Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda Sever

Bobot – Ivanovce 3:0 (3:0)
Na hodovú nedeľu sa na Bobote hral futbal plný šancí s peknými zakončeniami. Domáci od úvodného hvizdu pôsobili futbalovejšie a to bolo poznať i na ich hre. Po spolupráci otca a syna sa o úvodný gól domácich postaral mladý Jonis. Z nadriadenej jedenástky sa v 40. min nemýlil Masár. Gól do šatne pridal Matuška efektnou hlavičkou. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, avšak napriek tomu zostal výsledok bez zmeny. Domáci zaknihovali víťazstvo a cenné tri hodové body ostali na Bobote.
Góly: Jonis L., Masár, Matuška. Rozhodoval: Kyška, 70 divákov.
Žiaci: Bobot – Mn. Lehota 1:2
(bm)

Tr. Turná – Zamarovce 7:0 (3:0)
V dnešnom meraní síl sa stretli celky z opačných pólov ligovej tabuľky. Im far desiatkam divákov, ktorí prišli napriek priamemu prenosu z davis capu, bolo od úvodu jasné, kto bude hrať druhé husle. Favorizovaní domáci rozohrali symfóniu útokov a v 19. min bolo vymaľované – 3:0. A to nebol koniec! Cez prestávku sa ako správny dirigent prejavil Martin Chorvát, ktorý nenastúpil kvôli disciplinárnemu trestu, a vyburcoval kabínu k efektívnejšej koncovke. Skóre utešene narastalo a zanieteným fan čoskoro nestačili pri počítaní gólov prsty jednej ruky. Po dlhej odmlke sa k slovu opäť dostal inventár klubu Jozef Kadák, ktorý doplnil trénerovu skladačku v obrane. Pätnástym gólom v sezóne sa blysol zlaté dieťa turnianskej futbalovej liahne Patri Chorvát.
Góly: Lacko, Častulin, Sivák M., Kalaba P., Bulko, Chorvát P., vlastný. Rozhodoval: Malec, 90 divákov.
(wčp)

Tr. Teplice – TTS Trenčín 2:3 (1:1)
V priemernom stretnutí odohrali obe mužstvá vyrovnanú partiu a v prvom polčase vsietili hostia aj domáci gól z pokutového kopu. V druhom polčase sa prejavila lepšia kondícia hosťujúceho mužstva a hosťujúci hráči si zaslúžené víťazstvo už nedali vziať, hoci desať minút pred koncom opäť z penalty vyrovnával Belák.
Góly domácich: Belák 2. Rozhodoval: Zemko, 60 divákov.
(rm)

Svinná – Horňany 6:0 (2:0)
Zápas mal jednoznačný priebeh a bolo len otázkou času, kedy sa domáci presadia gólovo, pretože tento ročník sa im moc strelecky nedarí. Diváci boli s hrou domácich spokojní, ale nie s výsledkom. Hostia za celý zápas neohrozili bránu domácich.
Góly: Mliečko 3, Mutňanský 2, Podhorský. Rozhodoval: Burian, 200 divákov.
(jh)

Záblatie – V. Bierovce/Opatovce 2:1 (1:0)
Diváci videli futbal, ktorý sa musel páčiť. Útoky sa striedali na oboch stranách, často sa strieľalo. Hostia patria medzi najväčších bojovníkov v súťaži, ale v tomto zápase sa im domáci v bojovnosti vyrovnali a v hernej kvalite ich predčili. Diváci si zatlieskali po góloch tri krát, v 8. min Vallo viedol loptu od polovice a po jeho strele lopta skončila v ľavej šibenici brány hostí. Hostia hrozili najmä zo štandardných situácii, ale bez gólového efektu. Druhý gól pridali domáci v 70. min po priamom kope – skrátenom rohu, Vallo hlavou zvýšil na 2:0. O desať minút hostia napodobnili domácich, ktorí ani na tri krát neodvrátili ich priamy kop a Vachánek z desiatich metrov preveril pevnosť siete v pravej šibenici domácej brány. Hostia mali dosť času vyrovnať, ale domáci obetavou a taktickou hrou priviedli zápas k víťazstvu a hosťom pripravili prvú prehru v súťaži.
Góly: Vallo 2 – Vachánek. Rozhodoval: Bušo, 100 divákov.
Dorast: Záblatie – Svinná 8:1. Žiaci: Záblatie – Drietoma 9:1.
Ján Šťastný

Drietoma – Neporadza 4:1 (1:1)
Diváci čakali od úvodu určite dobrý zápas, lebo sa stretli dve mužstvá z popredia. No ale prvých dvadsať minút sa toho veľa neudialo ani na jednej strane. V 21. min sa diváci predsa dočkali prvého gólu, jeho autorom bol Bariš. Potom ešte dve akcie oslnili, ale to bolo od domácich do polčasu všetko. V 43. min hosťujúci hráč využil chybu domáceho kapitána a po prihrávke na jeden dotyk Rasťo Lašo upravil polčas na 1:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili s veľkým elánom a už po desiatich minútach dostal Sokolovič domácich do vedenia. O ďalších päť minút excelentne z 25-metrov napriahol Cingel a bolo 3:1. V 65. min po faule na Bariša zvyšoval na 4:1 z jedenástky domáci brankár Meravý. Hostia akoby sa zmierili s výsledkom a v slušnej hre zápas už len dohrali.
Góly: Bariš, Sokolovič, Cingel, Meravý – Lašo R. Rozhodoval: Kováč, 100 divákov- ŽK: 0:1.
Dorast: Ladce – Drietoma 6:1
Marián Šugra

1. Trenč. Turná 8 7 1 0 34:5 22 (+10)
2. Drietoma 8 5 2 1 19:9 17 (+5)
3. TTS Trenčín 9 5 0 4 11:11 15 (+3)
4. Neporadza 8 4 1 3 14:9 13 (+4)
5. V. Bierovce/Op. 8 3 4 1 12:10 13 (+1)
6. Ivanovce 8 4 1 3 14:12 13 (+4)
7. Bobot 8 4 1 3 15:14 13 (+1)
8. Svinná 8 3 2 3 17:11 11 (-4)
9. Trenč. Teplice 8 3 2 3 14:14 11 (-4)
10. Záblatie 8 3 2 3 11:18 11 (-4)
11. Choch.-Velčice 8 2 4 2 13:10 10 (-5)
12. Mn.Lehota 8 1 2 5 8:20 5 (-7)
13. Zamarovce 8 1 0 7 6:20 3 (-6)
14.Horňany 7 0 0 7 5:30 0 (-9)

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.