FUTBAL / V. liga Sever

5. kolo (štvrtok 1. 9.):

Hôrka n/V. - Horná Poruba 3:1, Streda - Podolie 0:7, Trenč. Jastrabie - Veľké Uherce 2:1, Bošany - Malé Lednice 4:0, Prečín - Oslany 4:0, Pov. Bystrica - Brezová p/Br. 3:0, Prievidza B - Považská Teplá 2:0, Zemianske Kostoľany - Sverepec 1:2.

6. kolo:

Brezová p/B – Hôrka n/V 0:0
V Brezovej p/B sa hral vcelku vyrovnaný zápas. Domáci hráči mali síce viac z hry, ale gól sa im aj napriek tomu streliť nepodarilo. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Najväčšiu šancu zápasu mal domáci Sadloň v 75. minúte, keď z desiatich metrov prestrelil bránu. Hostia o päť minút neskôr tiež pohrozili, ale domáci brankár Vajaš zachránil. Domáci svojím výkonom sklamali, remíza je zaslúžená. Najlepším hráčom spomedzi domácich futbalistov bol Šarudi, nedokázal však svojím výkonom strhnúť aj ostatných spoluhráčov. Rozhodoval Maslo, 250 divákov.
Brezová p/B: Vajaš - Michalička, Šido, Miča, Marík, Michalica, Kutlák, Škoda, Nemec, Sadloň, Šarudi, striedal Orth, Zálešák.
Hôrka n/V: Turovský – Zmeko, Ševcech, Škoda, Farkaš, Hujík, P. Koritina, J. Koritina, Némethy, Horniak, Korontály, striedali Jaroš, Kováč, Sevald.
DORAST: Brezová p/B – Topoľčany 6:4 (starší) a 3:0 (mladší). ŽIACI: Pov. Bystrica – Brezová p/B 3:2 (starší) a 2:4 (mladší).
Eduard Hegeduš

Podolie – Trenč. Jastrabie 3:0 (2:0)
Domáci začali dobre a už v 5. minúte sa mohli ujať vedenia, ale Ostrenka nemieril presne. Hostia sa prezentovali pekným priamym kopom, domáci brankár Vojtech však skvele nohou vykopol. Na gól sa čakalo až do 43. minúty prvého polčase, keď krásne prišiel stredom obrany Martin Červeňanský a tvrdou strelou k žrdi dal gól na 1:0. O dve minúty na to ľavačka R. Augustína zariadila druhý gól. V druhom polčase domáci hráči poistili svoje víťazstvo v 82. minúte gólom Brezuľu, ktorý na dvakrát dorážal loptu do brány.
Góly: M. Červeňanský, Augustín, Brezuľa. Rozhodoval Mihál, 150 divákov. ŽK: 2 – 0.
Podolie: Vojtech – R. Hrušovský, Marek, Kališ, M. Hrušovský, R. Havrlent, Červeňanský, Helbich, Ivana, Ostrenka, Augustín, striedali Krajčík, Brezuľa.
Trenč. Jastrabie: Lobotka – R. Glasa, Janči, Doktor, Bročko, Kožej, Martin Kyselica, Pavlo, Panák, M. Glasa, Piláthy, striedali Fodrek, Sádecký, Marek Kyselica.
DORAST: Trenč. Teplá – Podolie 4:4. ŽIACI: Skalka n/V – Podolie 1:1.
Peter Srnec

Sverepec - H. Streda 5:1 (2:0)
Góly: 17. a 36. Klužák, 55., 62. 78. A. Biel – 47. Petráš.
Hralo sa väčšinou v strede ihriska,súper sa iba bránil, domáci mali šance, no dali iba dva góly. V úvode druhého polčasu po odrazenej lopte súper nečakane znížil, ale potom prišli chvíle A. Biela, ktorý dosiahol čistý hattrick. Najprv skóroval po úniku M. Pavlíka a aj ďalšie góly dosiahol po pekných akciách.
Sverepec: Pružinský, Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek, L.M. pavlík, Hôrkový, L. pavlík, Mikušík, Popelka, Záhradník.(striedali A. Biel, Janoviak, Hošták).
H. Streda: Mráz, M. Miklovič, Domín, Madunický, Šupka, M. Miklovič, P. Urbam, Mikuš, Pavlovič, M. Urban, Dekan.
(mb)

