FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Horná Poruba 2:2 (1:1)
Domáci začali aktívnejšie, ale hosťom sa z ojedinelého protiútoku podarilo dostať do vedenia. Po vedúcom góle hostí hra upadla do priemeru a až ku koncu prvého polčasu domáci vyrovnali z priameho kopu na 1:1. V druhom polčase išli hostia opäť do vedenia, na čo domáci odpovedali zvýšenou snahou a v závere zápasu sa im podarilo vyrovnať.
Góly: R. Glasa, Cintula – Jozefovič, Živčic.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Ďurica, 150 divákov.
Július Glasa

Brezová p/B – Lehota p/Vt. 2:1 (1:1)
Zápas slabej úrovne nevyšiel strelecky hlavne domácim, ktorí sa síce ujali vedenia, ale v ďalšom priebehu prvého polčasu nepremenili štyri-päť šancí, za čo pykali vyrovnávajúcim gólom hostí. Druhý polčas bol herne ešte slabší než ten prvý, domácich môže tešiť akurát pekný gól Andreja Nemca, ktorý bombou „vymietol pavučinu“ v hosťujúcej bráne.
Góly: Pavlík, A. Nemec – Mendel. Rozhodoval Jurenka.
Eduard Hegeduš

Trenč. Stankovce – Zem. Kostoľany 5:0 (3:0) - nedohrané
V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, ktorí už v 50. min vyhrávali 5:0, čo hostia zrejme psychický nezniesli a po fingovaných zraneniach klesol počet ich hráčov pod sedem a hlavný rozhodca Oselský ukončil stretnutie.
Góly: Sedláček, P. Koprivňanský, Brandís (11 m), Minaroviech, Breznický.
ŽK: Minaroviech – J. Oršula, Mokoš, Záhon, Granát, Pružinec, Baláž. Rozhodoval Oselský.
Tr. Stankovce: Haško – Pe. Bulko (Bogár), Brandís, Pa. Bulko, Daško, P. Koprivňanský, Sedláček, Raček, Breznický, Minaroviech (Navrátil), Ďuďák.
Zem. Kostoľany: Kusý – Adamec, J. Oršula, Mokoš, Záhon, A. Oršula, Rolinec, Bajgar, Granát, Pružinec, Baláž.
(vič)

Bošany - V. Uherce 2:0 (1:0)
Góly: 15. a 72. Moravčík.
Diváci mohli byť od úvodu svedkami obojstranne pekného a kombinačného futbalu. Uherce boli od začiatku stretnutia pod silným tlakom domácich, hostia naopak vsádzali na rýchle protiútoky. Domáci Husár mal v 4. minúte obrovskú príležitosť avšak strela smerovala ponad bránu hostí. Domáci otvorili skóre v 15. minúte, keď autorom prvého gólu bol Moravčík. V 23. minúte nastrelil Hodál z 30 m brvno. Na záver prvého polčasu pohrozili aj hostia, keď Bartošovu hlavičku vyrazil domáci brankár. Tlak Bošian pokračoval aj v druhom dejstve. V 55. minúte Hodál tesne prekopol hosťujúcu bránu. V 72. minúte sa po peknej kombinačnej akcií po druhý krát zapísal do streleckej listiny Moravčík. Bošany si už dvojgólový náskok do konca stretnutia udržali. Rozhodova Mako, 250 divákov.
BOŠANY: Tvrdík, Kuna, Taraba, Bokor, Vrábel, Kalamár (60. Kontúr), Kostolný (87. Belica), Hodál, Papranec, Husár (65. Železník), Moravčík.
V.UHERCE: Kršiak, Uhlár, Gubka, Šebesta, Svrček, Železník, Vlčko, Bartoš, Král, Kováč, Gučko (52. Birka).

