Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Horné Srnie – Čachtice 0:1 (0:1)
Domáce mužstvo sa tretíkrát posebe predstavilo na domácom trávniku v značne pozmenenej zostave, keď chýbali traja zranení hráči. Zdalo sa, že sú s tým vyrovnaní a s chuťou sa pustili do súpera, čoho dôsledkom boli šance P. Šimka a M. Cíbika, ktoré však zostali nevyužité. Hostia sa prvýkrát dostali na dostrel domácej brány až v 12. minúte a slabá strela J. Heráka na prekvapenie všetkých priaznivcov skončila v domácej sieti, keď brankár Riečičiar reagoval neskoro – 0:1. Domáci potom súpera zatlačili, bola z toho však len séria rohových kopov, no bez vážnejšej šance. Až v 35. minúte hlavička J. Vandžalu skončila tesne mimo brány hostí. V 42. minúte po individuálnej akcii zakončil akciu P. Chlebana, taktiež nepresne. V druhom polčase sa hostia dostali do vážnej šance len zásluhou chybovania domácej obrany, no domáci brankár bol tentokrát namieste. V 55. minúte peknú strelu M. Cíbika vytlačil brankár hostí na rohový kop. V 65. minúte trestný kop Heráka pristál na brvne domácej brány. Do konca stretnutia sa domáci hráči trápili najmä sami so sebou a na skorigovanie výsledku už nič nedokázali vymyslieť. Obojstranne veľmi slabé stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Malec.
ŽK: Kresánek - Šimo, Dendis.
Horné Srnie: Riečičiar – Ďuriš, Kresánek, P. Šimko, Mešťánek, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, B. Cíbik, J. Vandžala, Sekula (Kubíček).
Čachtice: Zemka – Selecký, Balala, K. Herák, Trebatický, J. Herák, Imriška, Hadbábny, Šimo, Moravčík, Opatovský, striedali Križák, Bumbál, Dendis.
DORAST: Nová Dubnica – Horné Srnie 1:0. ŽIACI: Horné Srnie – Šimonovany 0:0.
Peter Štefánek

Trenč. Teplá – Mel.-Lieskové 6:1 (3:1)
Začiatok stretnutia využili hostia na strelenie gólu, pretože domáci hráči začali stretnutie ležérne. Po góle si domáci uvedomili, že takto s hrať nedá, čo viedlo k otočeniu výsledku. V druhom polčase predviedli domáci exhibíciu, strelili tri góly a to ešte minimálne ďalšie štyri gólové príležitostí zahodili.
Góly: M. Martinus 2, Šubert 2, Z. Beňo, J. Hošták.
Rozhodoval Klimčík, 200 divákov.
DORAST :1:3.
ŽIACI: Trenč. Teplá – Neporadza 0:4.
Marián Štefanec

Stará Turá – Dolná Poruba 4:0 (0:0)
Zápas, ktorý nemal ani favorita. Od začiatku sa hral rýchly technický futbal s nebezpečnými protiútokmi na oboch stranách. Už v druhej minúte mohol domáci Tóth skórovať, ale slabá hlavička šla rovno do brankára hostí. V 20. minúte zachránila hostí žrď po strele Beňa. Aj hostia mali tiež sľubné šance, ale s nepresným zakončením, a preto ani gól v prvom polčase nepadol. V druhom polčase domáci spustili na hostí hotový uragán. Vytvárali si šance a dali góly. Už v 48. minúte Kolárikova hlavička mohla znamenať vedenie a ďalšiu šancu zázračne zneškodnil brankár hostí. Vytúžený gól domácich dal až v 65. minúte J. Bohuš. O desať minút P. Bohuš umiestnil peknú krížnu strelu k žrdi a bolo 2:0. Hostia hrali pod tlakom a robili aj chyby. Po jednom kikse obrancu hostí premenil sólo Tóth na 3:0. Výsledok stanovil v 85. minúte Ostrovský na 4:0. Domáci fanúšikovia tentokrát odchádzali veľmi spokojní s hrou, ako aj s výsledkom.
Góly: J. Bohuš, P. Bohuš, Tóth, Ostrovský.
Rozhodoval Kyška, 150 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Soblahov 0:3 (0:0)

