Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

AFC Nové Mesto - FK SH Senica 3:3 (3:0)
Góly: 15., 21. a 29. M. Bogora - 52. Hílek, 59. Bajan, 69. Šúrek.
Z dôvodu rekonštrukcie trávnika v Novom Meste sa posledný zápas odohral v Podolí. V 8.min prekonaného Minárika zastúpil Benko, keď z bránkovej čiary vykopával istý gól. V 15. min Gábriš peknou uličkou vysunul M. Bogoru, ktorý sa pohral s brankárom i obranou, prvú strelu nakopol na žrď a z druhej sa už nemýlil - 1:0. V 21. min vylákali domáci hráči obranu Senice po osi Trebatický, Gábriš a opäť zakončoval M. Bogora - 2:0. V 29. min Ježík vypichol loptu obrane hostí a poslal M. Bogoru samého na bránu, ten sa nemýlil a za 14 minút docielil svoj hetrik a definitívne si upevnil pozíciu najlepšieho strelca III. ligy západ. V 36. min mohol M. Bogora zvýšiť na 4:0, no Fišana neprekonal. Po zmene strán urazil futbalovú šťastenu jeho brat Patrik a z vyloženej pozície mieril ľahučko iba do rúk Fišana. Potom prišli chvíle Seničanov. V 52. min napriahol spoza šestnástky Hílek a nádherným gólom vymietol Minárikovi pavučinu - 3:1. V 59. min po priamom kope hostí Minárik hlavičkovanú loptu iba vyrazil pred neobsadeného Bajana, ktorý doklepol na 3:2. Zachrániť výsledok sa snažil v 67. P. Šupka, ale jeho hlavičku bravúrne vyrazil Fišan na roh. O dve minúty nato Šúrek prestrelil prízemnou delovkou všetko čo mu stálo v ceste a hosťom sa za 17 minút podarilo vyrovnať na 3:3. Rozhodnúť mohol P. Bogora, ale v 77. min iba opečiatkoval bránu hostí. Pre nestranného diváka to bolo zaujímavé meranie síl s gólovou nádielkou, okorenenou skupinkou povyzliekaných divákov, ktorí sa pričinili o menšiu šou a svojimi bengálskymi ohňami. Pre novomestského diváka to bolo určite sklamanie z výsledku a predvedenej hry, ktorou nepotešili odchádzajúceho trénera J. Trebatického.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kasznár, ŽK: Šúrek, Bajan, Joniak.
AFC: Minárik - Ježík, Trebatický (63. Gardian), Benko, A. Šupka, M. Bogora, Bočák (79. Balcír), Švajka, Gábriš (59. Rojko), P. Bogora. Tréner J. Trebatický.
BORIS OSTRENKA

ŠK Blava J. Bohunice - Slovan Nemšová 2:0 (1:0)
Góly: 29. a 64. Karol.
Nemšovčanom už v zápase o nič nešlo, no domáci chceli odčiniť zahanbujúcu prehru zo Senice a definitívne odvrátiť hrozbu zostupu. Hostia sa chopili taktovky, no do šancí sa nedostali. Bohuničania hrali trpezlivo a disciplinovane, ale tiež boli v ofenzíve dlho jaloví. Až takmer po polhodine hry zahrávali trestný kop, na ten si najvyššie vyskočil Karol a gólovou hlavičkou upokojil svojich spoluhráčov aj divákov. V závere polčasu rozohrali Nemšovčania nebezpečný protiútok, ktorý Bango zastavil iba za cenu žltej karty, no následný priamy kop odvrátila obrana na roh. V 54. min sa po ďalšom rohu dostal k strele Jakúbek, ale ani on nevyrovnal a hostia pykali. O desať minút si na kolmicu za obranu šikovne nabehol Karol a zoči-voči gólmanovi nezaváhal - 2:0. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával, hoci hostia sa snažili o skorigovanie. Po priamom kope mieril Verchola tesne vedľa a Jakúbek svoj drzý prienik stredom obrany zakončil strelou nad bránku. V závere už Jaslovské Bohunice vedenie ustrážili a predbežne uhájili tretiu ligu aj pre ďalšiu sezónu
Rozhodoval: Laco, ŽK: Bango, Vaňo - Verchola, 150 divákov.
SLOVAN: Bobot - Cabadka, Jakúbek, Šmelko, Verchola, Kijačik, Ďuriš, Ďudák, Bahno, Valachovič, Ňanák (70. Koníček). Tréner R. Dorňák.
(wp)

