V jarmočnej atmosfére bodovali Trenčania proti nováčikovi naplno

Futbalová Corgoň liga

DOHRÁVKA 2. KOLA:

ZTS Dubnica - AS Trenčín 1:1 (1:0)
Góly: 39. Držík - 48. Velický

ŽK: Krajčovič, Seman, Adam, Pleva. Strely na bránu 2:6, rohové kopy 5:3.
Pred 1700 divákmi rozhodovali Micheľ (J. Šuniar, Vindiš).
ZTS: Perniš - Pleva, Novák, Škultéty, Tesák - Kopačka, Ižvolt, Bruško (67. Augustín), Držík, Kiška (86. Špendla) - Adam (86. L. Zápotoka). Tréner: Ľ. Nosický.
AS: Buchta - Štyvár, Palša, Krajčovič (46. Mičenec), Seman (74. Lintner) - Velický, Kubala, Prekop - Pastva (46. Baranyai), Lietava, Kamenský. Tréner: L. Hudec

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V susedskom považskom derby zápolení Trenčania iba potvrdili skutočnosť, že to na Dubnicu proste vedia a opäť si priviezli z ich trávnika cenný bodík. Hneď od úvodných minút jasne naznačili, že mienia pokračovať v úspešnej tradícii, vsadili na útočný herný prejav a pozorne si strážili aj zadné dvierka. Ani domáci v ničom podstatnom nezaostávali a sem-tam sa bolo na čo pozerať. Dôležitým momentom zápasu bola 14. min, kedy domáci mali výhodu pokutového kopu za ruku Prekopa v šestnástke, ale Kopačka nastrelil len žrď. Aj napriek tomuto nevydarenému momentu sa predsa len ako prví z gólového úspechu radovali Dubničania, keď Kubala v hlbke poľa stratil loptu, Držík si narazil s Adamom a bolo - 1:0. Ešte pred prestávkou sa mohol do streleckej listiny zapísať Bruško, ale jeho strela putovala tesne nad bránou.

SkryťVypnúť reklamu

Hneď po zmene strán gólovo uderili aj hostia, keď nebojácny Velický v päťke poslal loptu pomedzi Pernišove ruky a bolo vyrovnané - 1:1.

V 62. min sa opäť vyznamenal brankár Buchta, ktorý zneškodnil tutovku Adama. V samotnom závere sa síce oba tímy ako-tak snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale deľba bodov je nakoniec spravodlivým vyjadrením síl a schopnosti na dubnickom trávniku, aj keď diváci videli iba priemerné meranie síl týchto dvoch snaživých ligistov.

5. KOLO:

AS Trenčín - FC Nitra 2:1 (0:0)
Góly: 48. Kamenský, 60. Lietava - 81. Bochnovič

ŽK: Pastva, Kubala, Buchta - Bubenko, pred 2280 divákmi rozhodovali P. Hrčka (Ružbarský, D. Hrčka). Strely na bránu 5:2, rohové kopy 4:9.
AS: Buchta - Štyvár, Palša, Krajčovič, M. Seman - Velický, Kubala, Prekop - Pastva (81. Amrich), Baranyai (37. Lietava), Kamenský (90.+ Mičenec). Tréner: L. Hudec
FC: Senecký - Kukol (71. Bochnovič), J. Nečas, P. Farkaš, Štajer - Grajciar, Erik Hrnčár (60. Bubenko), M. Farkaš, Dobiáš (57. Devečka), - Rák, T. Kóňa. Tréner: I. Galád

SkryťVypnúť reklamu

Aj v druhom „domácom“ stretnutí v Nemšovej bodovali Trenčania v súboji proti nováčikovi ligy naplno, aj keď góly sa zrodili až v zaujímavejšom a oveľa atraktívnejšom druhom polčase. V Nemšovej bol v piatok jarmok a patričnú atmosféru bolo cítiť aj na štadióne, kde sa zišla na trenčianske pomery pozoruhodná divácka návšteva a dobrá kulisa.

