FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Trenč. Teplá – Očkov 2:1 (0:0)
Za pekného slnečného počasia začali susedia v tabuľke obojstranne útočne a domáci si vypracovali v 10. minúte štandardnú situáciu – pokutový kop. Domáci Beňo však poskytnutú šancu nepremenil. Po tomto momente doľahla na domácich hráčov nervozita, ale aj tak sa dostávali do šancí, ktoré však nevedeli využiť. Ani hostia za nimi nezaostávali. Po zmene strán prišiel na ihrisko Doktor, ktorý oživil hru domáceho mužstva a Beňo milimetrovým centom našiel v 60. minúte Šuberta, ktorý sa z takých pozícii nemýli – 1:0. Po tom obe mužstvá predvádzali kvalitnú hru, ale šance na oboch stranách zostali nevyužité. V 75. minúte Doktor ukázal všetkým, aké je to jednoduché, prešprintoval celú hosťujúcu obranu a nekompromisne zavesil na 2:0. Potom prevzali iniciatívu hostia, ale ponúknuté šance nevyužili. Až v 90. minúte skorigovali hostia na konečných 2:1
Góly: Šubert, Doktor za domácich. Rozhodoval Ondrušek, 150 divákov.
Peter Švec

Kľúčové – Dolná Súča 4:0 (2:0)
Hostia v 15. minúte spálili veľkú šancu, keď Hlávek nedokázal loptu dopraviť do prázdnej brány. Domáci na to odpovedali dvomi zásahmi - Gajdošíkom a A. Kiačikom. Zápas sa odohrával v dosť nervóznej atmosfére a aj keď hostia mali príležitosti, skóre sa zvyšovalo len na strane domácich, V druhom polčase domáci zvýšili svoj vedenie gólmi Mikušinca a Gajdošíka na konečných 4:0.
ŽK: Gajdošík, L. Vavruš, A. Kiačik, Papiernik, Rosina – Psota. ČK: Rosina – Kišš, Blaško.
Rozhodoval Jančo, 150 divákov.
Kľúčové: D. Vavruš – Kudlík, Vykopal, Papiernik, A. Kiačik, P. Kiačik, L. Vavruš, Sabadka, Vydrnák, Gajdošík, Mikušinec, striedali Rosina, P. Vavruš.
Dolná Súča: Šedivý – Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Blaško, Pleva, Straka, I. Sedláček, P. Sedláček, Fábik, striedali Kramár, Kotrbčík.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Dolná Poruba 3:0 (1:0)
Za ideálneho jesenného počasia nastúpili obe mužstvá s cieľom vylepšiť svoje postavenia v tabuľke, ktoré pred zápasom neboli lichotivé, najmä pre domácich. Podľa toho domáci aj začali zápas s miernou územnou prevahou, no šance sa rodili zo začiatku len sporadicky. Až v 27. minúte narušil komornú atmosféru zápasu J. Šimko, ktorý ideálne prihral J. Vandžalovi, a ten sa nemýlil – 1:0. Po tomto okamihu sa domáci uspokojili, a keď ani hostia nemali snahu útočiť, lopta sa pohybovala väčšinou v strede ihriska. Do polčasu sa na výsledku už nič nezmenilo. Na začiatku druhého polčasu domáci opäť pritlačili súpera a po úniku J. Vandžalu prihrávku nezužitkoval J. Šimko, keď jeho strela skončila vysoko nad bránou. O chvíľu na to šancu M. Kebíska zlikvidoval brankár hostí. V týchto momentoch ožili aj hostia, no domácu bránu ohrozovali len zo štandardných situácií. V 70. minúte strelu hráča hostí odvrátil z prázdnej brány Sekula. V 75. minúte domáci brankár nakopol loptu do hráča hostí, od ktorého lopta smerovala opäť do domácej brány, no M. Vandžala zachránil. Keď sa zdalo, že na stave sa už nič nezmení, center M. Kebíska v 90. minúte usmernil do siete P. Šimko – 2:0. Aj to ešte nebolo všetko a v nadstavenom čase upravil na konečných 3:0 Martin Kebísek.
ŽK: J. Šimko – Horňák. Rozhodoval Burian, 100 divákov.
Horné Srnie: Horný – M. Vandžala, Sekula, B. Cíbik, Ďuriš, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, J. Vandžala, J. Šimko.
Dolná Poruba: Masaryk – P. Suchý, Uhlárik, Galko, Kollár, Dorička, J. Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Horňák, Kaukal.
DORAST: H. Srnie – Nitr. Pravno 1:4 (1:2). Gól za domácich: Majtán. ŽIACI: N. Dubnica – H. Srnie 6:0.
Peter Štefánek

Nová Ves n/V – Selec 0:0
Pekné počasie, zodpovedné nasadenie obidvoch mužstiev, rýchla a nekompromisná hra – tak možno nazvať prvý polčas, ktorý sa skončil bez gólov, len vďaka nepremeneným príležitostiam na obidvoch stranách. V druhom polčase zostalo iba pekné počasie, nasadenie hráčov sa stratilo a ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť gólovú príležitosť, najmä keď v 55. minúte stretnutia rozhodca vylúčil len domáceho Jambora po vzájomnom strkaní.
ŽK: Kukučka, Jančo – Godál, Paulíny, Masaryk. ČK: Jambor. Rozhodoval Majcher, 200 divákov.
Nová Ves n/V: Režný – Kukučka, Mikušík, Kendera, Zelenák, Jančo, Šorec, Kováč, Jambor, Kunda, Blaško, striedali Kačina, Matulja.
Selec: Tunega – Godál, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Ondriška, Dušák, Masaryk, Puna, striedali Mil. Hrbas, Lazar.
Pavol Pristaš

