Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Veľká Hradná 1:1 (0:1)
Domáci mali do 10. minúte tri čisté šance, ale potom prišlo známe nedáš-dostaneš, keď hostia z druhej strely na bránu v 10. minúte viedli 1:0. Autorom gólu bol Lobotka. V nervóznom stretnutí hostia získali nakoniec bod. Za domácich vyrovnával v 57. minúte Michal Trebatický. Domáci mohli v 90. minúte streliť aj víťazný gól, ale strelu Šima skončila na brvne.
ŽK: T. Imriška – P. Kováč, K. Kováč, J. Ježík. Rozhodoval V. Mrázik, 120 divákov.
Čachtice: Zemka – Križák, Balala, K. Herák, T. Imriška, J. Herák, J. Imriška, Hadbábny, Moravčík, Trebatický, Opatovský, striedali Selecký, Šimo.
V. Hradná: Masár – Berec, P. Ježík, M. Kováč, Sýkora, Petrík, Lobotka, Behúl, P. Kováč, Hilčík, K. Kováč, striedali J. Ježík, Farkaš, M. Kováč.
DORAST: Čachtice – Trenč. Jastrabie 4:0. Góly: O. Trebatický 2, Herák, Šimo.
Marián Halák

Mel.-Lieskové – Horná Súča 1:3 (1:1)
Góly: T. Hanták za domácich.

Dolná Poruba – Trenč. Teplá 1:0 (1:0)
Zápas sa začal z oboch strán veľmi opatrne, ale domáce mužstvo nastúpilo s veľkou chuťou zvíťaziť, čo sa podarilo v 33. minúte Uhlárikovi, ktorý otvoril skóre zápasu a zároveň, ako sa neskôr ukázalo, jediným gólom aj rozhodol o stretnutí. V druhom polčase domáce mužstvo zatlačilo súpera na jeho polovicu, ale pár pekných šancí nedokázalo využiť. Hostia s pribúdajúcim časom znervózneli, a tak domáci chlapci dobrým výkonom udržali víťazstvo.
ŽK: Martinák – Košík, Blaho, Hošták. Rozhodoval Pavlovič, 150 divákov.
Dol. Poruba: Milota – Peter Suchý, Kikta, Galko, Uhlárik, Dorička, Jozef Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Dohál.
Trenč. Teplá: Matejka – Košík, Lacko, Michalík, Hošták, Beňo, Blaho, Martinus, Haviar, Šubert, Horňák, striedal Janiš.
Milan Suchý

Soblahov – Stará Turá 2:1 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase domáci v druhom polčase vystupňovali svoj tlak, čoho výsledkom bol vedúci gól Jambora. Hostia po góle trochu ožili, otvorili hru a z ojedinelej šance vyrovnali na 1:1. Domáci hráči svojou bojovnosťou a väčšou túžbou po víťazstve nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa desať minút pred koncom presadil Huszlicska.
Góly: Jambor, Huszlicska – J. Bohuš.
ŽK: Dvorský, Kačena – P. Bohuš, J. Bohuš, Andel. Rozhodoval Valápka, 150 divákov.
Soblahov: Krátky- Vojtek, Dvorský, Fabo, Markovský, Kyselica, Halgoš, T. Rehák, Lazar, Jambor, Huszlicska, striedali P. Rehák, Kačena.
Stará Turá: Viskup – P. Bohuš, Mikláš, Rác, Andel, Lukáč, Kolárik, Peterka, Horniak, J. Bohuš, Baran.
Marián Šedivý

Horné Srnie – Kľúčové 1:0 (1:0)
V tradičnom derby stretnutí na dobre pripravenom trávniku začali domáci hráči napĺňať papierové predpoklady od úvodného hvizdu rozhodcu. Už v 1. minúte po centri Vydrnáka podvihol loptu nohou Martin Kebísek a tá ponad prekvapeného brankára hostí skončila v sieti-1:0. O pár minút neskôr center Vydrnáka vypadol brankárovi hostí z náručia, no domáci loptu do siete nedokázali dopraviť. Prvú šancu mali hostia až v 15. minúte, no ich tečovaná strela skončila tesne vedľa domácej brány. Domáci opäť pohrozili v 25. minúte, no center M. Kebíska nedokázal do brány ani z dvoch krokov usmerniť Vydrnák. V 33. minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu a nikým nekrytý Kudlík hlavičkoval nad bránu domácich. V týchto minútach hostia pritlačili domácich a mohli vyrovnať, no hlavička T. Vydrnáka skončila na žrdi domácej brány. Vzápätí rohový kop Chlebanu trafil len spojnicu brány hostí. V druhom polčase sa na ihrisku dialo všetko možné, len futbal nebolo vidieť. V 65. minúte mohli hostia opäť vyrovnať, no z prázdnej domácej brány vykopol loptu M. Sekula. V 75. minúte prišlo oživenie zo strany domácich v podobe trestného kopu Chlebanu, lopta však skončila na žrdi brány hostí. Už v nadstavenom čase mohol výsledok prikrášliť Kubíček, no zoči-voči trafil len padajúceho brankára hostí. To bolo zo strany domácich všetko a vzhľadom na postavenie v tabuľke, veľa toho v zápase neukázali. Svojím výkonom najmä v druhom polčase svojich priaznivcov rozhodne nepotešili.
ŽK: Papiernik, M. Kiačik. Rozhodoval Rožník, 200 divákov.
Horné Srnie: Riečičiar – Sekula, Kresánek, P. Šimko, Mešťánek, Cíbik, Chlebana, Vydrnák, M. Kebísek, Vandžala, Ďurík (M. Šimko).
Kľúčové: Králik – Pe. Kudlík, P. Vavruš, M. Vavruš, Kendera, Sabadka, Pa. Kudlík, M. Kiačik, Papiernik, A. Kiačik, Vydrnák (Holeček).
DORAST: Horné Srnie – Handlová 1:0. Gól: P. Papiernik.
ŽIACI: Stará Turá – Horné Srnie 1:1. Gól za hostí: Smolka.
Peter Štefánek