Hostia hneď na začiatku pohrozili Rákom, ale brankár Buchta sa nenechal nachytať na hruškách. V 10. min sa prezentoval peknou strelou spoza šestnástky Kóňa, tá však preletela vedľa brány. Tesne pred prestávkou Kamenský bežal s loptou na bránu súpera, ale ani nevystrelil a ani neprihral. To v prvom dejstve bolo všetko to najpodstatnejšie a najdôležitejšie, čo sa udialo na trávniku. Diváci si na svoje rozhodne neprišli, hra bola obojstranne chaotická, s mnohými nepresnosťami a sľubných streleckých príležitosti na otvorenie gólového účtu bolo ako šafranu.

Našťastie, po obrátke to bolo už o niečom inom a najmä Trenčania začali veľmi dôrazne, so snahou nájsť účinný recept na prekabátenie zadákov súpera. V 47. min Lietava prehlavičkoval Seneckého bránu a o dve minúty neskôr zužitkoval pekný Pastvov center na vedúci gól AS dobre hrajúci Kamenský.

S jedlom rastie chuť a druhý úspech mal vzápätí na kopačke Kubala, ale jeho delovka skončila na žrďi. Po hodine hry aktivní Trenčania zaznamenali dóležitý poisťovací gól, keď Kamenský vysunul Lietavu, ten sa tentoraz nemýlil a celú akciu presne zakončil a zvýšil na - 2:0. Taktovku hry mali v týchto chvíľach domáci pevne v rukách a čoraz častejšie sa osmeľovali hostia, najmä vďaka brejkovým protiútokom a štandartným situáciam. To sa im nakoniec aj oplatilo, keď v 81. min Bochnovič umiestnil priamy kop tak precízne, že lopta skončila v bráne výrazne prekvapeného Buchtu. To bola voda na mlyn Nitranov, ktorí patrične zvýšili obrátky, s cieľom pokúsiť sa o vyrovnávajúci gól, hoci v poslednej minúte mohol Kamenský zvýšiť vedenie Trenčanov a stanoviť konečný výsledok. Už v nadstavenom čase sa dopustil školáckej chyby brankár Buchta a hostia v tesnej blízkosti šestnástky mali výhodu zahratia priameho kopu. K jeho exekúcii sa nakoniec odhodlal Rák, hoci pripravený bol aj Bochnovič, ktorý mal záujem o strelecké repete. Strela Ráka však bola dosť nepresná, minula bránu súpera a hneď po tejto akcii rozhodca P. Hrčka radšej ukončil toto - najmä v závere veľmi dramatické meranie síl.

HLASY TRÉNEROV:

I. Galád (Nitra): „Hráčov, ktorí nám vybojovali postup do prvej ligy a hráči, ktorí boli „ťažiskoví“ počas môjho dvojročného pôsobenia pri mužstve nie je jednoduché nahradiť, keď v tomto zápase mán chýbali štyria stabilní hráči z obrany. Oba góly, ktoré sme dostali patria na úroveň okresnej súťaže. Nedokázali sme sa prispôsobiť agresívnej, ale férovej hre súpera, boli sme z toho prekvapení...“

L. Hudec (Trenčín): „Dobre sme vedeli, že Nitra bude pre nás ťažkým súperom, nás poznačil utorkový zápas v Dubnici. Druhý polčas sme išli na vôlové vlastnosti, ktoré ukázali, že boli vynikajúce, hráči dokázali zrýchliť a ukázať aj agresivitu. Vážime si Kamenského formu, ktorí nám „robí“ zápasy a drží nás. Som rád, že sa nám podarilo dostať z 9. miesta, aj keď naša hra nebola atraktívna, čo tak často proklamujem. Vždy sa to ale nedá...“ (kď)

Ostatné výsledky: Artmedia - Dubnica 2:2, Inter - Trnava 1:0. Zápasy Ružomberok - Žilina a B. Bystrica - Púchov sa skončili po redakčnej uzávierke.

