súpera na dlhé minúty pred ich šestnástku, okrem nastrelenia brvna však boli ich strelecké pokusy neúspešné. Hostia sa dostávali do protiútokov zriedkavo, ale víťazstvo zásluhou streleckej nemohúcnosti domácich ubránili.
Rozhodoval Rožník, 220 divákov.
DORAST: 0:1.
Jaromír Štefánik

Hôrka – Trenč. Teplice 1:0 (1:0)

Selec – Nová Ves n/V 0:2 (0:1)
Prvých tridsať minút sa hral v Selci vyrovnaný futbal, v 33. minúte sa hosťom podarilo otvoriť skóre z priameho kopu, autorom gólu bol Koritina. Bola to jediná strela hostí na bránu za celý prvý polčas. Tento moment však vyhecoval domácich a do konca polčasu boli lepším mužstvom, keď si vypracovali tri sľubné šance, ale brána hostí bola akoby začarovaná. V druhom polčase domáci nadviazali na koniec prvého polčasu, boli lepší ako hostia, ale práve tí v 63. minúte po ojedinelom protiútoku vybojovali sporný rohový kop a po jeho zahraní zmrazil domácich hráčov hlavičkou Masár. Selčania však ďalej príkladne bojovali, vytvorili si ďalšie šance, ale dnes im nebolo súdené streliť gól. Hostia ako ašpirant na postup si so šťastím a absolútne nezaslúžene odviezli domov všetky tri body. Dobré stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Valápka.
ŽK: Hrbas – E. Kukučka, Marček, Tomčík.
Selec: J. Puna – Hrbas, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Fabián, Puček, Chromý (Ondriška), Dušák (Panák), Masaryk, Ľ. Puna.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Ondrášek, Gábor, Mikušík, Zelenák, E. Kukučka, Marček, Koritina, Jančo, Masár, Blaško, striedali Suchý, Kačina, Tomčík.
Ľuboš Masár

Veľká Hradná – Dolná Súča 6:0 (2:0)
Zápas sa začal pre divákov s prekvapením, keď do brány domácich sa musel postaviť strelec mužstva Peter Kováč. Jeho spoluhráči sa však s chuťou pustili do súpera a miestami mali veľkú prevahu a súpera nepustili do žiadnej streleckej príležitosti. Strelecký koncert začal Karol Kováč, keď krásne vyskočil na center a lopta z jeho hlavičky skončila v bráne hostí. Domáci sa dostali do pohody a až do konca zápasu diváci tlieskali pekným akciám domácich. I keď niektoré dobré príležitosti neskončili v bráne hostí, predsa len sa poltuctom odvďačili divákom. Domáca obrana hrala výborne a útočníkom hostí nedala žiadnu príležitosť. Za zmienku stojí fakt, že domáci dali v troch zápasov už 16 gólov.
Góly: Hilčík 3, K. Kováč 2, Jozef Ježík.
ŽK: Sýkora – Pleva. Rozhodoval Malec, 200 divákov.
Veľká Hradná: P. Kováč – Berec, P. Ježík, Ma. Kováč, Sýkora, Petrík, Lobotka, Behúl, Hilčík, J. Ježík, K. Kováč, striedal Mi. Kováč, Farkaš.
Dol. Súča: R. Šedivý – R. Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Kramár, Pleva, Slezák, S. Šedivý, Žuži, Fábik, striedali M. Šedivý, Hlávek.
František Kováč

1. Nová Ves n/V 18 12 3 3 53:21 39 (+12)
13. Dubodiel 18 6 2 10 21:36 20 (-10)
14. Mel.-Lieskové 18 5 4 9 23:40 19 (-5)
15. Soblahov 18 3 7 8 33:37 16 (-8)
16. Trenč. Teplice 18 2 4 12 24:51 10 (-17)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Marek Batelka (Nová Ves n/V) 24, Andrej Častulín (Horná Súča) 13, Jozef Koritina (Hôrka) 11, Patrik Sedláček, Radomír Hlávek (obaja Dolná Súča), Daniel Imriška (Čachtice) a Jozef Kučerák (Horná Súča) po 10, atď.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.