FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

8. kolo:

Dolná Súča – Selec 2:4, Kľúčové – Veľká Hradná 1:4, Horné Srnie – Stará Turá 5:2, Dubodiel – Soblahov 3:2, Nová Ves n/V – Ľuborča 0:0, Čachtice – Mel.-Lieskové 3:1, Očkov – Horná Súča 5:1, Trenč. Teplá – Dolná Poruba 1:0.

9. kolo:

Soblahov – Trenč. Teplá 1:1 (1:1)
Už tradične vynikajúci úvod domácich - v 20. sekunde strela Vojteka spoza šestnástky skončila v hosťujúcej sieti. Diváci čakali po rýchlom úvodnom góle ďalšie strelecké príležitosti domácich, hostia vynikajúco dirigovaní kapitánom Zdenom Beňom však hrali výborne a neustále podkurovali domácej obrane. A keď sa v 11. minúte nepresadil domáci Huszlicska, hostia z nevinnej akcii po strele Marušinca a následne tečovanej lopte, ktorá sa odrazila od domáceho obrancu do brány za chrbát bezmocného brankára, vyrovnali. V prvom polčase ešte stála za zmienku ďalekonosná strela Jambora, ktorá však letela nad hosťujúcu bránu. V druhom polčase sa domáci aj naďalej trápili, hostia hrali uvoľnene a aj naďalej sa dostávali do šancí. V 85. minúte po faule na domáceho Michala Faba odpískal hlavný rozhodca penaltu, Rastislav Kyselica ju však nepremenil. Hostia si následne za protesty vyslúžili dve červené karty a dohrávali zápas oslabení. Hostia podali kvalitný výkon, remízu si určite zaslúžili, na druhej strane podržal domácich v strede obrany vynikajúco hrajúci nestarnúci Jaroslav Dvorský. Rozhodoval Maráz, 200 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Oravec, Markovský, Kyselica, Fabo, Kačena, Beleš, Jambor, Huszlicska, striedali Halgoš, Gašparovič.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Košík, Beňo, Blaho, Frohn, Bagin, Šubert, Martinus, striedali Doktor, Horňák, Burdej.
DORAST: 2:1. Góly za domácich: Hájek, L. Jambor. ŽIACI: Častkovce – Soblahov 0:4
Vladislav Mrázik

Mel.-Lieskové – Dubodiel 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal, v druhom dejstve však po príchode Rastislava Horňáka na ihrisko hra domácich ožila a práve tento hráč našiel v 53. minúte svojou peknou prihrávkou Martina Ondrejičku, ktorý otvoril skóre – 1:0. O desať minút si títo hráči vymenili pozície a Horňák zvýšil na 2:0. Ďalšie, sľubne vyzerajúce šance, zostali nevyužité. Domáci si najmä za výkon v druhom polčase víťazstvo zaslúžili.
Góly: Horňák, Ondrejička. ŽK: Sklár – Koreň. Rozhodoval Tobiáš, 150 divákov.
DORAST: 0:8 (0:5). ŽIACI: Drietoma – Mel.-Lieskové 2:4 (2:0). Góly za hostí: Bláha 3, Biras.
Stanislav Malec

Ľuborča – Čachtice 3:0 (2:0)
Stretnutie dvoch popredných celkov vo veľkej miere ovplyvnil silný vietor. Domáci v prvom polčase hrali s jeho podporou, ktorú dokázali využiť v dvoch prípadoch, najskôr v 19. minúte po krásnom Macharovom vysunutí Trška na dvakrát otvoril skóre a v 36. minúte Ľuboš Koníček po rohovom kope hlavičkou zvýšil. Po zmene strán sa hostia výrazne zlepšili, prevzali iniciatívu a s podporou vetra si vypracovali štyri vyložené gólové príležitosti, ktoré však zlikvidoval vynikajúci brankár Husár. Domáci prakticky z prvej vážnejšej akcie v druhom polčase strelili tretí gól, ktorého autorom bol Trška.
Góly: Trška 2, Ľ. Koníček. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Nedveď, 150 divákov.
Ľuborča: Husár – Vavruš, Štefánek (P. Patka), Zúbek, R. Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Mihálik, Machara (Michalička), M. Belko (J. Belko), Trška.
Čachtice: Zemka – Moravčík, Balala, Šimo, T. Imriška, Herák, J. Imriška, Trebatický, Stacho, Selecký, Opatovský, striedali Čavojský, Novotný.
DORAST: 2:1 (1:1). ŽIACI: Ľuborča – Trenč. Teplá 2:5.
Marek Koníček

