Človeku sa ani veriť nechce, ale po mesiaci a pár dňoch (25.8.) sa už hracia plocha s umelou trávou kolaudovala a presne 31. augusta sa už uskutočnilo slávnostné otvorenie štadióna s umelou trávou, jedinou na Slovensku, kde sa bude pravidelne hrávať Corgoň liga, pohárové a priateľské zápasy. Schválenie a funkčnosť novej hracej plochy certifikátom odobrili aj predstavitelia UEFA, ktorí na svojom kongrese rozhodli, že stretnutia na prírodnej a umelej tráve sú rovnocenné. Prezident FIFA J. Blatter označil túto novinku vo futbalových pravidlách za míľnik v dejinách futbalu.
Celková investícia výstavby a položenia umelého trávnika predstavuje celkové náklady vo výške 26 miliónov korún. Mesto poukázalo okolo 20 miliónov korún, Slovenský futbalový zväz 3 milióny a zostávajúce peniaze poskytol jeden zo sponzorov klubu. Priaznivci futbalu v Trenčíne určite zaregistrovali aj zaujímavú skutočnosť, že ihrisko bolo posunuté o sedem metrov bližšie k hlavnej tribúne. Umelá tráva si vyžaduje podstatne nižšie náklady na celoročnú údržbu. Starostlivosť o prírodnú trávu vyšla ročne na 800 tisíc korún, teraz odpadne napr. kosenie, podsievanie či hnojenie a pod. Kvalitný umelý terén spľňa všetky predpísané parametre ako pružnosť, tlmenie, točivosť a je pre hráčov bezpečnejší. Hráči sa už nebudú môcť vyhovárať na odskok lopty, či hrboľatý terén. V kopačkách s lisovanými štupľami sa zvýši aj bezpečnosť hráčov.
Na slávnostnom otvorení umelého trávnika v Trenčíne bol prítomný aj predseda SFZ František Laurinec, ktorý spolu s primátorom mesta Branislavom Cellerom a generálným manažérom AS Róbertom Rybníčkom prestrihli pásku a ihrisko pokrstili kvapkami perlivého moku.
Samozrejme, že na tému už existujúceho umelého trávnika odzneli medzi divákmi rôzne zaujímavé diskusie a ohlasy. Medzi návštevníkmi, ktorí obdivovali vizuálne atraktívny nový trávnik, nechýbali ani zástancovia prírodnej trávy, ktorí zdieľajú úplne iný názor ako tí, ktorí si myslia, že umelý trávnik vyrieší takmer všetky problémy a zápory, vrátane toho, že kvalitný terén bude jedným z predpokladov pre napredovanie mužstva v Corgoň lige a pohárových zápoleniach. Už po premiérovom zápase na umelom trávniku na Slovensku sa naň zniesla vlna sťažnosti. Najmä kritici tvrdia, že odskok lopty nie je normálny a na novej tráve je priveľa granulátu.
Samozrejme, že iné je hrať na tomto povrchu v zime a iné v lete.
Útočník Banskej Bystrice Martin Jakubko sa vyjadril, že na umelej tráve sa mu dobre nehralo, pohyb na nej bol horší a boleli ho kolená a členky.
Väčšina ligových trénerov a hráčov je toho názoru, že prírodná tráva sa umelej nikdy nevyrovná...
Nuž, koľko ľudí, toľko názorov, uvidíme, ako túto novinku budú postupom času vnímať najmä trenčianski futbalisti a ich priaznivci, pre ktorých bude štadión na Sihoti s umelým povrchom domovským stánkom.