Zo štyroch predstavení týždenne, ktoré sa tu premietajú, pre nezáujem divákov pravidelne až tri zrušia. Filmy, ktoré sa premietajú, priemerne navštívi asi desať ľudí. Kapacita sály je pritom až 420 miest.
Mesto vynakladá na prevádzku kina ročne viac ako milión korún. Mestské zastupiteľstvo si preto popri rekonštrukcii centrálneho Mierového námestia vytýčilo ako druhú prioritu práve rozsiahlu prestavbu Panorexu. „Chceme do Panorexu vrátiť život,“ hovorí primátor Novej Dubnice Ján Šušaník. Projekt predpokladá zníženie kapacity sedadiel, výstavbu divadelného javiska a zákulisia, vo vestibule by mala vzniknúť knižnica a mestské informačné stredisko. Rekonštrukcia Panorexu by podľa projektu mala stáť asi 25 miliónov korún, ktoré však mesto nemá. Na realizáciu projektu sa preto usiluje získať prostriedky zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Podľa Šušaníka má mesto veľkú šancu financie získať, pretože „Nová Dubnica je jedným z mála miest, ktoré žiaden kultúrny dom nemá“. Budova Panorexu bola postavená výlučne pre potreby kina, kultúrny dom sa v asi 12-tisícovej Novej Dubnici začal stavať až koncom 80-tých rokov. Po zmene režimu sa však už na dostavbu nenašli peniaze.
Pred časom mestu ponúkla výstavbu kultúrneho domu spoločnosť Lidl. Za výstavbu sály požadovala zbúranie časti Panorexu, kde chcela vybudovať supermarket.
Mestskí poslanci však s návrhom obchodného reťazca nesúhlasili. „Občania spísali petíciu a ani sálu, akú chceli postaviť, by sme nedokázali využiť. O to viac, že nám už jedna sála chátra v Panorexe,“ povedal primátor. Podľa Šušaníka sa Nová Dubnica oživenia Panorexu nevzdá, ani keby projekt na získanie prostriedkov z únie nebol úspešný. „Rekonštrukcia by isto musela byť striedmejšia, na začiatok by sme upravili aspoň sálu,“ dodal.