Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Trenčania prehrali u majstra rozdielom triedy

Futbalová Corgoň liga - 8. kolo

Artmedia Bratislava - AS Trenčín 3:0 (0:0)

Góly: 57. Hartig, 64. Halenár, 89. Vaščák, ŽK: 84. Debnár - 70. Kubala, 87. Mičenec, rozhodovali: Chmura - Ružbarský, Kubica 1825 divákov

Artmedia: Čobej - P. Petráš, Debnár, J. Ďurica, Tchuř (21. Vaščák) - Fodrek, J. Kozák, P. Staňo, Urbánek (85. Gomes) - Halenár, Hartig (66. Borbély)
Trenčín: Hodál - Krajčovič (67. J. Poštrk), Palša, Mičenec, Marek Seman - Pastva (61. Fabuš), Velický, Prekop, Kubala - Štyvár, Kamenský (56. Lietava)

Kým v základnej zostave Artmedie sa po prvý raz objavili českí legionári Urbánek a Hartig, v drese hostí sedela staronová akvizícia Fabuš iba na lavičke náhradníkov. Za Starým mostom sa hral v prvom polčase nezáživný futbal. Domáci boli už asi myšlienkami v utorkovom dueli Ligy majstrov proti Interu Miláno, Trenčania v ofenzíve tiež nič nevymysleli. Za zmienku stojí snáď len priamy kop Kubalu v 17. min, na ktorý domáci brankár Čobej ani nezareagoval. Kubalov pokus však napokon skončil vedľa ľavej žrde. Hostia to skúšali aj hlavou, no Mičenec nenamieril presne. Artmedia sa dostala k slovu až v závere prvého polčasu. Najskôr Hartig strieľal po zemi vedľa a v 45. min pristrčil loptu Halenárovi, ktorý v ideálnej pozícii trafil iba do Hodála.

Po zmene strán prišiel aj zásluhou preskupenia radov očakávaný nápor domácich. Ten vyústil aj do gólového vyjadrenia. V 57. min center špílmachra Kozáka premenil pohotovo z voleja od brvna do siete Hartig - 1:0. Zvýšená aktivita Artmedie priniesla onedlho aj druhý gól. V 64. min vyšla spolupráca bývalých spoluhráčov z Interu a po presnom centri Petráša skóroval hlavou Halenár - 2:0. Víťazstvo majstra mohli prikrášliť ešte Fodrek, Urbánek a Staňo, ale Hodál bol proti. Podarilo sa to až Vaščákovi, ktorý v 89. min preloboval po presnom pase Kozáka brankára Trenčína a stanovil konečný výsledok - 3:0.

HLASY TRÉNEROV:

Vladimír Weiss, tréner Artmedie: „Sme spokojní s výsledkom, aj keď v prvom polčase nebola hra podľa našich predstáv. V druhom polčase po preskupení radov už bol futbal z našej strany na slovenské pomery výborný. Dali sme tri krásne góly a nevyužili ďalšie šance. Veľké sklamanie musím vysloviť s diváckou kulisou, čakal som 6 až 7-tisíc ľudí, neprišli. Verím, že prídu v utorok na súboj proti Interu Miláno.“

Ladislav Hudec, tréner Trenčína: „Sme mužstvom náznakov, niečo načneme, ale nedokončíme. Po inkasovaní prvého gólu sme už boli Artmedii iba sparingpartnerom. Kvalita domácich sa na trávniku jednoznačne prejavila. Keď si takto hráči predstavujú svoje výkony, sú na omyle a budú sa diviť. Keď sa boja hrať futbal, tak na čo ho hrajú? Utešiť sa môžem snáď len tým, že nedávno sme tu prehrali 0:6 a teraz len 0:3.“
(sita)

Ostatné výsledky: Dubnica - Nitra 0:1, Púchov - Trnava 1:3, Žilina - Inter 5:2, Ružomberok - B. Bystrica 2:0

PROGRAM 9. KOLA:
Sobota 17. 9. o 16. h Nitra - Púchov, Inter - Artmedia, Trenčín - Ružomberok, B. Bystrica - Dubnica, o 19.30 h Trnava - Žilina.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Návštevnosť mestského webu stúpla medziročne o 20 percent

Webové sídlo mesta Dubnica nad Váhom navštívilo v minulom roku viac ako 137.000 rôznych návštevníkov. Medziročne sa ich počet zvýšil o 20 percent.

Cesty na Slovensku sú zjazdné, pozor však treba dať na hmlu a poľadovicu

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné.

Odberné miesta v Trenčianskom kraji (+Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Trenčianskom kraji.