TABUĽKA:
1. Trnava 5 4 0 1 6:1 12
2. Inter 5 3 1 1 6:4 10
3. Artmedia 5 2 1 2 6:6 7
4. Trenčín 5 2 1 2 5:5 7
5. Žilina 4 2 0 2 11:8 6
6. B. Bystrica 4 2 0 2 5:3 6
7. Ružomberok 4 2 0 2 5:4 6
8. Dubnica 5 1 3 1 6:7 6
9. Nitra 5 2 0 3 7:9 6
10. Púchov 4 0 0 4 1:11 0

PROGRAM 6. KOLA:
Piatok 19. 8. o 18. h Artmedia - Ružomberok, sobota 20. 8. o 18. h Púchov - Trenčín, Nitra - Inter, Dubnica - Trnava, o 20. h Žilina - B. Bystrica.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  2. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  3. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
  4. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  5. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  6. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  7. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  8. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  1. Dajte zabrať vášmu mozgu, preverí ho Tréning pamäti
  2. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  3. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  4. Prečo les potrebuje aj výrub, nie len ochranu
  5. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  6. Letná háčkovaná móda a kúsok mora u vás doma
  7. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
  8. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  1. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory 12 844
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 7 151
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 4 490
  4. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku? 3 310
  5. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie 2 712
  6. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 2 618
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 1 869
  8. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 1 596
  1. Marek Tocimák: Tajné Stroje
  2. Ivan Čáni: Zvoľme si nového, skutočného prezidenta! Ten súčasný zradil, keď sa dobrovoľne degradoval z hlavného veliteľa ozbrojených síl na radového vojaka.
  3. Marcel Rebro: Majú dvadsaťštyri. Namiesto vysokej školy žijú v diere na fronte a eliminujú Rusov.
  4. Elena Antalová: Keď sa nám pán prezident vrátil z Devínskeho hradu
  5. Vladimír Krátky: Vám musí jeΩať chalani, vám musí jeΩať .
  6. Pavol Kéri: Lietavská Lúčka 2025
  7. Ľudmila Križanovská: Milí ukrajinskí spoluobčania, nie je to Vaša vina, že jeden z Vás zlyhal a niekoho napadol nožom.
  8. Mária Romaňáková: Dvor kráľovnej Ester
  1. Ivan Čáni: Blaha a Kaliňák junior narazili ale napriek tomu ďalej ohlupujú svoj už aj tak dostatočne ohlúpený fan club. 22 335
  2. Věra Tepličková: Vážený pán premiér 8 322
  3. Marcel Rebro: Matúš Šutaj Eštok zachraňuje východ po povodniach: z pláže na Sardínii 6 040
  4. Daniel Guľaš: Hlina preberá štafetu opozičného lídra. PS stagnuje a stráca momentum 5 824
  5. Rastislav Puchala: Ficovo devínske šialenstvo 5 643
  6. Marcel Rebro: Dobrý vojak Pellegriny: Poslušne hlásim, že idem do vojny! 4 937
  7. Marcel Rebro: Dúhová facka pre červených: Ako si Smeráci vylámali zuby na Volkswagene 4 895
  8. Dávid Polák: Pohoda je v pohode, nebláznite. 4 501
  1. Marcel Rebro: Majú dvadsaťštyri. Namiesto vysokej školy žijú v diere na fronte a eliminujú Rusov.
  2. Roman Kebísek: Po vyše sto rokoch preložili z francúzštiny životopis Štúra od Turcerovej
  3. Marcel Rebro: "Nas mnogo": Od Stalingradu po Bachmut — 80 rokov tej istej ruskej taktiky
  4. Monika Nagyova: Ako ma rozplakala umelá inteligencia
  5. Marcel Rebro: Fico pomáha Putinovi. Slováci pomáhajú Ukrajine.
  6. Věra Tepličková: Trenčín alebo Stará Bystrica? Kde by ste radšej strávili sobotný večer... ?
  7. Věra Tepličková: Vážený pán premiér
  8. Marcel Rebro: Dobrý vojak Pellegriny: Poslušne hlásim, že idem do vojny!
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Diskontný reťazec Lidl pripravil pre svojich zákazníkov ďalšiu atraktívnu súťaž s výnimočným zážitkom.


