FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Trenč. Teplá – Veľká Hradná 2:1 (2:1)
Na teplanskom trávniku sa stretli dve kvalitné mužstvá, čo aj predviedli v prvej štyridsaťpäťminútovke. Už v 3. minúte za faul na Haviara v šestnástke, sa Šubert z jedenástky nemýlil. O päť minút hostia Kurkinom vyrovnali. V 20. minúte sa zaskvel domáci brankár a v 28. minúte hostia pohrozili opäť, ale stav sa nemenil. V 37. minúte kapitán Beňo po nezištnej prihrávke Prna upravil na 2:1. V 39. minúte hostia opäť nepremenili svoju šancu a v 43. minúte rozhodca prehliadol v šestnástke ruku hostí. V poslednej minúte nastavenia zazvonila žrď hosťujúcej brány po šanci Haviara. Druhý polčas už nebol taký kvalitný a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 72. minúte opäť zazvonila konštrukcia hosťujúcej bránky po hlavičke Beňa. V 86. minúte nepochopiteľne Martinus nedal z čistej šance upokojujúci gól domácich a tak sa nakoniec skončil zápas 2:1 pre Teplanov.
ŽK: Hošták, Šubert - Sýkora, Petrík. Rozhodoval Majcher, 200 divákov.
Trenč. Teplá – LO Trenčín 2:4. Góly domácich: Janiš, Čupalka.
Ivan Dobiáš

Horná Súča – Stará Turá
2:0 (2:0)
Futbalisti Hornej Súče si udobrili fanúšikov po minulotýždňovom debakli a zaslúžene zvíťazili.
Góly: M. Guga, Kučerák (11 m).
DORAST: Horná Súča – Častkovce 4:0. Góly: Horváth 2, Bartek 2.
(lš)

Selec – Ľuborča 1:0 (0:0)
Hneď v 1. minúte zápasu si vypracovali šancu hostia, ale to bolo v prvom polčase z ich strany všetko. Do 20. minúty sa hral vyrovnaný zápas ale bez väčšej príležitosti. Postupne však úplne prevzali iniciatívu domáci hráči, vypracovali si štyri čisté gólové príležitosti, z ktorých volali po góle najmä tie v 30. a 45. minúte, keď Hrbas netrafil opustenú bránu a Dušák hlavičkoval vedľa. V druhom polčase, v 51. minúte zahral hosťujúci obranca v šestnástke rukou, nariadenú jedenástku však výborný brankár hostí Husár vyrazil. Od tohto momentu trochu hra upadla a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Výnimkou bola strela Hrbasa, ktorá skončila na brvne hosťujúcej brány. Oživenie prišlo v 69. minúte, keď domáci pretlačili loptu v trme-vrme, v šestnástke zahrali hostia opäť rukou a druhú jedenástku bezpečne premenil Horňák. Do konca stretnutia domáci už len kontrolovali zápas a doviedli zápas bezpečne do úspešného konca. Víťazstvo domácich je najmä za výkon v prvom polčase úplne zaslúžene.
Góly:
ŽK: Belko, Štefánek. ČK: Dušák. Rozhodoval Bušo, 180 divákov.
Selec: Tunega – Vavruš, Muška, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Milo. Hrbas (Michal Hrbas), Dušák, Lazar (Vrba), Masaryk, Puna.
Ľuborča: Husár – Vavruš, Michalička, Štefánek, Patka, T. Koníček (Bahno), Ľ. Koníček, Mihálik, Hubina, Belko, Schwandtner.
Ľuboš Masár

Dolná Poruba – Mel.-Lieskové 5:1 (2:1)
Domáci hráči v prvom polčase na domácej pôde v novom ročníku 2005/06 sa s chuťou pustili do súpera a už v 18. a 25. minúte po zásluhe Kaukala viedli 2:0. Ešte do polčasu, v 40. minúte znížil Ondrejička. V druhom dejstve, keď hostia nepremenili pár tutoviek trochu znervózneli, čo využili domáci na zvýšenie skóre. Dva góly pridal Dorička, jeden Jozef Suchý za čo domáci fanúšikovia odmenili hráčov potleskom za pekný výsledok.
ŽK: J. Suchý, I. Suchý - Šikuda, Horňák. Rozhodoval Burian, 100 divákov.
Milan Suchý