MFK Myjava/Turá Lúka - FKM Nové Zámky 2:0 (0:0)
Góly: 69. Zverec (11 m), 90. Zverec.
Prvú stopercentnú šancu v 17. min po akcii Šarudiho nepremenil Coufalík, ktorý strelil vedľa brány. O dve minúty neskôr opäť ten istý hráč v šestnástke zaváhal a hostia mu v poslednej chvíli loptu odkopli. Domáci neustále dobýjali bránu hostí, ale dva priame kopy Zvereca si nenašli cieľ. V 38. min mali stopercentnú šancu hostia, keď domáci Adamec nahral loptu na nohu Dekánymu, ktorý prestrelil Solničku, ale pred bránkovou čiarou domáci ešte loptu vykopli. V prvom polčase stojí ešte za zmienku tvrdá strela Zvereca, ktorá preletela nad bránu. Po zmene strán - v 47. min, po rohovom kope a signále Zverec trafil obrancu hostí do hlavy a namiesto gólu lopta vyletela von. Potom prišla fáza nepresností na oboch stranách, keď sa hráči oberali o možné šance svojimi chybami. V 69. min dostal presnú prihrávku do šestnástky Zríní, hosťujúci Cvik ho však zozadu fauloval a Zverec penaltu bezpečne premenil. V 83. min prišla ďalšia gólová akcia, keď po narážačke s Coufalíkom, Zríni trafil k tyči, brankár hostí loptu s námahou vytlačil na roh. V 90. min po akcii Zríniho Zverec z prvej, asi z 10 m trafil do ľavého vinkla brány - 2:0.
Pred 120 divákmi rozhodoval Peťovský, hralo sa bez kariet.
MFK: Solnička - Kumančík, Pekník (72. Poláček), Buček, Adamec, Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Coufalík (90. Viselka), Šarudi. Tréner Š. Potúček.
ZDENO ŠIMO

Spartak Bánovce - Vegum Dolné Vestenice 2:2 (2:1)
Góly: 24. vlastný (Jurenka), 32. Slovák - 14. Argyusi, 82. Masarovič.
Pred skvelou diváckou kulisou sa hral výborný treťoligový futbal. V derby išlo Gumárom o prvenstvo v súťaži, domáci zasa chceli potvrdiť dobrú jarnú výkonnosť. V obojstranne opatrnom úvode obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a hľadali medzeru v obrane súpera. Skôr ju našli hostia. V 14. min. Argyusiho strelu z trestného kopu tesne za hranicou pokutového územia múr domácich tečoval a Grman nemal šancu. Gól spartakovcov vyburcoval ešte k väčšiemu nasadeniu a zaujímavé momenty sa striedali na oboch stranách. Po Valachovej štandardke v 24. min. sa Jurenkovi lopta od hrude odrazila nad hlavu a na pokyn postranného rozhodcu hlavný uznal gól. V 32. min. po peknej kombinácii domácich Jančovič prihral do dobrej pozície Slovákovi, ktorý s prehľadom zakončil. V ďalšej časti hry sa hostia snažili o vyrovnanie, čím sa domácim otváral priestor na rýchle protiútoky, ktoré však pozorná obrana hostí nedovolila dotiahnuť na gól. Tlak Vegumu sa stále stupňoval, avšak aj domáci pozorne bránili, a tak brankári na oboch stranách nemali veľa práce. Strelecké pokusy končili vedľa brány, alebo boli zblokované na rohy. Hostia vyrovnali až v 82. min. Masarovičom, avšak víťazný gól sa im už streliť nepodarilo. Napriek dôležitosti stretnutia sa hralo výsostne fair-play a v žičlivej atmosfére oboch fanúšikovských táborov.
Pred 750 divákmi rozhodoval Gábor, ŽK: Šebo, Valach, Igaz - Koreň, Kotula.
SPARTAK: Grman - Mikloš, Stano, Jurčák, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák, Valach (84. Jánošík), Šebo, Jančovič (78. Igaz). Tréner P. Ančic.
PETER BULÍK

Ostatné výsledky: Matador Púchov B - KFC Majorka Komárno 7:0 (1:0), LR Crystal Lednické Rovne - MFK Topvar Topoľčany 4:0 (1:0). Spartak Trnava B - Slovan Levice 5:2 (1:1), Juhcelpap Štúrovo - Spartak Vráble 1:0 (1:0)

1. Trnava B 30 18 6 6 62:25 60 (+15)
2. D. Vestenice 30 18 6 6 55:21 60 (+15)
3. Púchov B 30 19 1 10 55:23 58 (+13)
4. Led. Rovne 30 17 6 7 56:21 57 (+12)
5. Vráble 30 15 7 8 45:24 52 (+7)
6. Štúrovo 30 12 12 6 47:26 48 (+3)
7. Myjava/T. Lúka 30 14 3 13 39:34 45 ( 0)
8. Nové Mesto 30 13 5 12 48:39 44 (-1)