Prečín – Podolie 0:4 (0:4)
Góly: 3. Ivana, 15. Ivana, 23. a 33. Ostrenka.
Domáci pri „duchovských“ hodoch podcenili zápas , hostia prišli v plnej sile. Začalo sa im dariť, dali rýchle góly a zavčasu bolo po zápase. Domáci sa nezmohli na nič, absolutórium si zaslúžia iba najstarší hráči Prečína... Prečín: Múčka (Turčáni), Mojžišík, Melicherík, Raček, Poliček, Ligas, Buday, Birošík, Blaško, Michel, Oravík.
(mam)

M. Lednice – Kanianka 0:3 (0:1)
Góly: 25. Nemec, 85. Barborka, 90. Petráš.
Domáci mali dobrý vstup, pritlačili súpera, no najväčšiu šancu zahodil T. Čelko, ktorý z päťky netrafil bránu. Súper trestal zaváhanie obrany a ujali sa vedenia. V druhej časti Ledničania pritlačili, ale v 70. min osamotený Dudák neprestrelil brankára. Domáci pykali a po ďalšej chybe inkasovali druhý a v poslednej minúte aj tretí gól.
M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Miloš Lednický, Žilinčík, M. Hudek, Dudák, T. Čelko (Bielik), Čerňanský.
(tib)

Pov. Teplá – Rybany
- nehralo sa, hostia neprišli.

Sverepec – Krásno 4:1 (2:1)
Góly: 24. Stacha, 33. Popelka, 60. Valášek, 80. Pavlík - 8. Kopčo.
Plejádu zahodených šancí predviedli domáci hráči, ktorí vykročili do boja o dôležité body. Hostia hrali pekný útočný futbal a ujali sa rýchlo vedenia. Domáca obrana s Kostelanským, I. Kardošom a Mikušík nepustili potom hostí do šancí. Skúsenosťami prispel k obratu Stacha a výbornými zákrokmi Pružinský. Po vyrovnaní krásne hlavičkoval Popelka do vinkla – 2:1. Druhý polčas ozdobili dva nevídané góly, ktoré volejmi z hranice šestnástky dali Valášek a Pavlík. Nakoniec rozhodli skúsenosti a bojovnosť v dôležitom boji o záchranu.
Sverepec: Pružinský, A. Biel, Kostelanský, I. Kardoš, Mikušík, Pavlík, Hôrkový, Popelka (Štedrák), Stacha, Valášek, Richtárik.
(mb)

25. kolo (streda 11. 5.):
Kanianka - P. Teplá 7:0 (3:0), 9. Barborka, 30. Líška, 32. a 85. Hvolka, 47. Nemec, 70. Drahňovský, 80. Rybár. Z. Kostoľany - Sverepec 2:2 (1:0), Adrián Oršula, Baláž - Mikuška, Kardoš. Lehota p/Vt. - Bošany 0:0. Rybany - Tr. Stankovce 0:0. V. Uherce - Prečín 5:1 (3:1), 19. Bibka, 38.Zeleník, 39. J. Vlčko, 63. Kráľ, 88. R. Kováč - 12. Micheľ. Krásno - Tr. Jastrabie 0:4 (0:4), 1. a 7. R. Glasa, 16. Kyselica, 44. Pilathy. Podolie - Malé Lednice 3:0 (1:0), 25. B. Kališ, 51. M. Ivana, 78. Ščepko (11 m). Horná Poruba - Brezová p/Br. 4:0 (2:0). 5. Solík, 43. a 90. Kozík, 59. Kvasnica.

1. Bošany 26 17 3 6 65:34 54 (+15)
2. Kanianka 26 16 5 5 77:24 53 (+14)
3. Tr. Stankovce 25 15 7 3 40:16 52 (+16)
4. Horná Poruba 26 13 4 9 59:47 43 (+4)
5. Malé Lednice 26 13 4 9 37:43 43 (+4)
6. Podolie 26 13 3 10 44:40 42 (+3)
7. Zem. Kostoľany 25 9 10 6 53:44 37 (-2)
8. Brezová p/B 26 11 4 11 41:43 37 (-2)
9. Veľké Uherce 26 10 6 10 39:40 36 (-3)