Dolná Súča – Soblahov 2:1 (0:0)
Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého verného fanúšika Dolnej Súče Karola Orieška. V prvom polčase sa hralo bojovne, ale väčšinou len medzi šestnástkami. Najprv nebezpečne vystrelili hostia, ale minuli domácu bránu. V 27. minúte sa dobre uvoľnil Pleva, ale trafil len hosťujúceho brankára. V 39. minúte nebezpečne vypálili hostia, ale domáci brankár Šedivý vyrazil túto strelu na roh. V druhom polčase sa v 65. minúte ujali vedenia domáci, keď krížny center Hlávka z pravej strany dorazil do brány Panák. Hostia ale hneď kontrovali a v 66. minúte vyrovnal peknou strelou Talian. Dolnosúčanskí chlapci sa ale nevzdávali a v 80. minúte strhli víťazstvo na svoj stranu, keď po priamom kope Slezáka upravil Pleva hlavou na konečných 2:1. V rušnom zápase pred 150 divákmi rozhodoval Valápka.
DORAST: 3:1, ST. PÁNI: Zamarovce – Dolná Súča 0:4.
Jaroslav Šedivý

Očkov – Dubodiel 1:1 (0:0)
Za ideálneho futbalového počasia nastúpili domáci hráči na zápas trochu ustráchane. Góly padli až v druhom polčase, keď sa najskôr domáci v 69. minúte ujali vedenia po góle Dušana Klča. Hostia však vyrovnali o dve minúty, keď premenili pokutový kop. S prehľadom rozhodoval Klement.
ŽK: 2 – 1, 100 divákov.
Očkov: Behúl – K. Gono, P. Masár, Žažo, Augustín, Zámek, Rusnák, P. Masár, R. Klčo, M. Gono, D. Klčo, striedal I. Burza.
Dubodiel: L. Petrík – P. Hromník, M. Malec, Mikula, Červený, T. Petrík, Kúdela, J. Doktor, M. Koreň, Knoll, B. Malec.
Dušan Klčo

Kľúčové – Čachtice 1:2 (0:2)
Góly: Sabadka za domácich. Rozhodoval Pavlovič, 150 divákov.

Horné Srnie – Nová Ves n/V 2:2 (0:1)
Domáci hráči nastúpili druhýkrát po sebe na domácom trávniku s cieľom odčiniť domácu prehru z prvého kola. Proti húževnatému súperovi sa im to však príliš nedarilo a boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia v 15. minúte gólom Kenderu – 0:1. Očakávaný tlak zo strany domácich však neprichádzal a do prestávky sa na výsledku stretnutia nič nezmenilo. Druhý polčas začali domáci náporom a v 50. minúte vyrovnal na 1:1 Jozef Šimko po ideálnej prihrávke Martina Kebíska. Z vyrovnávajúceho gólu sa však dlho neradovali, pretože v 55. minúte po chybe domácej obrany hostia zvýšili na 2:1 gólom Jambora. V 65. minúte krížna strela aktívne hrajúceho Jozefa Šimka skončila tesne mimo brány. O chvíľu nato hostia kontrovali, no loptu smerujúcu do rohu domácej brány brankár Jozef Horný vyrazil na roh. V 79. minúte obišiel opäť Jozef Šimko všetko čo stálo na nohách a jeho ľavačka zariadila vyrovnanie na konečných 2:2. Pred 100 divákmi rozhodoval Oppenberger.
ŽK: P. Šimko.
Horné Srnie: Horný – Ďuriš (Húserka), Sekula, M. Šimko, Kresánek, Blaško, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, Kubíček (Schiszler), J. Šimko.
Nová Ves n/V: Režný – Kukučka, Suchý, Kendera, Zelenák, Šorec, Kováč (Mikušík), Jambor, Matulja, Blaško.
ŽIACI: Horné Srnie – Handlová 0:5 (0:2).

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Branislav Dušák (Selec) 3, Jozef Doktor (Dubodiel), Milan Belko a Michal Mutňanský (obaja Ľuborča) a Peter Kováč (Veľká Hradná) po 2, ostatní 1 gól. (žit)