FUTBAL / III. liga Západ

MFK Myjava/Turá Lúka - SH Senica 3:0 (2:0)
Góly: 14. Buček, 30. a 76. Kumančík.
Domáci sa od začiatku pustili do súpera, ktorý hral v prvom polčase po vetre a vôbec nebol takým slabým súperom ako ukazuje jeho postavenie v tabuľke. Hostia hrali zodpovedne v obrane a dobre bojovali. Domáci boli lepším tímom a celý zápas mali územnú prevahu. Hneď v 1. min strela Šarudiho asi z 15 m preletela nad Fišanovú bránu. Potom Černý hlavičkoval vedľa a priamy kop Zvereca Fišan chytil. V 14. min obranca Buček poslal dlhú loptu do šestnástky, kde si nerozumel stopér s brankárom Fišanom a ten zasiahol loptu už za bránkovou čiarou - 1:0. V 18. min po centri Vojtek hlavou netrafil bránu, v 25. min center Zvereca Coufalík netrafil a o minútu nato Černý hlavičkoval nad. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila v 30. min, keď zacentroval Zverec a hlavou z opačnej strany Zríni prihral Kumančíkovi, ktorý opäť hlavou dal na - 2:0. V druhom polčase sa scenár opakoval, len domáci hrali po vetre a viaceré lopty im utekali za čiarou mimo ihriska. V 68. min po rohovom kope spálil Kumančík čistú šancu, keď z troch metrov zle trafil loptu. Vzápätí výborná strela Coufalíka neprešla do sita, lebo trafila obrancu do hlavy. V 76. perfektný priamy kop Zvereca za obranu Seničanov smeroval presne na hlavu Kumančíka, ktorý z 5 m nezaváhal - 3:0.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Zríni, Ševčík, Mihok.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica (68. Adamec), Buček, Vojtek (58. Pekník), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Coufalík, Šarudi. Tréner Š. Potúček.
ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - AFC Nové Mesto n/V. 2:1 (0:0 )
Góly: 81. Filin, 88. Kolieska - 76. Omasta.
Od prvých minút sa hral v Bánovciach svižný futbal zásluhou oboch mužstiev. Už v 9. min. zakončoval Šebo v dobrej pozícii nad bránu, aby vzápätí hostia rovnako nevyužili zmätok pred Igazom po rohovom kope. Potom sa chvíľu hralo iba po šestnástky za miernej prevahy domácich hráčov. V 32. min. po nacvičenom signále domáci nevyužili príležitosť Jurčákom, čo im v 37. min. vrátil Šupka ďalekonosnou strelou do vinkla, ktorú Igaz bravúrne vytlačil na roh. Do polčasu nevyužil ešte dobrú príležitosť Šebo po kolmom vysunutí Mezovským. Ten v závere polčasu zakončoval strelou tesne vedľa brány aj svoje sólo. V druhom polčase domáci hráči pripravili fanúšikom infarktový zápas. Hral sa otvorený futbal, striedali sa útoky na jednu i druhú stranu. Po sérii nepresných striel domácich i hostí a v čase územnej prevahy Spartakovcov, Novomešťania z rýchleho protiútoku strelili gól Omastom, keď do konca chýbalo necelých pätnásť minút. Domácimi hráčmi to však otriaslo iba na chvíľku a s väčšou vervou sa snažili privodiť zvrat v stretnutí. To sa im podarilo zásluhou kapitána Filina, ktorý v 81. min. po vyšachovaní obrany hostí vyrovnával na 1:1 a v samom závere stretnutia v 88. min. po hádam jedinej chybe v obrane hostí vsietil vítazný gól Spartaka Kolieska.
Pred 200 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Hrubý - Minárik.
SPARTAK: P. Igaz - Jandák, Stano, Jurčák, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák (55. M. Igaz), Valach (90. Mikloš), Šebo, Jančovič (79. Hrubý). Tréner P. Ančic. AFC: Minárik - Omasta,Šumaj, Benko, A. Šupka, P. Šupka, Bogora, Gabriš, Švajka, Gardian (18. Balcír), Trebatický (63. Ježík). Tréner J. Trebatický. PETER BULÍK

