Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Čachtice – Dolná Poruba 0:0
V priemernom stretnutí sa zrodila zaslúžená remíza. Hostia mali niekoľko šancí po rýchlych protiútokoch, svoje príležitosti však nevyužili. Domáci naopak zatlačili súpera v záverečnej desaťminútovke, avšak vytúženého gólu sa nedočkali.
ŽK: 2 – 1. Rozhodoval Pavlovič, 200 divákov.
DORAST: Čachtice - AS Trenčín „C“ 1:4 (1:0). Gól za domácich: Šimo.
Marián Halák

Mel.-Lieskové – Veľká Hradná 1:2 (0:1)
Domáci v zápase ťahali za kratší koniec, aj keď počtom streleckých príležitostí hostí prekonali. Futbal sa však nehrá na nastrelené žrde či brvná, ale na góly, čo hráči Veľkej Hradnej dokonale efektívne využili. Vo vyrovnanom zápase sa tak nakoniec tešili z troch bodov hráči hosťujúceho mužstva.
Góly: Vendžúr za domácich. Rozhodoval Nedveď.
DORAST: Mel.-Lieskové – LO Trenčín 1:0 (1:0). Gól: Matúš Pavlík.
Stano Malec

Trenč. Teplá – Kľúčové 2:1 (2:0)
Stretnutie sa začalo minútou ticha za zosnulého bývalého hráča domácich Petríka Malovca, ktorý opustil tento svet vo veku 21 rokov a zápas sledoval zo svojho futbalového neba. Teplania začali svižne a v 9. minúte najlepší hráč domácich Haviar otvoril skóre. V 28. minúte poistil vedenie Teplanov na 2:0 Šubert. V druhom dejstve hostia nerezignovali a pokúsili sa o nemožné, čo sa im začalo aj dariť keď v 73. minúte T. Vydrnák znížil na 2:1. Hostia úplne ovládli hru a vyrovnávajúci gól visel na vlásku. Domáci napokon s vypätím všetkých síl doviedli zápas do víťazného konca, i keď hostia by si zaslúžili bod.
ŽK: Lacko - Gajdošík, P. Kudlík. Rozhodoval Rožník, 150 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Michalík, Beňo, Prno (Blaho), Bagin, Haviar (Frohn), Šubert, Martinus (Košík).
Kľúčové: D. Vavruš – Kudlík (P. Vavruš), Vykopal, M. Vavruš, Kiačik (Kudlík), P. Kiačik, L. Vavruš, Sabadka, Papiernik, Gajdošík, Mikušinec (Vydrnák).
DORAST: Trenč. Teplá – Lubina 6:2. Góly za domácich: Janiš 2, Tomanica 2, Martinus, Maník. ŽIACI: Trenč. Teplá – Kľúčové 9:0. Góly: Gabriš 3, Záhorák 3, Kalabus, Hošták, Bundala.
Ivan Dobiáš

Ľuborča – Stará Turá 1:0 (0:0)
Hostia, ktorí posledných päť zápasov neprehrali začali aktívnejšie a vypracovali si aj prvú gólovú príležitosť v 15. minúte, ktorú však brankár Husár v spolupráci s kapitánom Vavrušom vyriešili. Postupne prebrali iniciatívu domáci a po peknej kombinačnej akcii Trškova strela skončila tesne vedľa brány. Do prestávky domáci ešte zopárkrát pohrozili po rohových kopoch, ale loptu do siete nedopravili. Po zmene strán začali domáci veľkým tlakom a hneď v 47. minúte sa pekne uvoľnil Trška a jeho krásnu krížnu prihrávku pretavil vo vedúci gól a ako sa neskôr aj ukázalo aj víťazný, po dlhšom čase strelecky prebudený Machara. Domáci mohli svoje vedenie niekoľkokrát zvýšiť, avšak domáci hráči nepremenili dva samostatné nájazdy, niekoľko nebezpečných hlavičiek tesne minulo hosťujúcu bránu a jedna strela z veľkej diaľky preskočila už opustenú Viskupovu bránu. S blížiacim sa záverom hostia hru vyrovnali, ale do gólovej príležitosti sa už nedostali. Futbalisti Ľuborče tak na domácom trávniku neokúsili trpkosť prehry už dva roky a natiahli sériu neprehratých súťažných domácich stretnutí na 27 zápasov.
Gól: Machara. ŽK: Tóth. Rozhodoval Burian, 200 divákov.
Ľuborča: Husár – Michalička, Vavruš, Štefánek, Korienek, T. Koníček, Ľ. Koníček, Machara, Trška, Schwandtner, R. Patka, striedali P. Patka, Lubina, Belko
Stará Turá: Viskup – Lukáč, Mocko, Štefík, Borcha, Beňo, Tóth, J. Bohuš, P. Bohuš, Peterka, Stančík.
DORAST: Ľuborča – Častkovce 2:0 (2:0).
Marek Koníček

