Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Z jedenástkového festivalu v Selci sa na motocykli odviezol L. Šubert

Popoludnie počas poslednej júnovej soboty patrilo v Selci veľmi hodnotnej a atraktívnej súťaži v kopaní pokutových kopov - o Pohár Oblastného futbalového zväzu v Trenčíne, na počesť známeho, už nežijúceho rozhlasového komentátora Gaba Zelenaya.

Usporiadateľom súťaže v kopaní 11 metrových kopov bola telovýchovná jednota Družstevník Selec s kolektívom zanietených organizátorov na čele so starostom obce Stanislavom Svatíkom.

Za ideálneho letného počasia sa v areáli futbalového štadióna stretlo množstvo priamych a taktiež aj pasívných aktérov tejto futbalovej lahôdky z rôzných kútov Slovenska. Podujatie slávnostne otvoril starosta obce S. Svatík, spolu s predsedom ObFZ v Trenčíne Štefanom Kolárikom. Slávnostný výkop mal okrem iných vzácných hostí aj bývalý reprezentačný hokejový brankár a súčasný manažér mládeže HK Dukla Trenčín - Eduard Hartmann.

Podujatie pozorne sledoval aj prvoligový hráč AS Trenčín - Marek Seman.
Po slávnostnom úvode sa k slovu dostali vyznávači kopania jedenástok od žiackej, ženskej až po seniorskú kategóriu.

Na úvod sa predstavili v plnej paráde najmladší vyznávači kopania pokutových kopov - žiaci, ktorí boli rozdelení do dvoch vekových skupín. V kategórii do 10 rokov zápolilo o zaujímavé ceny 210 súťažiacich a do 15 rokov 182 žiakov. V súťaži žien štartovalo 25 milovníčok kopania jedenástok, no a najbohatšie zastúpenie mali ako inak - muži, ktorých bolo summa-summárum presne 601 a z tohto počtu sa do finále prebojovalo 54 účastníkov. Na začiatku sa kopalo na šesť bránok.

Ako prvú vyhodnotili organizátori súťaž žien, kde všetkých päť ocenených miest získali reprezentantky z Trenčína. Prvenstvo si vybojovala Ľubica BARTEKOVÁ, druhá sa umiestnila J. KUBÁŇOVÁ, tretia skončila A. BOČÍKOVÁ, štvrtá J. ŠEDIVÁ a piata K. COBORIOVÁ.

Po ženách prišli k slovu žiaci, ktorí si vybojovali účasť vo finálovej skupine. V kat. žiakov do 10 rokov zvíťazil a horský bicykel získal Jozef LETKO zo Selca, druhý skončil J. KOVÁČIK z Trenčína, tretí R. ŠEDIVÝ z Trenč. Stankoviec, štvrtý D. ŠVEC z Novej Dubnice a piaty D. PORUBSKÝ z Trenč. Stankoviec.

V žiackej súťaži do 15 rokov mal najpresnejšiu streleckú mušku z bieleho bodu Pavol ZAJAČEK z Trenč. Jastrabia, ktorý taktiež získal za prvenstvo horský bicykel. Druhé miesto patrí A. KMEŤOVI z Bodovky, tretie R. TOMAŠÁKOVI z Trenč. Stankoviec, štvrtý skončil M. VRBICA z Chocholnej - Velčíc a piaty M. CAPÁK z Trenčína.

Stredobodom pozornosti návštevníkov bola samozrejme hlavná kategória - mužov, kde zápolil naozaj pozoruhodný počet súťažiacich. Finále absolvovalo 54 mužov, ktorí po nepremenení 11 m kopu vypadli a zostali im viacmenej oči pre plač. V teplom počasí svoje zohrala rovnako únava brankárov, ako aj priamych aktérov.

Postupne, v jednotlivých finálových kolách ubúdali kanonierom sily a treba otvorene konštatovať, že nejeden krát sa vyznamenali najmä brankári, keď doslova čarovali. Finálové „vzrušo“ gradovalo okolo 20. hodine, keď najlepších osem jedenástkových kráľov si to neúprosne rozdalo medzi sebou a tak konečné poradie po niekoľkých hodinách uzrelo svetlo sveta.

Víťazom 13. ročníka súťaže v kopaní 11 m kopov v Selci v hl. kategórii mužov sa stal LIBOR ŠUBERT z Opatovej nad Váhom, ktorý získal za svoje jedenástkové majstrovstvo 1. cenu - motocykel Manet Korado v hodnote 40-tisíc korún a Pohár ObFZ. Druhú priečku si vybojoval a sediaciu súpravu zaslúžene získal D. CÖRGLEY z Trenčína, tretí sa umiestnil M. KUDELA z Kostolného, ktorý získal vŕtačku. Štvrtá priečka patrí M. GODÁLOVI z Trenč. Stankoviec, piatu získal M. SVRBÍK z Trenčína. Vecné ceny až po desiate miesto získali títo strelci: na 6. mieste T. NAVRÁTIL z Trenč. Stankoviec, 7. T. KRIVDA z Trenč. Teplíc, 8. M. LEŽÁK z Nového Mesta nad Váhom. 9. P. KOJZÁR z Bánoviec a 10. F. KRÁLIK zo Selca.
Sponzori a organizátor súťaže TJ Selec venovali najúspešnejším strelcom 25 cien v celkovej čiastke 80-tisíc korún.

Ako hodnotí svoje prvenstvo na tomto ročníku Libor Šubert?
„Je to pre mňa osobne určite zadosťučinenie. V mojej kariére kopania jedenástok je to už moje tretie víťazstvo - dve boli zatiaľ v Selci, jedno v Kálnici. Futbal hrávam aktívne za Trenčiansku Teplú. Pred začiatkom som príliš neveril, že môžem vyhrať, nakoľko v Selci sa zišla na tomto ročníku pomerne veľmi silná konkurencia a k víťazstvu treba vždy aj kus šťastia.

Doma už jednu babetu mám, brat vyhral dokonca až trikrát taktiež babetu, takže mám v pláne tento novučičky motocykel Moped Korado predať.“ Na záver vari treba už organizátorom iba poďakovať za príjemné a užitočné prežitie sobotňajšieho popoludnia a podvečera na seleckom futbalovom štadióne.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?