Čachtice – Horná Súča 5:0 (3:0)
V bojovnom zápase sa domáci ujali vedenia gólom z trestného kopu Imriškom. V 36. minúte nádhernou strelou z tridsiatich metrov zvýšil Moravčík. V 45. minúte po akcii Michala Trebatického vsietil do prázdnej brány opäť Moravčík. V druhom polčase mali domáci niekoľko dobrých príležitosti, ale ujala sa až hlavička Daniela Imrišku v 65. minúte. V 89. minúte upravil na konečných a zaslúžených 5:0 Madera.
ŽK: D. Imriška – A. Častulín. Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
Čachtice: Zemka – Moravčík, Selecký, Sokol, T. Imriška (Martin Trebatický), Herák (Stacho), J. Imriška, Michal Trebatický, D. Imriška, Madera, Opatovský.
Horná Súča: Balaj – M. Machara, P. Guga, Marek Lukšo, P. Častulín, Bartek, Jurica, Dohnan, Martin Lukšo, A. Častulín, F. Guga (J. Machara).
DORAST: 4:1. Góly za domácich: Šimo 2 (oba z 11 m), Jurda, J. Kačáni.
Marián Halák

Dubodiel – Veľká Hradná 2:4 (1:2)
V nervózne hranom zápase začali lepšie domáci, keď sa v úvode ujali vedenia gólom Doktora. Hostia vyrovnali v 20. minúte Kováčom. V 25. minúte po zbytočnom faule bol vylúčený domáci hráč, čo hostia využili gólom Hilčíka v 43. minúte. Domáci si aj v oslabení dokázali vytvoriť niekoľko streleckých príležitostí a Kúdela zaznamenal vyrovnávajúci gól na 2:2. Hostia sa však onedlho ujali vedenia gólom Ježíka po chybe domácich. Víťazstvo poistil v samom závere Čačko.
ŽK: 6 – 4. ČK: 2 – 0. Rozhodoval Maráz, 250 divákov.
DORAST: Dubodiel – LO Trenčín 3:1 (0:1). ŽIACI: Ľuborča - Dubodiel 0:7 (0:3).
Stanislav Doktor

Soblahov – Stará Turá 0:0
Opäť sa potvrdilo, že domáci futbalisti nedokážu pred svojím publikom vyhrať. Hostia naopak boli domácim v niektorých momentoch viac ako vyrovnaný súper. Šancí bolo pomenej, príležitosti, ktoré volali po góle, zlikvidovali spoľahliví brankári. V druhom polčase si domáci predsa len vytvorili nejaké príležitosti, keďže však gól nedali, zápas sa skončil nerozhodnou bezgólovou remízou.
Rozhodoval Rožník, 200 divákov.
DORAST: Soblahov – Častkovce 4:0. Góly: Gašparovič 3, Hrnčár. ŽIACI: Soblahov – Čachtice 6:0. Góly: Jamdo 2, Kačena 2, L. Ďuriška 2.
Vlado Mrázik

Mel.-Lieskové – Ľuborča 5:2 (0:1)
Domáci v prvom polčase nevyužili minimálne päť čistých streleckých príležitostí, za čo prišiel trest z ojedinelého útoku hostí, keď sa v 21. minúte presadil Belko. Strelecké trápenie domácich ukončil až v 53. minúte Motyka, ktorý vyrovnával na 1:1. Od tohto momentu prevzali hru jednoznačne do rúk domáci futbalisti a svoju prevahu korunovali ďalšími gólmi, ktorými uzavreli zaslúžené víťazstvo.
Góly: Ondrejička 2, Motyka, Mikušať, Fabián - Belko, Štefánek. ŽK: Šikuda, Sklár, Uhlárik – Mihálik. ČK: Mihálik, Lubina (obaja Ľuborča). Rozhodoval Malec, 150 divákov.
DORAST: 3:3 (1:1). Góly: Mat. Pavlík 2, Mar. Pavlík.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 12 gólov, Branislav Dušák (Selec) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) po 7, Jozef Kaukal (Dolná Poruba), Jaroslav Madera (Čachtice), Radovan Trška (Ľuborča), Andrej Paulíny (Selec), Miroslav Čačko (Veľká Hradná) a Jozef Suchý (Dolná Poruba) po 6, Michal Mutňanský (Ľuborča), Patrik Doriča, Miroslav Galko (obaja Dolná Poruba), Jozef Šimko, Martin Kebísek (obaja Horné Srnie), Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové), Róbert Kurkin (Veľká Hradná), Peter Jambor (Nová Ves n/V), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Michal Knoll (Dubodiel), Michal Gajdošík (Kľúčové), Tomáš Rehák (Soblahov), Martin Martinus (Trenč. Teplá) a Juraj Bohuš (Stará Turá) po 5, Milan Belko (Ľuborča), Peter Čavojský, Michal Trebatický (obaja Čachtice) a Dušan Klčo (Očkov) po 4, ostatní 3 amenej.