FUTBAL / III. liga Západ

AFC Nové Mesto - Crystal Lednické Rovne 2:0 (1:0)
Góly: 39. M. Bogora, 73. P. Bogora.
Domáci od úvodných minút hrali opatrne, dá sa povedať, že až prehnane ustráchane. Naopak, hostia pôsobili sebavedome, hrali jednoduchý kombinačný futbal a prvých 30 minút nepustili hráčov AFC do ničoho vážnejšieho. V 11. min poslal Basila prízemný center do päťky, pred prázdnou bránou číhal J. Martinka, avšak bol z toho iba roh. Novomešťania z minima vyťažili maximum, keď Omasta v 39. min poslal z ľavej strany polocenter na M. Bogoru, ten loptu spracoval a prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0. V druhom polčase sa domáci o niečo zlepšili, osobnejšie bránili a hrali s vetrom. Rozhodujúcim momentom bola zrejme 52. min, keď si nervy neudržal na uzde P. Martinka a hlavný arbiter ho bez mihnutia oka poslal za odplácanie predčasne pod sprchy. Výsledok mohol poistiť P. Bogora, ale v 55. min sa mu to ešte nepodarilo, keď stál zoči-voči brankárovi Minárechovi, ktorý šancu zlikvidoval. Podarilo sa mu to až v 73. min, keď domáci zachytili nepresnú rozohrávku a na jej konci bol P. Bogora. Hostia sa i napriek nepriaznivému výsledku nevzdávali, neustále hrozili kontaktným gólom a potvrdzovali, že aj v oslabení sú veľmi nebezpeční. V 77. min striedajúci Detko vnikol do pokutového územia, loptu dostal Grendel, ale jeho pokus skončil na brvne Palkechovej brány. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem a prehra je pre nich veľmi krutá.
Pred 300 divákmi rozhodoval Kastelovič, ČK: P. Martinka.
AFC: Palkech - Ježík, Šumaj, Benko, A. Šupka, P. Šupka (72. Balcír), Omasta, Bočák, M. Bogora, Gabriš, P. Bogora. Tréner J. Trebatický.
CRYSTAL: Minárech - Meliš (83. Mišík), P. Martinka, Kadlec, Šatka, Basila, S. Turza, B. Turza, Grendel, Václavík, J. Martinka (46. Detko). Tréner V. Kavecký.
BORIS OSTRENKA

ŠK Blava Jasl. Bohunice - MFK Myjava/Turá Lúka 1:1 (0:0)
Góly: 84. Boháčik - 64. Zverec.
V prvom polčase boli hostia futbalovejší a hneď v úvodnej minúte sa dostal do šance Černý, ktorý z päťky hlavou minul bránku. Domáci ohrozili bránku až v 12. min, ale Kubíkova strela mierila nad bránku. O ďalších dvanásť minút pálil z voleja zvnútra šestnástky Coufalík, ale ani on netrafil a do konca prvého dejstva už ani jeden z hráčov nedokázal ohroziť súperovho brankára. Čakalo sa, že domáci preberú iniciatívu v druhej štyridsaťpäťminútovke, ale nestalo sa. Naopak v 64. min zmenil hlavný rozhodca verdikt svojho asistenta a nariadil trestný kop spoza šestnástky J. Bohuníc. Loptu si postavil Zverec, obstrelil múr a dostal hostí do vedenia. Až potom sa zobudili aj domáci futbalisti. V 67. min sa uvoľnil Kobetič, ale jeho krížna strela bola nepresná. O tri minúty neskôr našiel Lukáč Gregušku, ale aj on mieril vedľa. Tlak sa stupňoval a v 84. min vybojovali Bohuničania roh, zahrával ho Kubiš, ktorý zakrútil loptu na hlavu Boháčika a ten vyrovnal na 1:1. Gól jeho spoluhráčov povzbudil, ale hostia kúskovali hru a úporne bránili. Rozhodnutie mal po Greguškovej prihrávke na hlave striedajúci Ohrablo, ale minul a stretnutie skončilo zmierlivo.
Rozhodoval Petríček, ŽK: Boháčik, 200 divákov.
ŠK BLAVA: Gebauer - Hrdlička, Boháčik, Gajarský, Lukáč, Mačica, Kubiš, Kobetič, Kubík (Pecko), Karol (62. Greguška), Németh (66. Ohrablo) Tréner: P. Císar.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Buček, Škoda, Zverec, Zríni, Gúčik, Šarudi, Černý (67. Vojtek), Coufalík (90. Pekník). Tréner. Š. Potúček.
PATRIK VELŠIC

