Hokejová ST extraliga

17. KOLO (UTOROK 18. 10.):

MSHK Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 53. Krajčí - 26. Homer, 41. P. Mikuš
Vylúčení 4:5 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Pred 1431 divákmi rozhodovali Jakubec - (Valach, Gašparík).

Od úvodných minút sa rýchle akcie prelievali na oboch stranách a hoci v prvom dejstve diváci gól nevideli, predsa sa bolo na čo a na koho pozerať. Dukla mala aktivitu rozhodne na svojich hokejkách, ale Žilinčania nepríjemne hrýzli. Vedúci úspech vsietili Trenčania obrancom Homerom, ktorý využil výhodu presilovky a umiestnenou strelou od modrej čiary prekvapil Lipovského. Domáci sa snažili vyrovnať, vytvorili si niekoľko sľubných streleckých pokusov, ale chýbalo im presné zakončenie. Navyše, v dobrom svetle sa prezentoval brankár Hála, ktorý sa neraz vyznamenal.

V 41. min využili hostia výhodu ďalšej presilovej hry, keď presne trafil ďalší z obrancov Dukly - Mikuš a zrazu bolo 0:2. Žilinčania ožili v 53. min, kedy sa excelentnou samostatnou akciou zapísal do streleckej listiny Krajčí a vykresal iskričku nádeje. Tá však pre domácich definitívne zhasla počas takmer minútovej hry bez brankára a Trenčania si tak spod Dubňa odviezli cenné najtesnejšie víťazstvo.
(kď)

Ostatné výsledky: Martin - Slovan 7:3, L. Mikuláš - Skalica 2:4, Košice - Zvolen 7:0, Poprad - Nitra 4:3.

18. KOLO (PIATOK 21. 10.):

Dukla Trenčín - HC Košice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 38. Homer, 43. Ďurčo, 58. a 59. Melichárek - 12. Lažo
Vylúčení: 9:12 na 2 min, Sikorčin, Húževka, Laco na 10 min, Kmiť 5 min + trest v hre. Presilovky 4:0, oslabenia 0:0. Pred 3366 divákmi rozhodoval Reichter (Nemecko) - Meszároš, Galamboš.

Po rozpačitom začiatku sa oba kolektívy postupne dostávali do tempa a vytvárali si sľubné príležitosti na skórovanie. Úvodný gól stretnutia zaznamenali v 13. min nebojácní východniari Lažom a zdalo sa, že v meste módy na Považí nebudú chcieť lacno predať svoju kožu. Vyrovnanie na hokejke v podobe tutovky mal Micka, ale mieril nad bránu.

V strednej časti sa Dukle podarilo streliť vyrovnávajúci úspech z presilovky, ktorú gólovo zúžitkoval Homer umiestnenou strelou od modrej. Navyše, Trenčania obrátili výsledok vo svoj prospech v 43. min, keď obranca Ďurčo dostal peknou a presnou strelou Duklu do vytúženého vedenia - 2:1. Najkvalitnejší hokej videli diváci v záverečnej desaťminútovke, kedy sa zrodili oku lahodiace akcie a začali padať aj vytúžené góly. Pri streleckej chuti bol najmä Melichárek, ktorý dve minúty pred záverečným klaksónom prikrášlil vedenie domácich na 3:1. Ten istý hráč presne strieľal aj v poslednej minúte zápasu, keď stanovil konečný stav na 4:1. Hoci sa vzájomný duel vôbec nehral na ostrie noža, predsa len bolo až príliš veľa udelených dvojminútových trestov (21) a vyšších osobných trestov, niektoré až do konca zápasu. Príčinou toho bolo predovšetkým svojské posudzovanie faulov hráčov očami rozhodcu Reichtera z Nemecka.
(kď)

Ostatné výsledky: Slovan - Poprad 2:3, Nitra - Žilina 0:0, Zvolen - L. Mikuláš 6:4, Skalica - Martin 4:2.

19. KOLO (NEDEĽA 23. 10.):

Dukla Trenčín - HKM 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Kóňa - 26. Huna, 58. Trochta.
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 2982 divákmi rozhodovali Lauff - Halecký, Korba.

Ostatné výsledky: Skalica - Slovan 1:3, Zvolen - Martin 5:2, Nitra - Košice 2:1, Poprad - Žilina 0:1.