Trenč. Teplice – Dubodiel 2:1 (2:1)
Domáci hráči chceli potvrdiť výsledok z Čachtíc a s chuťou sa pustili do súpera, ktorý už v 10. minúte kapituloval po rohu a následnej strele Šebíka. O dve minúty neskôr sa domáci hráč Fiala dostal sám pred brankára, avšak tutovku nepremenil, za čo domáce mužstvo pykalo, keď v nasledujúcej minúte dostalo vyrovnávajúci gól. V 26. minúte jeden z najlepších hráčov domáceho družstva Dušan Červený vybojoval loptu a po jeho akcii Fiala stanovil na konečných 2:1. V druhom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami, ale gól už nepadol.
Hralo sa bez kariet. Rozhodoval Bušo, 70 divákov.
Trenč. Teplice: Škrovánek – Horňáček, Podpera (Majo), Kováčik, Margetiak (Horný), J. Červený, D. Červený, Fiala, Šebík, Janík (Šimko), Krivda.
Rudolf Mrázik

Nová Ves n/V – Hôrka n/V 0:2 (0:1)
Futbalové šťastie sa v dôležitom derby stretnutí susedných obcí a vedúcich mužstiev tabuľky priklonilo na stranu hostí. Už z prvého útoku v 3. minúte stretnutia sa ujali hostia vedenia hlavičkou Galbavého. Následne sa domáci snažili zvrátiť výsledok zápasu, ale ani z niekoľkých gólových príležitostí sa im nepodarilo prekonať brankára hostí a keď bol už aj prekonaný, loptu zastavila žrď. Za najväčšieho tlaku domácich ušiel z polovičky ihriska v 77. minúte Némethy a uzavrel výsledok stretnutia.
Góly: Galbavý, Némethy. ŽK: Masár – Luža. Rozhodoval M. Ježík, 400 divákov.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Ondrášek, Gábor, Mikušík, Zelenák, Jančo, Marček, P. Koritina, Jambor, Masár, Blaško, striedali E. Kukučka, Matulja, Tomčík.
Hôrka: Turovský – Vavro, Uhlík, Škoda, Mikuška, Némethy, Luža, J. Koritina, Toráč, Huna, Galbavý, striedali Sevlad, Šimončič, Ševcech.
DORAST: Beckov – Nová Ves n/V 0:7. ŽIACI: Nová Ves n/V – Hrádok 3:0.
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Selec 3:1 (1:0)
V prvom polčase sa hral futbal priemernej úrovne, domáci futbalisti nastúpili s dvoma uzdravenými hráčmi, ale vypomôcť im museli aj dorastenci. Obe mužstvá si vypracovali len málo šancí, hralo sa väčšinou len medzi šestnástkami. Domáci sa ujali vedenia v 42. minúte z pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil R. Hlávek. V druhom polčase začali lepšie domáci a v 62. minúte zvýšili svoje vedenie na 2:0, keď po centri R. Hlávka loptu výborne trafil Kramár. Domáci sa s vedením uspokojili a iniciatívu prevzali hostia. V 68. minúte po štandardnej situácii znížil hlavou Masaryk. Potom hostia pohrozili ešte dvomi dobrými šancami, ale domáceho brankára M. Hlávka už neprekonali. Iniciatívu začali postupne preberať opäť domáci chlapci. Najprv Sedláček nastrelil brvno hosťujúcej bránky a potom tento hráč pekne vysunul R. Hlávka, ten ušiel svojmu obrancovi a svoj únik na brankára s prehľadom premenil. Z priameho kopu ešte pekne vypálil Pleva, ale hosťujúci brankár vyrazil jeho strelu na roh. Touto výhrou si dolnosúčanskí chlapci vybojovali svoje prvé jarné víťazstvo. Pred 200 divákmi rozhodoval Zemko.
Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Kramár, Pleva, Sedláček, Žúži, Panák, Vavro, striedali Fábik, Špaček, Földeši.
Selec: Puna – Hrbas, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Fabián, Puček, Chromý, Sulo, Masaryk, Dušák.
DORAST: Dolná Súča – Omšenie 0:6.