Boli to učiteľky Martina Ďurišová a Alena Pišková a žiaci šiesteho ročníka, ktorí najviac pracovali v projekte Daniela Žuffová a Peter Čaja. Cieľom nášho projektu je vymieňať si vedomosti a skúsenosti s využitím angličtiny s ostatnými šiestimi školami z Lichtenštajnska, Rakúska, Bulharska, Talianska, Litvy a Slovenska. Projekt, ktorého názov znie Nie sme tak odlišní, má za cieľ rozvinúť priateľstvá, ktoré pretrvajú čas a vzdialenosť. Stretnutie v Litve ukázalo, že ciele európskych škôl sú tie isté – budovať záujem o európsku integráciu a vzťah k iným národom. Deti zo siedmich škôl prekonávali jazykové bariéry a formou hier, športu a umenia dokazovali, že naozaj nie sme tak odlišní.
Súčasťou pobytu bolo aj spoznávanie krás hostiteľskej krajiny. V rázovitej obci Petronys si deti vyskúšali, ako sa pečie domáci chlieb. Deti predstavili mesto Trenčín v kultúrnom programe, kde predviedli regionálny tanec v krojoch.
Na zlepšenie kvality anglického jazyka mali veľký vplyv hodiny konverzácie s americkým lektorom Robinom Rushingom, bývalým pracovníkom NASA z Houstonu, jeho manželkou a slovenským koordinátorom Jozefom Abrmanom.
Projekt Sokrates bude pokračovať v budúcom školskom roku a v apríli zavítajú účastnícke školy na Slovensko.