Stará Turá – Nová Ves n/V 2:1 (1:1)
Silný súper, pretrvávajúca herná kríza v domácom mužstve – z toho plynuli obavy o výsledok zápasu pre domácich, tie sa však nenaplnili a domáci po výbornom výkone nakoniec zdolali súpera. Prvé minúty zápasu boli svižné ale opatrné, s vyčkávaním na chybu súpera. Hostia ako prví pohrozili v 10. minúte strelou pod brvno, domáci brankár však strelu zneškodnil. V ďalších minútach sa začali presadzovať domáci, ktorí si v priebehu desiatich minút vytvorili tri – štyri šance, ktoré volali po góloch. V 17. minúte využil konečne jednu Peterka na strelenie vedúceho gólu – 1:0. Vzápätí však prakticky z protiútoku hostia vyrovnali Jozefom Kováčom na 1:1. Do konca polčasu mohol domáci Juraj Bohuš dvakrát skórovať a aj Maroň sa mohol zapísať do streleckej listiny. V 46. minúte po strele Juraja Bohuša zachránila hostí žrď. Potom prevzali iniciatívu hostia, vytvárali si aj nebezpečné šance, nepresnou streľbou a istými zákrokmi domáceho brankára však neskórovali. V 78. minúte po centri Peterku si dali hostia vlastný gól. O dve minúty mohol rozhodnúť najlepší hráč na ihrisku Peterka. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale domáci si víťazstvo nenechali ujsť. S úrovňou zápasu museli byť spokojní aj prítomní diváci. V slušnom zápase sa hralo bez kariet.
Góly: Peterka, vlastný – J. Kováč. Rozhodoval Bušo, 150 divákov.
Jaromír Štefánik

Veľká Hradná – Horné Srnie 3:1 (1:1)
Na ihrisku sa zopakoval rovnaký výsledok ako z jarného vzájomného zápasu. Veľká Hradná hrá už pravidelne slabšie prvý polčas. V tomto zápase sa to potvrdilo, no napriek slabšiemu výkonu si dokážu vypracovať gólové príležitosti, ktoré však nevedia zúžitkovať. Zákonite prišiel trest a hostia po chybe domácej obrany dali vedúci gól stretnutia. Ešteže má V. Hradná vo svojom kádri jedného z tria bratov Kováčovcov, ktorý v každom zápase bojuje a hrá o víťazstvo. Práve po jeho akcii hostia v šestnástke zahrali rukou a pokutový kop sám bezpečne premenil. V druhom polčase chceli domáci odčiniť nevýrazný výkon z prvého polčasu, hra sa o niečo zlepšila, no hostia po úniku dali opäť gól. Našťastie pre domácich však neplatil, lebo bol dosiahnutý z postavenia mimo hry. Domáci nakoniec dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: P. Kováč 2, Čačko – Vydrnák. ŽK: Sekula, J. Šimko. Rozhodoval Burian, 120 divákov.
František Kováč

Horná Súča – Kľúčové 3:2 (2:0)
Domáci futbalisti veľmi chceli v dnešnom zápase uspieť, hra sa im však už dlhšiu dobu nedarí. Hostia mohli ísť do vedenia už v 7. minúte, keby Gajdošík premenil pokutový kop, ktorý sa kopal po faule Pečeňanského. Ale domáci brankár bol proti a penaltu bravúrne zneškodnil. Všetko podstatné sa odohralo v posledných troch minútach prvého polčasu, keď v 43. minúte po centri A. Častulína prekonal Kučerák hosťujúceho brankára Králika. Už o dve minúty si to zopakoval, keď z trestného kopu, z dvadsiatich metrov „vymietol pavučinu“. Po tomto góle sa mužstvá odobrali do kabín. Druhý polčas začali domáci ofenzívne a v 53. minúte strelu Pečeňanského vyrazil brankár iba pred M. Gugu a ten pohodlne zvýšil na 3:0. Domáci sa s daným výsledkom uspokojili a dovolili hosťom prikrášliť výsledok po góloch Macharu a Mikušinca. Ba v samom závere siahali hostia po bode, keď nebezpečne podkurovali v šestnástke domácich. A tak si domáci zaknihovali utrpené a šťastné víťazstvo.
Góly: Kučerák 2, M. Guga – Machara, Mikušinec.
ŽK: 2 – 0. Rozhodoval Zemko, 150 divákov.
Horná Súča: Balaj – M. Machara, M. Guga, Jurica, P. Častulín, Bartek, Košút, Dohnan, Pečeňanský, A. Častulín, Kučerák, striedali J. Machara, J. Žáček, Š. Guga.
Kľúčové: Králik – Kudlík, Vykopal, Strečanský, Gajdošík, P. Kiačik, L. Vavruš, Papiernik, P. Vavruš, A. Kiačik, Mikušinec, striedali Machara, Sabadka.
DORAST: Horná Súča – Lubina 1:2. Gól za domácich: Libor Guga. ŽIACI: Horná Súča – Záblatie 5:2. Góly za domácich: Ondračka, Blaho 2, P. Dohnan.
Ladislav Štefánek