Slovan Nemšová - Spartak Bánovce n/B. 1:1 (1:1)
Góly: 37. Častulín - 44. Slovák.
Súboj tabuľkových susedov začali domáci lepšie aj preto, že hostia sa prezentovali najmä dobrou defenzívnou hrou. S výsledkom snahy domácich bolo iba niekoľko rohových kopov. V 19. min po zákroku na Batelku hlavný rozhodca ukázal na značku pokutového kopu, ktorý sám faulovaný hráč však nepremenil. Táto situácia na pár minút vyviedla domáce mužstvo z rovnováhy. V 37. min po nádhernom centri Suchého sa Častulín hlavou nemýlil. Hostia v prvom polčase vyťažili z minima maximum, keď v 44. min vôbec prvú strelu zakončil gólom Slovák. V druhom polčase sa domáci dostávali ťažšie do tempa aj kvôli striedaniam a obojstranne tvrdšej hre. V 60. min sa exportnou strelou z hranice šestnástky prezentoval Kiačik, ale brankár jeho strelu bravúrne vytlačil. Z nasledujúceho rohového kopu Laco hlavičkoval len do brvna a lopta sa do brány nedostala ani po skrumáži v päťke. V 68. min Batelkovu hlavičku Grman vyrazil. O tri minúty neskôr Jančovič unikol domácej obrane a nebezpečne vystrelil, ale brankár bol však na mieste. Domácim sa aj napriek veľkému úsiliu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a mužstvá sa rozišli deľbou bodov.
Pred 200 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: M. Sabatka, Kiačik - Stano, Filin, Mezovský, Grman.
SLOVAN: Bobot - M. Sabatka, Šmelko, Verchola, Jakúbek (50. Krchňávek), Kiačik, Ďuriš, Laco, Suchý, Častulín (47. Ďuďák), Batelka (82. Naňák). Tréner R. Dorňák.
SPARTAK: Grman - Jandák, Stano, Jurčák, Filín (90. Mikloš), Kolieska (46. Valach), Mezovský, Slovák (89. Hrubý), Zita, M. Igaz, Jančovič. Tréner P. Ančic.
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Spartak Trnava B - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (1:0), SH Senica - KFC Majorka Komárno 1:1 (0:0), Slovan Levice - Spartak Vráble 1:0 (1:0), Matador Púchov B - Juhcelpap Štúrovo 0:0, ŠK Vegum Dolné Vestenice - FKM Nové Zámky 5:0 (1:0).

Dohrávky 17. kola (streda 20. 4.): Myjava/Turá Lúka - Crystal Lednické Rovne 0:1 (0:1). Góly: 1. Václavík. Púchov B/Dohňany - Nové Zámky 5:0 (2:0). Góly: 11. Michálek, 26. Jurga, 68. Priečko, 72. Náther, 74. Pauer.

1. D. Vestenice 21 15 2 4 49:16 47 (+14)
2. Trnava B 21 12 6 3 44:18 42 (+9)
3. Led. Rovne 21 11 5 5 35:16 38 (+8)
4. Púchov B 21 12 1 8 35:17 37 (+4)
5. Vráble 21 11 4 6 24:16 37 (+7)
6. Nové Mesto 21 11 2 8 34:24 35 (+2)
7. Topoľčany 21 9 6 6 26:20 33 (+3)
8. Štúrovo 21 7 10 4 32:19 31 (+1)
9. Myjava/T. Lúka 21 8 3 10 26:27 27 (-3)