Soblahov – Horná Súča 5:0 (3:0)
Zápas sa začal opatrne z oboch strán, ale nakoniec domáci prevzali iniciatívu a až do konca stretnutia boli jednoznačne lepším mužstvom. V 10. minúte z priameho kopu M. Jambor krásnou strelou otvoril skóre - 1:0. O minútu na to mal šancu T. Rehák, gól však ešte nedal. Ale už po prihrávke Huszlicsku sa T. Rehák nemýlil a zvýšil na 2:0. V 35. minúte bol faulovaný v šestnástke výborne hrajúci Huszlicska a B. Talian z jedenástky zvýšil už na 3:0. V druhom polčase, hneď v úvode, po ideálnom centri Beleša Braňo Talian zvýšil na 4:0. Domáci sa uspokojili s vedením, naopak hostia svojím výkonom sklamali. V 69. minúte prišla pekná akcia po nacvičenom signále, keď Jambor zacentroval a Vojtek elegantne zvýšil na 5:0. Domáci futbalisti sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí. A keď v samom závere zahodil svoju dobrú streleckú príležitosť aj hosťujúci A. Častulín, zápas sa skončil výsledkom 5:0. V tomto zápase opäť zahrala perfektne nestarnúca obranná dvojička Dvorský – Oravec. Rozhodoval Zemko, 120 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Oravec, Markovský, Beleš, I. Halgoš, Talian. T. Rehák. Jambor, Huszlicska, striedali Gerbel, P. Rehák, Miškech.
Horná Súča: Balaj – Mrázik, Lukšo, Machara, Častulín P., Bartek, Jurica, M. Guga, F. Guga, A. Častulín, Kučerák.
DORAST: 1:3. ŽIACI: 0:1.
Vlado Mrázik

Dubodiel – Selec 1:1 (0:1)
Stretnutie začali lepšie hostia, ktorí sa už v 2. minúte ujali gólom Horňáka. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale popri dobre organizovanej obrane hostí si vypracovali len minimum šancí na strelenie gólu. Ich snaha bola korunovaná v 90. minúte, keď strela Hostačného skončila v bráne hostí. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.
ŽK: 0 – 2. ČK: 0 – 1. Rozhodoval Tobiáš, 150 divákov.
DORAST: Dubodiel – Podolie 9:2 (4:1). ŽIACI: Horňany – Dubodiel 1:4 (1:3).
Stanislav Doktor

Nová Ves n/V – Dolná Súča 5:2 (2:0)
Hneď na úvod zápasu Zelenák dvakrát nebezpečne vystrelil, z následného rohového kopu sa dostal v šestnástke k lopte Jančo a otvoril skóre stretnutia. Hostia v prvom polčase nedokázali ohroziť bránu domácich a tak v 30. minúte pridal gól Jambor hlavou. Začiatok druhého polčasu rozhodol o výsledku stretnutia, keď domáci hráči v priebehu osem minút dali tri góly. V nasledujúcich minútach si však domáci prestali plniť obranné úlohy a hostia dvomi gólmi Hláveka po samostatných únikoch skorigovali výsledok stretnutia.
Góly: Jambor 3, Kováč, Jančo – Hlávek 2
ŽK: Kunda, Jambor – Hlávek, P. Sedláček. Rozhodoval Puna, 100 divákov.
Nová Ves n/V: Režný – Kunda, Mikušík, Kendera, Zelenák, Jančo, Šorec, Kováč, Jambor, Matulja, Masár, striedali Mlčúch, Švec, Hrehor.
Dolná Súča: R. Šedivý – Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Kotrbčík, A. Pleva, R. Pleva, Kramár, P. Sedláček, Fábik, striedali I. Sedláček, M. Šedivý.
Pavol Pristaš