Selec – Očkov 3:0 (1:0)
V Selci sa za chladného a veterného počasia hral v prvom polčase futbal priemernej úrovne. Hostia s podporou vetra boli domácim vyrovnaným súperom. Až v 30. minúte ušiel po pravej strane Puna, nezištne odcentroval a Paulíny otvoril skóre stretnutia. Kto čakal, že v druhom polčas domáci s podporou vetra súpera zatlačia, ten sa mýlil. Selčania si síce vypracovali na začiatku dve čisté šance, ale potom prevzali iniciatívu hostia. Mali častejšie loptu na kopačkách, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Domáci rozhodli o svojom víťazstve v samom závere stretnutia, keď v 85. minúte na priamy kop Punu si perfektne nabehol Dušák a pridal druhý gól. V nadstavenom čase pridal tretí gól po Horňákovej prihrávke Puček. Domáci, aj keď sa im hra nedarila podľa ich predstáv, vydreli tri body. Pred 120 divákmi rozhodoval Stračiak
ŽK: Vavruš, Hlavatý, Masaryk – Žažo. ČK: M. Gono.
Selec: Tunega – Godál (Vrba), Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Ondriška (Lazar), Dušák (Michal Hrbas), Masaryk, Ľ. Puna.
Očkov: Behúl – K. Gono (Augustín), Burdej, Žažo, Trebatický (Neuschl), Rehák (M. Gono), Rusnák, Peter Masár, R. Klčo, Pavol Masár, D. Klčo.
Ľuboš Masár

Dolná Poruba – Dolná Súča 2:3 (1:1)
Zranenia, žlté karty a pracovné povinnosti hráčov citeľne oslabili domácich, ktorí museli zostavu upravovať podľa možností. I napriek tomu vyhrávali 1:0 zásluhou Galka. Ešte do polčasu za zranil domáci Koteš a hostia vyrovnali. Domáci o desiatich hráčov úvod druhého polčasu nezvládli a z brejku dostali gól. Po sérii nepremenených šancí a tlaku sa domácim podarilo vyrovnať z jedenástky. Keď však opäť pre pracovné povinnosti musel predčasne odísť ďalší domáci hráč, hostia prevahu o dvoch hráčov v závere využili a vsietili víťazný gól.
Góly: Galko, Kaukal (11 m) – Hlávek 2, P. Sedláček.
ŽK: Kišš, Straka, Pleva, Fábik. Rozhodoval Malec, 100 divákov.
Dolná Poruba: Masaryk – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Uhlárik, Hrbáček, Bližniak, Koteš, Rast. Suchý, Dohál, Kaukal.
Dolná Súča: Šedivý – Hlávek, I. Sedláček, Kišš, Psota, Straka, Dobo, Pleva, Kotrbčík, P. Sedláček, Fábik, striedal Chmelina.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 7 gólov, Ľuboš Koníček 6, Michal Mutňanský (obaja Ľuborča), Jozef Kaukal, Patrik Dorička (obaja Dolná Poruba), Miroslav Čačko (Veľká Hradná) a Jaroslav Madera po 5, Peter Čavojský (obaja Čachtice), Milan Belko (Ľuborča), Miroslav Galko (Dolná Poruba), Michal Knoll (Dubodiel), Tomáš Rehák (Soblahov), Jozef Šimko (Horné Srnie), Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové) a Branislav Dušák po 4, Andrej Paulíny (obaja Selec), Jozef Doktor (Dubodiel), Jozef Suchý (Dolná Poruba), Róbert Kurkin (Veľká Hradná), Branislav Talian (Soblahov), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Michal Trebatický (Čachtice), Peter Jambor (Nová Ves n/V), Michal Gajdošík (Kľúčové) a Radovan Trška (Ľuborča) po 3, ostatní 2 a menej.