H. Poruba - Z. Kostoľany 4:1 (1:0)
Góly: 1. M. Staňo st., 50. Prostinák, 56. Kozík, 74. R. Puček – 57. Hulényi.
Hneď z prvej akcie sa v 1. min domáci ujali vedenia M. Staňom st, ale hra potom bola rozháraná. Šance boli síce na oboch stranách, ale nevyužil ich nikto, z najväčšie trafil Meliš žrď. V druhom polčase sa hra zlepšila a v 50. min Prostinák po rohu hlavou zvýšil na 2:0. O šesť minút Kozík po zlom odkope brankára lobom do prázdnej brány dal na 3:0, no z protiútoku súper znížil Hulényim. Skóre pečatil v 74. min R. Puček. Ďalšie šance spálili A. Staňo, Kozík a na druhej strane Bajgar s Balážom. Domácich až na jednu chybu podržal gólman.
H. Poruba: D. Staňo, Hofierka, P. Živčic, Suchomel (A. Staňo), Jozefovič, Meliš, Kozík, Mráz (J. Staňo), Prostinák, M. Staňo st. (M. Živčic), R. Puček.
Z. Kostoľany: Rybnický, Duda, Hancko, R. Zvalo (A. Zvalo), Záhon, Oršula (Granát), Rolinec, Hulényi, Mokoš (Adamec), Bajgar, Baláž.
(sta)

Pov. Teplá - Bošany 0:0
V 5. min dali hostia gól, ale pre ofsajd neplatil a v 7. min Abíkovu šancu chytil brankár. Neujali sa priame kopy ani ďalšie strely. Nasledovala desaťminútovka hostí, ale bez efektu. Pokusy Hluška a Repáča zblokovala obrana. Druhý polčas začali dobre Bošany, no Janech bravúrne kryl strely Belicu a Železníka. Domáci v závere pritlačili, ale keď rozhodca nevidel faul na Muchu ani ruku v šestnástke, gól diváci nevideli.
Pov. Teplá: Janech, Meško, Barenčík, Hlušek, Abík, Urík, Mucha, Šimík (Jankejech), Kostelanský (Lašček), Repáč (Meheš), Sárinec.
Bošany: Tvrdík, Belica, Vrábel (Frank), Kalamár, Šesták, Mišeje, Železník, Kostolný, Moravčík, Husár, Hodál (Dobiáš).
(jan)

M. Lednice - P. Bystrica 0:4 (0:2)
Góly: 62. a 74. J. Gáborík, 2. Raninec, 31. Hedera.
Hosťom vyšiel úvod, keď už v 2. min Raninec spoza šestnástky dal vedúci gól. V 31. min Hedera zvyšoval po prieniku na 0:2. Bystričania boli pohyblivejší a domácich takmer k ničomu nepustili. V 62. min Raven využil chybu rozhodcu, ktorý zle posúdil aut a osamotený J. Gáborík zvýšil na 0:3. V 74. min znova J. Gáborík unikol obrane a sólo zakončil lobom ponad vybiehajúceho brankára. Domáci Barteka takmer vôbec neohrozili a zaslúžene prehrali.
(led)

Prečín - Prievidza B 3:1 (3:0)
Góly: 7. a 40. Michel, 30. Almasy - 85. Pánis.
Domáci sa rýchlo ujali vedenia, súper sa zameral na obranu a zachytával akcie Prečína. Hostí podržal brankár Jakubis. V druhom polčase sa zápas už iba dohrával, domáci nevyužili rad ďalších šancí a súper v závere dosiahol čestný gól.
(mam)

Oslany – V. Uherce 1:1 (1:0)
Góly: 3. P. Gaži – 52. Zeleník, 300 divákov, rozhodoval Meszáróš. ČK: 9. Ivanka.
V Oslanoch sa hralo dlho očakávané susedské derby, posledný vzájomný zápas týchto súperov sa pred šiestimi rokmi skončil remízou 2:2. Gólový účet otvoril už v 3. min Gaži prízemnou strelou z 20 m. V 9. min za bežný neúmyselný faul pred 16-tkou uvidel „prísnu“ červenú kartu Ivanka. Tento moment ovplyvnil ďalší priebeh zápasu. Na 2:0 mohol zvýšiť Néč, no jeho strelu z pravej strany Radosa chytil. Hostia väčšinou strieľali z diaľky a nepresne. Druhý polčas bol kvalitou oveľa slabší, domáci sa snažili ubrániť výsledok a hostia zasa rýchlo streliť gól. Ten sa im podarilo vsietiť v 52. min, kedy Zeleník bombou vyrovnal. Potom v šanci neuspel domáci Néč, keď mu lopta nesadla. V závere sa dvakrát vyznamenal po strelách hostí domáci gólman. V závere Oslančanov od inkasovania zachránil Čavoj, ktorý vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány po chybe brankára.

1. Pov. Bystrica 6 5 0 1 16:3 15 (+6)
2. Sverepec 6 5 0 1 13:5 15 (+6)
3. Horná Poruba 6 4 1 1 16:7 13 (+4)
4. Podolie 6 4 0 2 15:6 12 (+3)
5. Trenč. Jastrabie 6 4 0 2 17:10 12 (+6)
6. Veľké Uherce 6 3 1 2 15:7 10 (+4)
7. Brezová p/B 6 3 1 2 9:7 10 (+1)
8. Malé Lednice 6 3 0 3 9:10 9 (-3)