Horné Srnie – Očkov 7:1 (2:1)
Zápas v H. Srní začal obojstranne nervózne, najmä hráči hostí hrali v osobných súbojoch až na hranici dovoleného. Už v 5. minúte sa zrazil domáci M. Sekula a hráč hostí D. Klčo, ktorý zápas ani nedohral. V 10. minúte ukľudnil domácich J. Vandžala, keď potiahol loptu po celom ihrisku a otvoril skóre – 1:0. Od tohto momentu mali domáci územnú prevahu, ale ďalší gól neprichádzal. V 25. minúte ideálnu prihrávku J. Šimka poslal šprintujúci brat Pavol len mimo bránu hostí. Šok pre domácich priniesla 32. minúta, keď hostia po ojedinelom protiútoku vyrovnali Augustínom na 1:1. V nadstavenom čase prvej časti strhol vedenie na stranu domácich po samostatnej akcii P. Šimko – 2:1. Druhý polčas sa začal obojstranne opatrne a v miernejšom tempe. Už v 55. minúte mohli domáci zvýšiť, no M. Kebísek namieril nepresne. V 60. minúte rozohrali domáci biliardovú akcii J. Vandžalom, na ktorej konci stál dorážkou Martin Kebísek – 3:1. V 65. minúte opäť M. Kebísek zakončoval, no nepresne. O minútu na to obišiel Vydrnák všetko čo stálo na nohách, ideálne prihral P. Šimkovi, ktorý zvyšoval na 4:1. V 70. minúte domáci tlak silnel, gólovú príležitosť zahodil opäť M. Kebísek a vyrazenú loptu brankárom nedopravil do siete ani J. Vandžala. O dve minúty štandardnú situáciu J. Vandžalu hlavou usmernil do siete Vydrnák a o ďalšie dve minúty na to B. Cíbik zvyšoval už na 6:1, keď hostia definitívne rezignovali. To však ešte nebolo všetko a v 85. minúte striedajúci Marek Šimko upravil po samostatnej akcii na konečných 7:1. Dobrý výkon domácich hráčov zozadu podporoval veľmi dobre hrajúci Kresánek a domáci diváci odmenili svojich hráčov po stretnutí potleskom. Pred 150 divákmi rozhodoval Majcher.
ŽK: Kubíček, P. Šimko – K. Gono, Trebatický.
Horné Srnie: Riečičiar – M. Vandžala, Sekula, P. Šimko, Kresánek, B. Cíbik, M. Cíbik, Vydrnák, Kebísek, J. Vandžala, J. Šimko, striedali Kubíček, Naňák, M. Šimko.
Očkov: Behúl – K. Gono, M. Gono, Bližniak, P. Augustín, Neuschl, Trebatický, Masár, R. Klčo, Rehák, D. Klčo, striedal S. Augustín.
DORAST: H. Srnie – N. Dubnica 0:2. ŽIACI: Šimonovany – H. Srnie 6:0.

10. Horné Srnie 14 5 1 8 29:33 16 (-8)
11. Mel.-Lieskové 14 4 3 7 19:24 15 (-9)
12. Očkov 14 4 3 7 19:30 15 (-3)
13. Horná Súča 14 5 0 9 19:39 15 (-3)
14. Dolná Poruba 13 4 2 7 27:31 14 (-1)
15. Dolná Súča 14 3 1 10 19:53 10 (-8)
16. Kľúčové 14 2 1 11 18:31 7 (-11)

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 13 gólov, Branislav Dušák (Selec) 8, Jaroslav Madera (Čachtice), Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové), Michal Gajdošík (Kľúčové), Miroslav Čačko (Veľká Hradná), Jozef Suchý (Dolná Poruba), Martin Kebísek (Horné Srnie) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) po 7, Jozef Kaukal (Dolná Poruba), Radovan Trška (Ľuborča), Andrej Paulíny (Selec), Radomír Hlávek (Dolná Súča), Juraj Bohuš (Stará Turá), Peter Kúdela (Dubodiel) a Jozef Šimko (Horné Srnie) po 6, Michal Mutňanský, Milan Belko (obaja Ľuborča), Patrik Dorička, Miroslav Galko (obaja Dolná Poruba), Róbert Kurkin (Veľká Hradná), Peter Jambor (Nová Ves n/V), Michal Knoll (Dubodiel), Tomáš Rehák (Soblahov), Martin Martinus, Martin Doktor (obaja Trenč. Teplá) a Dušan Klčo (Očkov) po 5, ostatní 4 amenej.(žit)

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 152

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.