FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Veľké Uherce 4:0 (2:0)
Mužstvá vzhľadom na úmornú horúčavu predviedli futbal solídnej úrovne. Domáci sa v 10. minúte ujali vedenia a do polčasu predviedli festival zahodených šancí. V úvode druhého polčasu si domáci vytvorili trojgólový náskok, potom sa však iskra z ich kopačiek na dlhé minúty vytratila. V závere prikrášlil výsledok A. Piláthy gólom z jedenástky na 4:0 a zápas sa za zbytočnej nervozity v podstate už len dohrával. Za predvedený výkon si domáce mužstvo víťazstvo jednoznačne zaslúžilo.
Góly: 10. a 84. (druhý z 11m) A. Piláthy, 23. Fodrek, 48. Pavlo.
ŽK: A. Piláthy - Zelník, Gašparovič, Uhlár. ČK: P. Fodrek (Tr. Jastarbie).
Rozhodoval Hancko, 200 divákov.
Július Glasa

Brezová p/B – Podolie 4:2 (1:0)
Domáci už v prvom polčase si vypracovali 4-5 čistých gólových šancí, no vyťažili z toho jediný gól zásluhou Dobrovodského. Hostia po sérii dobrých výsledkov svojou hrou v Brezovej sklamali. V druhom polčase domáci pridali druhý gól, ktorého autorom bol Pavlík. Podolie prvýkrát v druhom polčase ohrozilo domácu bránu až v 70. minúte a bol z toho gól – z jedenástky, ktorý znamenal zníženie stavu na 1:2. Domáci však zodpovednou hrou nedovolili hosťom výraznejšie zdramatizovať zápas a po jednom z ich najlepších výkonov v sezóne zaslúžene zvíťazili, pričom hostia môžu byť s konečným výsledkom veľmi spokojní.
Góly: 74. a 75. Šimek, 10. Dobrovodský, 55. Pavlík – 70. Štefka (11 m), 85. M. Ivana
Rozhodoval Mlinkovics, 150 divákov.
Eduard Hegeduš

Bošany - Kanianka 0:1 (0:0)
Gól: 57. Barborka.
Prvý polčas bol v znamení prevahy domáci, ktorí si vytvorili niekoľko výborných šancí, kým hostia sa zamerali na sporadické, ale nebezpečné útoky. Strela Papranca z diaľky i Moravčíka zoči-voči brankárovi hostí však mierili vedľa, hlavička Kontúra skončila na brvne a potom opäť Moravčík s Paprancom neuspeli vo vyložených šanciach. Hostia predvádzali tvrdú hru, ktorú im rozhodca toleroval, na čo doplatili traja domáci hráči zraneniami. Po prestávke sa Kanianka viac vysunula dopredu, ale výraznejšie šance si nevytvorila. Po necelej hodine hry však využila chybu domácej obrany na víťazný gól. Bošany sa v zostávajúcom čase snažili aspoň vyrovnať, no Kontúr ani Moravčík šance nepremenili. Rozhodoval Strečko, 300 divákov.
BOŠANY: Tvrdík - Kapusta, Taraba (55. Šesták), Bokor, Vrábel, Kalamár, Kontúr, Hodál, Papranec, Husá (7. Moravčík), Železník (70. Belica).
KANIANKA: Gregoer - Kliška, Mihalička, Richter, Slaný, Rybár (85. Komoš), Pís (75. Drahňovský), Volka, Šúšol, Nemec, Barborka.

Krásno - Lehota p/Vt. 1:2 (0:1)
Góly: 62. Hýroš - 38. Mendel, 91. Krško.
Začiatok zápasu sa niesol v znamení väčšej prevahy zo strany hosťujúceho celku, keď domácich hráčov lopta vôbec neposlúchala. Smola sa im lepila na kopačky v priebehu celého prvého dejstva. Hostia dokázali peknou strelou z kopačky Mendela otvoriť skóre stretnutia v 38. min. a do šatní odchádzali jednoznačne spokojnejší. V druhom dejstve sa charakter hry nijako dramaticky nezmenil, Krásno si vypracovalo väčší tlak a hosťujúcim hráčom nič závažné nedovolilo. V 62. min. nariadil rozhodca pokutový kop v prospech domácich a Hýroš sa nemýlil. V 75. min. kopali domáci druhú jedenástku, no ani na dvakrát nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V záverečných minútach si vytvorilo Krásno silný tlak, avšak vytúžený gól nepriniesol. Naopak, udrelo na opačnej strane, už v nadstavenom čase sa postaral o tri body pre hostí Krško. Rozhodoval Oberberger, 100 divákov.
KRÁSNO: Obert - Adamus, Žiak, S. Záhradný, Hýroš, P. Záhradný, Guliš, L. Domček, Kopčo, Lubuška, Šesták, Hos, Chrenko, A. Domček.
LEHOTA: Rybnický - Barnič, Výda, Országh, M. Habrman, Holoma, Oršula, R. Habrman, Štefanička, Vojta, Mendel, Krško, Ďurina.

Sverepec - H. Poruba 3:0 (0:0)
Góly: 53. a 55. A. Biel, 80. Pavlík.
Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný bez väčších šancí. Najväčšiu mali domáci v 28. min, kedy Kardoš poslal pokutový vedľa brány. Pre predčasný pohyb brankára ho rozhodca nariadil opakovať, ale hosťujúci gólman Kardošovu strelu vyrazil. Po zmene strán sa domáci rýchlo ujali vedenia, keď A. Biel po prekrásnom centri Mikušíka otvoril hlavou skóre. O dve minúty sa ten istý hráč dostal k lopte a nekompromisnou strelou zvýšil už na 2:0. Hostia sa nevzdávali, no do šance sa dostali až v 75. min, kedy Pružinský vyrazil reflexívne Kvasnicovu strelu zblízka. V 80. min sa vydal na veľké sólo Pavlík a zakončil ho tretím gólom. Domáci, ktorí bojujú o záchranu, pristúpili k zápasu zodpovedne a získali cenné tri body.
Sverepec: Pružinský, Folučka, Kostelanský, Kardoš, Richtárik, Stacha, Hôrkový, Valášek (Letko), Pavlík, A. Biel, Mikušík.
(mf)

P. Teplá - Tr. Stankovce 0:3 (0:1)
Góly: 30. Minaroviech, 50. Sedláček, 70. Raček.
V priemernom zápase mali domáci iba jedinú šancu, ale Sárinec bránu netrafil. Po chybe obrany sa v 30. min ujali hostia vedenia. Aj druhý polčas začal favorit lepšie a po brankárovej chybe sa poľahky dostali do dvojgólového vedenia. Potom pohrozil domáci Urík, no zblízka mieril vysoko nad. Posledné slovo mali hostia, keď využili zlé vyhodenie lopty domácim brankárom, a prečíslenie premenili na tretí gól.
Pov. Teplá: Zábojník, Meško, R,. Zlatoš, Hlušek, Michal Barenčík (Hrubo), Jankejech, Mucha (Janech), Martin Barenčík), Sárinec, M. Zlatoš, Šimík.