Pred rokom založil Trenčín spolu s J&T spoločnosť Trenčín Invest, ktorej úlohou bolo vykúpiť pozemky pod priemyselný park. Mesto malo vo vykupovaní pozemkov pomáhať a po nadobudnutí minimálne 50 hektárov mala J&T začať s výstavbou parku.
Trenčín však svoju úlohu v projekte prehodnotil. V septembri požiadal Európsky fond regionálneho rozvoja o finančnú pomoc na budovanie infraštruktúry parku v objeme 217,5 milióna korún. „Vieme infraštruktúru parku pripraviť vlastnými silami, ak bude naša žiadosť úspešná,“ zdôvodnil rozhodnutie primátor Trenčína Branislav Celler. Európska únia vyžaduje spolufinancovanie, a tak prostredníctvom ministerstva hospodárstva chce Trenčín zo štátneho rozpočtu získať približne 74 miliónov korún a samo doloží 15 miliónov korún.
Trenčín i J&T tvrdia, že ich spolupráca sa týmto nekončí. „Mesto chce do parku pritiahnuť aj menších investorov, o ktorých my ako developeri nemáme záujem,“ objasnil hovorca J&T Maroš Sýkora. Situácia sa podľa neho vyriešila tak, že Trenčín bude budovať park a hľadať menších investorov a akonáhle sa J&T podarí získať veľkého investora, kúpi si v parku pozemok a vybuduje tam pre neho závod. To, že sa za rok nepodarilo pre trenčiansky priemyselný park nikoho nájsť, nevnímajú v J&T ako neúspech. „Rokovania s veľkými investormi sú časovo omnoho náročnejšie ako s malými,“ poukazuje Sýkora na príklad budovania ich parku Trnava Invest, ktorému tiež predchádzali dlhé rokovania.
Jedným z investorov, ktorí by mali do Zámostia prísť, je americký koncern Johnson Controls. Ten sa tu zaviazal preinvestovať 800 miliónov korún a vytvoriť 600 kvalifikovaných pracovných miest. V súčasnosti Johnson Controls pôsobí v Trenčíne v prenajatých priestoroch a svoje vývojové centrum chce do parku presunúť v roku 2007.