Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. TRIEDA STRED

Dolné Srnie – Lúka 1:2 (1:0)
Do druhého polčasu hostia nastupovali s jednogólovým mankom. Gólom Martinka sa hosťom podarilo vyrovnať a gól Kusovského rozhodol o tom, že si zaslúžene vezú tri body za víťazstvo. Góly: Martinek Peter, Kusovský Pavol. Pred 50 divákmi rozhodoval Sokol.
Ľuboš Otrubný

Zem. Podhradie – Potvorice 6:2 (1:1)
Hostia sa už v 15. minúte prekvapujúco ujali vedenia. O zvrat v stretnutí sa postaral domáci hráč Brezovák, ktorý najskôr do polčasu vyrovnal a po zmene strán sa ďalšími troma gólmi postaral o zaslúžený zvrat v stretnutí. Do hosťujúcej siete sa ešte trafili Ženzlák a Samotný. Hosťom sa podarilo v závere gólom skorigovať na 2:6. 100 divákov videlo veľmi dobrý výkon domáceho mužstva, a najmä svojho hráča Brezováka, ktorému vyšiel strelecký deň a súperovi nasúkal štyri góly. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Sloboda.
Ľuboš Kusenda

Pobedim – Bzince p/Javorinou 4:0 (3:0)
Domáci začali od prvej minúty hrať futbal, ktorí ešte domáci fanúšikovia nevideli, hrali s prehľadom a s veľkým nasadením. Už v 10.minúte Tomáš Žitňanský z priameho kopu otvoril skóre. O osem minút neskôr pridal druhý gól Zervan, keď po strele Jána Mitošinku tečoval loptu, ktorá smerovala priamo do siete. Domáci držali súpera pod drvivým tlakom čo vyústilo do tretieho gólu Vakoša, ktorý usmernil centrovanú loptu z priameho kopu. V druhom polčase zo svojho nasadenia domáci nepoľavili a v 55. minúte už bolo 4:0, keď z priameho kopu Zervan prestrelil brankára. Súper bol pod neustálym tlakom a prehral zaslúžene. Stretnutie sledovala pekná návšteva 250 divákov, rozhodoval Poláček. Týmto posledným domácim kolom by som chcel poďakovať všetkým hráčom z Pobedima za veľmi kvalitný výkon a fanúšikom za ich dôveru a povzbudzovanie.
Tomáš Žitňanský

Stará Lehota a Nová Bošáca mali v tomto kole voľno.

1. Bzince p/J 13 10 1 2 37:13 31 (+13)
2. Lúka 13 9 1 3 33:17 28 (+10)
3. Stará Lehota 13 8 2 3 29:18 26 (+8)
4. Pobedim 13 7 2 4 32:20 23 (+2)
5. Zem. Podhradie 13 6 3 4 29:21 21 ( 0)
6. Dolné Srnie 13 2 3 8 13:31 9 (-12)
7. Nová Bošáca 13 2 2 9 16:36 8 (-13)
8. Potvorice 13 1 0 12 13:46 3 (-15)
Brunovce vylúčili zosúťaže.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 152

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.