Zároveň v tomto roku uplynulo 120 rokov od prvých krokov cieleného obhospodarovania lesov v Starej Turej, čo dokazuje historická mapa lesov a jednoduchý hospodársky predpis s dátumom vyhotovenia z rokov 1884-1886.
Pri príležitosti týchto výročí organizuje Lesotur 7. októbra od 9. do 14. h v areáli hospodárskeho dvora Topolecká akciu pod názvom Deň našich lesov. „Chceme širšiu verejnosť informovať o tom, čo sa v lesoch deje, čo je tam zaujímavé, kto, čo a ako robí...,“ objasňuje myšlienku podujatia Ján Pavlíček.
Pre účastníkov pripravujú výstavnú expozíciu o lesoch mesta, prierezovú výstavku trofejí poľovnej zveri. Na prechádzke náučným chodníkom a pri pobyte v lese sa zoznámia s prácou lesných robotníkov, ktorí predvedú aj manipuláciu s drevom za pomoci koní alebo traktorov. „Ukážeme im poľovné plemená psov používané v poľovnom revíri. Atrakciou bude živý orol – zatiaľ len pripravujúci sa na poľovné využitie,“ dopĺňa program akcie riaditeľ Lesoturu. „V prvom rade chceme dostať do prírody práve naše deti, preto sme oslovili a prizvali k spolupráci základnú i umeleckú školu,“ dodal.