V roku 1997 získala budovu v susedstve ihriska firma STIP. Neskôr tu začala budovať administratívnu viacpodlažnú budovu. Mesto Trenčín si pri odpredaji pozemku zadefinovalo do kúpno-predajnej zmluvy podmienku. Podľa nej investor na vlastné náklady vybuduje na pozemku mesta nové ihrisko vo finančnom objeme 60-tisíc korún.
Časť pozemku ihriska pri Gagarinovej ulici odkúpila firma, časť zostala v majetku mesta. Tu sa nachádzali betónové múry a jamy s vybavením ihriska a časťami železných preliezačiek.
„Do takého stavu sa nedalo osadiť normálne ihrisko, preto sme múry zbúrali a zaviezli jamy odpadom zo stavebnej činnosti. Povrch zarovnáme a neskôr zatrávnime. Tento postup schválilo mesto i ďalšie inštitúcie. Termín máme do konca júla,“ vysvetľuje majiteľ firmy Ľubomír Šoltis.
Občanom sa však nepozdávalo, že časť ihriska zasypali suťou. „Oslovili nás, a preto sme tu vykonali poslanecký prieskum za účasti zástupcu mestskej polície,“ pripomína Ján Babič.
Na zasypanom bývalom ihrisku našli zo zeme trčať železné drôty, ďalšie zistenia zaznamenali do stavebného denníka. „Stavba nie je ohradená, je nebezpečná,“ argumentoval. „Dohoda bola, že ihrisko zrekonštruuje a nie zasype. Žiadame to uviesť do pôvodného stavu,“ tvrdí Babič. Celú situáciu, z ktorej vznikla kauza, vidí Babič ako dôsledok toho, že pripomienky a požiadavky občanov, ale i poslancov, kompetentné orgány neakceptujú. „Došlo k nedodržaniu sľubov, dohôd, zmlúv. Budeme žiadať prešetrenie stavebného povolenia.“
„Záväzok vybudovať ihrisko sme ochotní splniť, veď projekt ihriska nás stál 15-tisíc,“ oponuje Šoltis. „Všetky povolenie máme v poriadku. Čakáme však na vyjadrenie mesta, aby nám zadefinovalo, kde to ihrisko má byť umiestnené v súlade s jeho investičnými zámermi. Či v areáli niektorej zo škôlok alebo tu.“
Ďalšie stretnutie bude u primátora mesta v auguste.