Turistika, cyklistika, termálne vodné parky, kúpele, Liptovská Mara, jaskyne, relax aj adrenalín. To všetko a nielen to ponúka Liptov.


ŠK Bezovec Stará Lehota

Obec nemá ani 200 obyvateľov, no futbal v nej neumrel.


1

Slovensko je plné miest, ktoré vedia očariť svojou krásou, prírodou aj históriou. Opäť vás vezmeme na ďalšie čarovné miesta, ktoré stoja za to objaviť — a možno práve tu zažijete svoju vlastnú nezabudnuteľnú dovolenku.


  1. Marek Tocimák: Tajné Stroje
  2. Ivan Čáni: Zvoľme si nového, skutočného prezidenta! Ten súčasný zradil, keď sa dobrovoľne degradoval z hlavného veliteľa ozbrojených síl na radového vojaka.
  3. Marcel Rebro: Majú dvadsaťštyri. Namiesto vysokej školy žijú v diere na fronte a eliminujú Rusov.
  4. Elena Antalová: Keď sa nám pán prezident vrátil z Devínskeho hradu
  5. Vladimír Krátky: Vám musí jeΩať chalani, vám musí jeΩať .
  6. Pavol Kéri: Lietavská Lúčka 2025
  7. Ľudmila Križanovská: Milí ukrajinskí spoluobčania, nie je to Vaša vina, že jeden z Vás zlyhal a niekoho napadol nožom.
  8. Mária Romaňáková: Dvor kráľovnej Ester
  1. Ivan Čáni: Blaha a Kaliňák junior narazili ale napriek tomu ďalej ohlupujú svoj už aj tak dostatočne ohlúpený fan club. 22 335
  2. Věra Tepličková: Vážený pán premiér 8 322
  3. Marcel Rebro: Matúš Šutaj Eštok zachraňuje východ po povodniach: z pláže na Sardínii 6 040
  4. Daniel Guľaš: Hlina preberá štafetu opozičného lídra. PS stagnuje a stráca momentum 5 824
  5. Rastislav Puchala: Ficovo devínske šialenstvo 5 643
  6. Marcel Rebro: Dobrý vojak Pellegriny: Poslušne hlásim, že idem do vojny! 4 937
  7. Marcel Rebro: Dúhová facka pre červených: Ako si Smeráci vylámali zuby na Volkswagene 4 895
  8. Dávid Polák: Pohoda je v pohode, nebláznite. 4 501
  1. Marcel Rebro: Majú dvadsaťštyri. Namiesto vysokej školy žijú v diere na fronte a eliminujú Rusov.
  2. Roman Kebísek: Po vyše sto rokoch preložili z francúzštiny životopis Štúra od Turcerovej
  3. Marcel Rebro: "Nas mnogo": Od Stalingradu po Bachmut — 80 rokov tej istej ruskej taktiky
  4. Monika Nagyova: Ako ma rozplakala umelá inteligencia
  5. Marcel Rebro: Fico pomáha Putinovi. Slováci pomáhajú Ukrajine.
  6. Věra Tepličková: Trenčín alebo Stará Bystrica? Kde by ste radšej strávili sobotný večer... ?
  7. Věra Tepličková: Vážený pán premiér
  8. Marcel Rebro: Dobrý vojak Pellegriny: Poslušne hlásim, že idem do vojny!

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu