FUTBAL / III. liga Západ

MFK Topvar Topoľčany - AFC Nové Mesto 2:1 (2:0)
Góly: 18. Mikuška, 44. Teplanský - 47. P. Šupka.
V 10. min. Schwarzov pokus vytlačil Minárik na roh, po ktorom sériu hlavičiek zakončil Teplanský strelou z voleja tesne vedľa. Na opačnej strane unikol po krídle M. Bogora, ale chýbala finálna prihrávka. V 18. min. po dlhom pase z polovice ihriska Mucha pred šestnástkou prehlavičkoval súpera a osamotený Mikuška povedľa brankára otvoril skóre. Domáci mali potom až do záveru polčasu územnú prevahu. Ich šance sa rodili najmä po rohových kopoch, keď vo vzduchu kraľoval Teplanský. V 42. min. po rohu hlavičku Muchu brankár vyrazil do žrde. O minútu po trestnom kope Budaya P. Šupka takmer prekonal svojho brankára a z následného rohu Teplanský nekompromisne hlavou zvýšil. Lenže hostia už o tri minúty kontrovali. Dvojica Gabriš, P. Bogora rozohrala trestný kop, Baláž centrovanú loptu podbehol a P. Šupka ju poslal do prázdnej brány. V 62. min. Minárik po rohu len s námahou vytlačil hlavičku Čuháka. V 67. a 73. min. mali veľké šance hostia, ale hlavičku A. Šupku Baláž na dvakrát kryl a strela P. Bogoru z uhla povedľa vybiehajúceho brankára tesne minula cieľ. V 75. min. opäť po rohu hlavičkoval voľný Mucha zblízka len na brankára, ktorý o pár sekúnd zneškodnil aj strelu Mikušku zo 6 m. Mikuška mal čistú šancu aj v poslednej minúte, ale vystrelil iba do sediaceho brankára.
Pred 190 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Bačík - Omasta.
TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Šmitala, Schwarz (63. Balázs), Matušík (79. Hlobik), Uhrík (58. Mihálik), Buday, Mikuška, Mucha. Tréner A. Farkaš. AFC: Minárik - A. Šupka, P. Šupka, Bočák, Šumaj, Omasta, Slávik (60. Benko), Gabriš (85. Balcír), Gardian (46. Ježík), P. Bogora, M. Bogora. Tréner J. Trebatický.
MATÚŠ BAJZÍK

Spartak Bánovce - Juhcelpap Štúrovo 0:0
V Bánovciach sa hral kvalitný treťoligový futbal. Pričinili sa oň obe mužstvá, o čosi viac však domáci hráči. Od prvých minút sa pustili do súpera a hra sa väčšinou odohrávala na polovici hostí. V 10. min. po dlhom centri M. Igaza tesne minul roh Prohászkovej brány Slovák a o dve minúty si to zopakoval po centri Šeba. Vzápätí zasa Šebo po dlhom výkope brankára P. Igaza takmer na šestnástku prebral loptu a prudko zakončoval, jeho strelu Prohaszka kryl. V 19. min. rozhodca prehliadol dva po sebe idúce ostré zákroky na Šebove členky, avšak jeho odplácanie už videl a poslal ho pod sprchy. Spartakovci boli aj v početnom oslabení lepším mužstvom a naďalej hrali aktívne. Do prestávky strieľali na Prohaszkovu bránu Mezovský, Slovák, Filin, ku gólu im chýbala presnejšia muška. V druhom polčase mali domáci sľubné príležitosti najmä po akciách s chuťou hrajúceho Slováka, ktorý niekoľkokrát unikol po ľavej strane, jeho centre zakončovali Zita a Mezovský tesne vedľa, alebo odvracala obrana hostí na rohy. Gól na hlave mal v 72. min. aj Jurčák, jeho hlavička len tesne minula Prohaszkovu bránu. Poslednú štvrťhodinku, keď už Spartakovci nechceli najmä inkasovať, sa pokúsili o obrat hostia. V 75. min. vo výbornej pozícii tesne minul odkrytý roh bánovskej brány Horňan a po azda jedinom nedorozumení v obrane domácich sa rútil sám na Igaza Vrtiel, jeho strelu však brankár domácich vyrazil.
Pred 300 divákmi rozhodoval Panák, ŽK: Filin - Marsal, Harhovský, Urbán, ČK: 19. Šebo (Bánovce).
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz, Filin, Jurčák, Stano, Zita, Mezovský, Kolieska, Slovák (90. Olbert), Šebo, Jančovič (56. Valach). Tréner: P. Ančic. JCP: Prohászka - Urbán, Marsal, Harhovský, Vrtiel, Gavroň, Tarnyik, Kamas, Saláta, Balázs (64. Horňan), Bábsky (79. Mišicák). Tréner Totkovič.
PETER BULÍK

MFK Myjava/Turá Lúka - Matador Púchov B 2:0 (1:0)
Góly: 16. a 59. Zríni.
Domáci povzbudení víťazstvom z Topoľčian sa bez rešpektu pustili do kvalitného súpera a do 25. min mali jednoznačnú prevahu. Prvý desať minút sa nieslo v ohrozovaní brány súpera, keď po štandartných situáciách mali šance Černý, Zverec a najväčšiu Coufalík, ktorého gólovú strelu obrana zblokovala. V 16. min po faule na Kumančíka na hranici 16 m priamy kop Zvereca výborne tečoval Zríni a lopta ponad brankára skončila v sieti - 1:0. V 23. min. sa v čistej šanci ocitol hosťujúci Priečko, ale trafil vedľa. Potom sa zobudili aj hostia, hru vyrovnali, ale do šance sa nedostali. V prvom polčase stojí za zmienku výborne kopnutý priamy kop Zvereca, ktorý brankár hostí vyboxoval. V 46. min bol v šanci Černý, ale nepremenil, v 48. min gólovú hlavičku Vojteka brankár vyrazil na roh a z nasledujúceho rohu perfektnú Zverecovú strelu z voleja doslova zázračne vyrazil. Od 50. min sa hráči asi osem minút venovali odplácaniu faulov, keď najskôr Náther likvidačne fauloval a na druhej strane odplácal Zríni. V 50. min obrana hostí zaspala, stopér Hrehuš čakal, že brankár vybehne, no nakopnutú loptu prudký vietor sfúkol tak, že bol pri nej najskôr Zríni a jasličkami dosiahol druhý gól domácich.
Pred 150 divákmi rozhodoval Strasser, ŽK: Zríni - Raninec, Náther.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Buček, Vojtek (85. Bruško), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý (76. Poláček), Coufalík (89. Pekník), Šarudi. Tréner Š. Potúček. MATADOR: Miščík - Štofík, Hrehuš, Jurga, Pauer, Šovčík (68. Michálek), Škorvánek, Raninec (66. Veng), Novisedlák, Náther (85. Poliak), Priečko. Tréner: L. Stehel.
ZDENO ŠIMO

Slovan Nemšová - SH Senica 2:0 (0:0)
Góly: 49. M. Sabatka, 75. Bahno.
Hra sa od úvodu pohybovala prevažne na polovici hostí, domáci sa do tempa dostávali pomalšie, ale napriek tomu si vypracovali množstvo šancí, z ktorých v prvom polčase nedokázali premeniť ani jednu. Už v 3. min sa po chybe hostí dostal do gólovej pozície Suchý, lopta mu ale nesadla. V 13. min spoza šestnástky vystrelil Vavruš, jeho strelu brankár hostí vytlačil na roh. O desať minút neskoršie po peknej kombinačnej akcii Ďuriš trafil brankára. Potom Batelka vysunul Jakúbeka, ktorého strela minula žrď Fišanovej brány. V 34. min sa v šestnástke uvoľnil Batelka jeho strelu brankár hostí vytlačil nad brvno, onedlho Ďuďák z dobrej pozície ohrozil brankára slabou strelou. Hostia v prvom polčase bránu domácich vážnejšie neohrozili. Do druhého polčasu mali lepší nástup Nemšovania, ktorí sa ujali vedenia v 49. min keď po trestnom kope zahrávanom Ďurišom sa lopta dostala k Sabatkovi a ten pred brankárom nezaváhal. V 56. min domáci nedostali loptu do súperovej brány ani na dvakrát, keď sa o to pokúšali Batelka a Ďuďák. V 61. min Joniak po priamom kope vyskúšal Bobota, ten bol na svojom mieste. Vzápätí Laco z 30 m preveril schopnosti brankára hostí, ktorý jeho strelu len s námahou vytlačil. Po centri Ďuriša v 75. min sa lopta dostala k Bahnovi a ten nemohol neskórovať. Domáci tak po plejáde šancí dali iba dva góly a pripísali si povinné víťazstvo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Santa, bez kariet.
SLOVAN: Bobot - M. Sabatka, Jakúbek (78. Krchňávek), Šmelko, Poliak, Ďuďák, Ďuriš, Laco, Suchý, Batelka (74. Bahno), Vavruš (67. Naňák). Tréner: R. Dorňák. SH: Fišan - Truska, Hrebíček, Šefčík, Ryčovský, Joniak, Hílek, Mikula, Varga, (71. Havel), Rybnikár, Vanek. Tréner M. Malárik.
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: LR Crystal L. Rovne - ŠK Blava J. Bohunice 4:1 (3:1), Spartak Vráble - ŠK Vegum Dolné Vestenice 2:0 (0:0), FKM Nové Zámky - Spartak Trnava B 1:2 (0:0), KFC Majorka Komárno - Slovan Levice 1:1 (0:1)

Dohrávky 16. kola (streda 13. 4.):
MFK Topvar Topoľčany - MFK Myjava/Turá Lúka 0:1 (0:0), 56. Ľ. Zverec. Spartak Vráble - Matador Púchov B 1:0 (0:0), 75. J. Ürge. Spartak Bánovce - LR Crystal Lednické Rovne 1:0 (0:0), 73. J. Valach. Slovan Nemšová - AFC Nové Mesto 1:0 (0:0), 64. Laco. SH Senica - Spartak Trnava B 0:3 (0:2), 12. Strečanský, 39. Bartoš, 86. Šebík. Slovan Levice - ŠK Vegum Dolné Vestenice 1:5 (1:3), 39. Pleva - 6. a 74. Bárta, 24. a 51. Katrena, 5. Masarovič.

1. D. Vestenice 20 14 2 4 44:16 44 (+14)
2. Trnava B 20 12 5 3 43:17 41 (+11)
3. Vráble 20 11 4 5 24:15 37 (+7)
4. Led. Rovne 19 10 5 4 34:14 35 (+5)
5. Púchov B 19 11 0 8 30:17 33 (+6)
6. Nové Mesto 20 10 2 8 32:24 32 (+2)
7. Topoľčany 20 9 5 6 25:19 32 (+2)
8. Štúrovo 20 7 9 4 32:19 30 ( 0)
9. Myjava/T. Lúka 19 8 2 9 25:25 26 (-1)