Horná Súča – Trenč. Teplice 1:2 (0:0)
Domáci nastúpili na zápas v silne oklieštenej zostave a podľa toho vyzerala i hra domácich. Už v úvodných minútach zápasu mali domáci na kopačkách tri vyložené šance, ktoré trestuhodne zahodili. Hostia z minima šancí vyťažili maximum. Po bezgólovom polčase sa hostia ujali vedenia v 56. minúte gólom Janíka, domáci odpovedali gólom po hlavičke P. Častulína. V samom závere sa hosťom z Trenč. Teplíc podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
Góly: P. Častulín – Janík, P. Krivda.
ŽK: A. Častulín – Podpera. ČK: A. Častulín po druhej ŽK. Rozhodoval Felgr, 200 divákov.
Horná Súča: Pekárek – M. Machara, Žáček, P. Častulín, Bartek, Guga, Jurica, Sádecký, J. Dohnan, A. Častulín, Kučerák, striedali P. Dohnan, J. Machara.
Trenč. Teplice: Škrovánek – Šebík, Šimko, Horný, Červený, Majo, Janík, Fiala, Podpera, T. Krivda, Kováčik, striedali Igaz, P. Krivda.
DORAST: H. Súča – T. Turná 1:0 (0:0). Panák.
ŽIACI: Horná Súča - Horná Streda 3:3.Góly za domácich: Ševčík 2, Hamaj.
Ladislav Štefánek

Dubodiel – Nová Ves n/V 5:1 (2:0)
Úvod stretnutia sa lepšie vydaril domácim a už v 4. minúte sa ujali vedenia gólom Knolla. Domáci boli aj naďalej aktívnejší a v 34. minúte po chybe hostí zvýšil Doktor. Začiatok druhého polčase sa opäť vydaril viac domácim a v 48. minúte B. Malec prekonal brankára hostí. Hostia znížili v 65. minúte Koritinom, ale domáci si už víťazstvo nenechali ujsť a v 70. minúte Kúdela a v 90. minúte Koreň potvrdili zaslúžené víťazstvo dobre hrajúcich domácich.
Rozhodoval Rožník, 100 divákov
DORAST: Dubodiel – Ľuborča 2:2 (1:1).
ŽIACI: Svinná - Dubodiel 2:8 (1:3).
Stanislav Doktor

Hôrka – Dolná Súča 3:1 (1:1)

Selec – Veľká Hradná 1:2 (0:1)
Hradňanom sa v Selci už tradične darí, a to sa potvrdilo aj v tomto stretnutí, keď si opäť odviezli všetky tri body. Domáci však odohrali veľmi smolný zápas. Prvý gól si strelili sami, keď Horňák odkopával loptu, tá sa mu skĺzla po nohe a skončila v sieti vlastného brankára. To bolo vlastne všetko dôležité, čo sa odohralo v prvom polčase. V druhom polčase domáci pritvrdili, bojovali a vyplatilo sa im to v 66. minúte, keď pekne po pravej strane potiahol loptu Púček, ešte krajšie odcentroval a pre Dušáka už nebol problém dostať loptu hlavou do siete. S pribúdajúcimi minútami Selčania vystupňovali tlak a v 88. minúte vybojovali pokutový kop, ktorý však Vavruš trafil do žrde. O tom, že nedáš-dostaneš sa domáci presvedčili o dve minúty neskôr, keď hostia ojedinele zaútočili a Petrom Kováčom strhli víťazstvo na svoju stranu. Rozhodoval Burian, 100 divákov.
Selec: J. Puna – Godál (Beták), Vavruš, Hlavatý (Hrbas), Horňák, Fabián, Púček, Chromý (Ondriška), Sulo, Masaryk, Dušák.
V. Hradná: Masár – Berec, P. Ježík, K. Kováč, Sýkora (Mi. Kováč), Petrík, Lobotka, Hilčík, P. Kováč, J. Ježík, K. Kováč (Farkaš).
Ľuboš Masár

Dohrávky 16. kola (22. 4.):
Čachtice – Trenč. Teplice 0:0, Mel.-Lieskové – Nová Ves n/V 1:4 (1:2). Góly: T. Luprich - Jambor, Jančo, Zelenák, Kačina. Dolná Poruba – Dolná Súča 3:1 (3:0). Góly: Dorička 2, R. Suchý – R. Hlávek. Soblahov – Veľká Hradná 3:1 (1:0). Góly: Kyselica (11 m), Lazar, Kačena – P. Kováč. Horné Srnie – Selec 2:0 (1:0). Góly: Chlebana, Martin Kebísek. Kľúčové – Hôrka 0:1 (0:0). Gól: Koritina (11 m). Stará Turá – Dubodiel 1:1 (1:1). Góly: Juraj Bohuš - Kúdela. Trenč. Teplá – Horná Súča 1:0 (1:0). Gól: L. Šubert.

1. Hôrka n/V 21 15 3 3 46:18 48 (+15)
2. Nová Ves n/V 21 13 3 5 58:29 42 (+12)
3. Horné Srnie 21 11 4 6 36:30 37 (+4)
4. Trenč. Teplá 21 11 3 7 31:25 36 (+3)
5. Horná Súča 21 10 4 7 50:27 34 (+1)
6. Dolná Poruba 21 10 3 8 37:34 33 (+3)
7. Dolná Súča 21 9 5 7 34:31 32 (+2)
8. Stará Turá 21 8 3 10 37:29 27 (-6)