LR Crystal Lednické Rovne - Slovan Nemšová 2:0 (0:0)
Góly: 50. Václavík, 90. Kadlec.
Zápas začali lepši domáci, zatlačili súpera ale Grendela a Deckého s Turzom odzbrojili obrancovia. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil Meliš, ktorý po sóle z polovice ihriska namieril do bočnej siete. Sklári lepšie kombinovali, ale chýbalo im šťastie. Nemšovania odpovedali priamym kopom a dvoma rohmi bez efektu. V závere dvakrát Václavík netrafil, rovnako na druhej starne Ďuriš a polčas skončil bez gólov. V 50. min Detko presne našiel v šestnástke Václavíka, ktorý hlavou otvoril skóre. O päť minút Detko vysunul Basilu, ale ten z uhla netrafil prázdnu bránu. Priamy kop Ďuriša potom vyrazil Hodál a Batelka nemieril presne. Hra upadla, bolo v nej veľa nepresností a nervozity. V 85. min nebezpečne strieľal Častulín, ale lopta mierila vedľa. V 90. min Bajza krížnou prihrávkou z polovice ihriska vysunul Kadleca, ktorý hlavou prekonal Bobota - 2:0. V derby zaslúžene vyhrali domáci sklári.
Pred 350 divákmi rozhodoval Koníček, ŽK: Šatka - Laco.
CRYSTAL: Hodál, Meliš (63. P. Martinka), Bajza, Šatka, J. Martinka, Basila (90. Mišík), Václavík, Mackovčin, Turza, Grendel, Detko (67. Kadlec). Tréner V. Kavecký.
SLOVAN: Bobot, Sabatka, Krchňávek, Šmelko, Verchola, Ďuriš, Laco (75. Kiačik), Ďuďák, Suchý, Valachovič (65. Batelka), Vavruš (65. Častulín). Tréner R. Dorňák.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - Slovan Levice 4:0 (1:0), FKM Nové Zámky - Spartak Vráble 2:2 (2:1), Matador Púchov B - Vegum Dolné Vestenice 1:0 (0:0), MFK Topvar Topoľčany - KFC Majorka Komárno 1:1 (1:1), ŠK Blava Jasl. Bohunice - Spartak Trnava B 0:1 (0:1).

25. kolo (streda 11. 5.):
Slovan Levice - MFK Myjava Turá Lúka 0:1 (0:0), 70. Černý. Slovan Nemšová - MFK Topvar Topoľčany 0:0. SH Senica - Lednické Rovne 0:3 (0:1), 42. Václavík, 77. a 83. Grendel. ŠK Vegum Dolné Vestenice - Štúrovo 0:0. AFC Nové Mesto - ŠK Blava Jasl. Bohunice 5:0 (1:0), 2. Gábriš, 49. P. Šupka, 51. M. Bogora, 73. Omasta (11 m), 82. Balcír. Spartak Vráble - Spartak Bánovce 2:1 (2:1), 15. T. Slovák, 34. Z. Gyepes - 36. Kolieska. KFC Majorka Komárno - FKM Nové Zámky 1:2 (0:0), 62. Kapusňák - 50. Polgár, 54. Sepeši. Spartak Trnava B - Matador Púchov B 0:1 (0:1), 2. Pavlovič.

1. Trnava B 26 16 6 4 53:21 54 (+15)
2. D. Vestenice 26 16 4 6 50:18 52 (+13)
3. Púchov B 26 16 1 9 43:21 49 (+10)
4. Led. Rovne 26 14 5 7 49:20 47 (+8)
5. Vráble 26 14 5 7 40:21 47 (+8)
6. Štúrovo 26 9 12 5 42:24 39 ( 0)
7. Nové Mesto 26 12 3 11 43:31 39 ( 0)
8. Topoľčany 26 10 9 7 30:22 39 ( 0)
9. Myjava/T. Lúka 26 12 3 11 32:28 39 ( 0)