FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Veľká Hradná – Čachtice 1:2 (0:1)
Domáci začali náporom a desať minút nepustili hostí k bráne domácich. Vypracovali si dve veľké príležitosti, no nerozhodnosť domácich útočníkov zapríčinila, že výsledok sa nemenil. Najmä Čačko a Hilčík mohli poslať domácich do vedenia, no obaja svoje príležitosti nevyužili. Napokon prišiel trest a Madera poslal hostí do vedenia. Tento moment ovplyvnil celý dej zápasu. V druhom polčase síce domáci z jedenástky vyrovnali, no po rozohraní dosiahli hostia druhý gól, keď domáca obrana zaspala. Do konca zápasu sa na výsledku už nič nezmenilo.
ŽK: Čačko, Behúl – Sokol, Imriška.
František Kováč

Dolná Poruba – Kľúčové 5:3 (0:1)
Heslo nedáš-dostaneš platí v Porube trojnásobne. Pretože už v niekoľkých zápasoch sa situácia opakovala. Keď po úvodných nepremenených tutovkách domáci inkasovali Gajdošíkom, hostia polčas vyhrali. V druhom polčase domáci zabojovali a prišla chvíľa Jožka Suchého. Vyrovnal na 1:1, zvýšil na 2:1, potom hosťujúci Vavruš síce vyrovnal na 2:2, ale opäť Jozef Suchý svojím hetrikom zvýšil na 3:2. Vzápätí si hostia dali vlastný gól a už tradične dobrým striedaním sa posile Hrbáčkovi podarilo zvýšiť na 5:2. Až v nadstavenom čase hostia z pokutového kopu znížili na konečných 5:3.
ŽK: Vydrnák, Kudlík. Rozhodoval Majcher, 80 divákov.
D. Poruba: Masaryk – P. Suchý, Šlesárik, Galko, Uhlárik, Dorička, J. Suchý, Martinák, Bližňák, Horniak, Kaukal, striedal Hrbáček, Rast. Suchý.
Kľúčové: D. Vavruš – Rosina, Vykopal, Kudlík, P. Vavruš, Kiačik, Vydrnák, Sabadka, Mikušinec, Gajdošík, Papiernik, striedal Kudlík.
Milan Suchý

Stará Turá – Dubodiel 3:0 (2:0)
Po zlepšených výkonoch domáceho mužstva v predošlých kolách sa čakalo víťazstvo na domácej pôde, hoci súper podľa postavenia v tabuľke vzbudzoval určitý rešpekt, čo sa v priebehu zápasu aj potvrdilo. Prvých tridsať minút sa hral vlažný futbal väčšinou v strede ihriska bez vážnejších šancí a miestami aj za miernej prevahy hostí. Až v 34. minúte si prišli diváci na svoje, keď Juraj Bohuš po prihrávke Borchu krásnou strelou z dvadsiatich metrov do šibenice otvoril skóre. Ihneď z protiútoku hostia spálili čistú šancu na vyrovnanie. V 42. minúte potešil divákov Juraj Bohuš keď hlavičkou po kope z rohu zvýšil na 2:0. V druhom polčase hostia museli otvoriť hru, avšak pribrzdilo ich vylúčenie svojho brankára, keď v 54. minúte napadol domáceho útočníka. Aj s desiatimi hráčmi hrali hostia dobre a vytvárali si dobré gólové šance. Avšak domáci brankár všetko zlikvidoval. V nervóznom pokračovaní zápasu sa domáci obávali aj o dvojgólové vedenie. V nadstavenom čase urobili hostia chybu v obrane, k lopte sa dostal Juraj Bohuš a nájazdom na brankára spečatil víťazstvo na 3:0, ktoré je pre hostí trochu kruté a nezodpovedalo celkom pomeru síl na ihrisku.
Góly: J. Bohuš 3. Rozhodoval Rožník, 160 divákov.
Jaromír Štefánik

Mel.-Lieskové – Trenč. Teplá 1:1 (1:0)
Vo vynikajúcom stretnutí sa zrodila zaslúžená a spravodlivá remíza. Bližšie k víťazstvu však mali domáci, ktorých môže mrzieť záver stretnutia, keď neudržali vedenie a v 87. minúte inkasovali vyrovnávajúci gól. Domáci tak opäť v hodovom zápase nedokázali zvíťaziť.
Góly: Mikušať za domácich. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Bušo, 150 divákov.
DORAST: 4:2 (2:1). Góly: Pavlík 4 za domácich. ŽIACI: Mel.-Lieskové – Záblatie 3:2 (2:1). Góly: Biras 3 za domácich.
Stanislav Malec

Ľuborča – Soblahov 1:1 (0:1)
V priemernom zápase sa hostia ujali vedenia v 5. minúte gólom Halgoša, ktorý využil dieru v domácej obrane. Domáci mali síce územnú prevahu, ale hosťujúcu bránu v prvom polčase prakticky neohrozili. V závere prvého dejstva bol po druhej žltej karte vylúčení hosťujúci Kyselica a domácim sa núkala príležitosť hrať viac ako polovicu zápasu presilovku. Po prestávke sa očakával tlak domácich, ktorým sa však hra vôbec nedarila a hosťujúcu bránu ohrozili len zriedka. Vykúpením bola až krásna strela Tršku z veľkej diaľky, ktorá prekvapila v 73. minúte hosťujúceho brankára. Deľba bodov je podľa priebehu hry zaslúžená.
ŽK: Kyselica, Talian. ČK: Kyselica po druhej žltej.
Rozhodoval Pavlovič, 150 divákov.
Ľuborča: Husár – Zúbek (Korienek), Vavruš, Michalička (Lubina), R. Patka, T. Koníček, Ľ. Koníček, Mihálik, Machara, P. Patka (Belko), Trška.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, Beleš (Fabo, Rehák), Huszlicska.
DORAST: 6:1 (4:0).
Marek Koníček

Selec – Horné Srnie 3:1 (0:1)
Za pekného jesenného počasia sa v prvom polčase sa domáci nemohli presadiť cez húževnatú obranu hostí, mali síce častejšie loptu na svojich kopačkách, ale hostia prehustili obranu a vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich v 32. minúte sa pri odkope lopty pošmykol domáci obranca a hosťujúci Jozef Šimko otvoril skóre stretnutia. Do konca prvého polčasu sa obraz hry nezmenil a tak do kabín odchádzali spokojnejší hostia. Tí však netušili, čo ich čaká na začiatku druhého polčasu. Už v prvej minúte kopal z pravej strany priamy kop Puna, na loptu si pekne nabehol Masaryk a hlavou vyrovnal na 1:1. Už o sedem minút si to tá istá dvojica zopakovala, ale pre zmenu z ľavej strany, a Masaryk opäť hlavou zvýšil na 2:1. Hostia sa ani nestihli spamätať a o ďalšie tri minúty vystrelil Horňák do žrde a odrazenú loptu poslal do siete Dušák. Domáci tak za desať minút rozhodli o výsledku stretnutia. Potom ďalej pokračovali v tlaku a proti bezzubému súperovi si vypracovali ďalšie príležitosti. Srnie môže ďakovať svojmu brankárovi, ktorý chytil tri čisté góly a nepresnej muške domácich, že neodišli zo Selca s výpraskom. Selčanov tak do šatní odprevádzal zaslúžený potlesk spokojných divákov. Slušne hrané stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval bez kariet Nedveď.
Selec: Tunega – Michal Hrbas (Godál), Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček (Lazar), Ondriška (Miloslav Hrbas), Dušák, Masaryk, Ľ. Puna.
H. Srnie: Horný – Šimák, Sekula, Ňaňák (M. Cíbik), Kresánek, B. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, M. Šimko, J. Šimko (Kubíček).
ŽIACI: Selec – Mor. Lieskové 2:1.
Ľuboš Masár

Horná Súča – Nová Ves n/V 1:2 (0:2)
Ako tradične, domáci už v 2. minúte prehrávali, keď sa Jambor šikovne uvoľnil od obrancov a preloboval domáceho brankára. Domáci aj naďalej pôsobili neistým dojmom, obrana sa dostávala pod veľký tlak, ku ktorým sa pridružili i chyby a bolo len otázkou času kedy inkasujú ďalšie góly. Už v 22. minúte sa opäť Jambor presadil cez stred obrany a po zemi k žrdi posunul hostí do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní spraviť niečo s výsledkom. Ale už v 55. minúte bol vylúčený Kučerák za nemiestne protesty. A tak mali hostia uľahčenú prácu k zisku bodov. Záver zápasu sa odohrával zväčša na polovici domácich, ktorí odolávali lavínovitým útokom i s patričnou dávkou šťastia. Ba naopak v nadstavenom čase domáci znížili, keď autorom gólu z trestného kopu bol Vlado Jurica. A tak si domáci zaknihovali už druhú prehru na domácom ihrisku.
Góly: V. Jurica - Jambor 2. ŽK: Kučerák. ČK: Kučerák (H. Súča). Rozhodoval Burian, 100 divákov.
DORAST: Horná Súča – Trenč. Jastrabie 3:3 (1:1). Góly za domácich: Hamaj, Orságh, Hotváth. ŽIACI: Horná Súča – Trenč. Turná 6:0 (2:0). Góly: J. Dohnan 2, B. Coník 2, Ondračka, Blaho.
Ladislav Štefánek

Dolná Súča – Očkov 1:1 (0:1)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, šance sa striedali na oboch stranách, no gól sa podarilo dať v 29. minúte iba hosťom. Jeho autorom bol Rusnák. V druhom polčase domáci získali územnú prevahu, svoju prvú šancu hneď dokázali premeniť, keď hosťujúcej obrane unikol R. Pleva a zoči-voči nedal brankárovi šancu – 1:1. Domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ďalšie šance už nepremenili. V závere pohrozili aj hostia, keď si vypracovali dve dobré príležitosti. Pred 100 divákmi rozhodoval Klimčík.
DORAST: D. Súča – Omšenie 11:0. Góly: Valaštín 6, Marenčák, Dobo, Trúnek, Šedivý, Oliš.

11. Stará Turá 11 4 1 6 15:19 13 (-2)
12. Mel.-Lieskové 11 3 3 5 12:18 12 (-6)
13. Horná Súča 11 4 0 7 16:28 12 (-3)
14. Horné Srnie 11 3 1 7 17:29 10 (-8)
15. Dolná Súča 11 2 1 8 14:42 7 (-8)
16. Kľúčové 11 1 0 10 13:29 3 (-12)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 11 gólov, Ľuboš Koníček (Ľuborča) 7, Miroslav Čačko (Veľká Hradná), Jozef Kaukal (Dolná Poruba), Branislav Dušák a Andrej Paulíny (obaja Selec) po 6, Michal Mutňanský, Radovan Trška (obaja Ľuborča), Patrik Dorička, Miroslav Galko (obaja Dolná Poruba), Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové), Róbert Kurkin (Veľká Hradná), Jaroslav Madera (Čachtice), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Michal Knoll (Dubodiel), Martin Kebísek (Horné Srnie) a Tomáš Rehák (Soblahov) po 5, Milan Belko (Ľuborča), Peter Čavojský (Čachtice), Jozef Šimko (Horné Srnie), Martin Martinus (Trenč. Teplá) a Dušan Klčo (Očkov) po 4, ostatní 3 a menej.