Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

J. Bohunice – Nové Mesto 0:2 (0:1)
Góly: 22. Balocký, 66. P. Šupka.
Na prekvapenie malej hŕstky fanúšikov začali aktívnejšie domáci, ktorí kombinačne prevyšovali svojho súpera. V rozlete za dobrým výsledkom ich však pribrzdila 22. min. V nej po zaváhaní obrancu Hrdličku poslal strelu po zemi Balocký a vsietil prvý gól stretnutia. Vo vývoji stretnutia touto minútou nastal obrat, hostia sa dostávali častejšie do šanci, ktoré našťastie pre domácich likvidoval Horný. V 38. min mohli ísť Novomešťania do dvojgólového vedenia, Gabrišova strela však tesne minula ľavú žrď Horného brány.
Domáci chceli v druhom dejstve vyrovnať, žiadnu vyloženú šancu si ale nedokázali vypracovať. V 66. min po centri do šestnástky sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Pavol Šupka a zvýšil na 0:2. To už bol definitívny koniec domácich nádejí, ktorí už nemali silu na zvrat v stretnutí. Zvyšok duelu si hostia s prehľadom ustrážili.
Pred 150 divákmi rozhodoval Koníček
ŠK BLAVA: Horný, Hrdlička, Gajarský, Boháčik, Greguška – Kubiš (70. Pecko), Ohrablo, Jakáb, Uváček (51. Gubančok) – Karol, Mačica. Tréner J. Jarábek. AFC: Volešák – Ježík, Otočka, Gardian, A. Šupka – P. Šupka, Gabriš, Balcír, Omasta – Balocký, Kostelan (71. Rojko). Tréner M. Lintner.
PAVOL KUBIŠ

Komárno – Bánovce n/B 0:3 (0:1)
Góly: 36. a 75. Šebo, 76. Valach.
Domáci stále nastupujú v značne pozliepanej zostave a keď sa k tomu pridajú ešte nejaké zranenia v priebehu stretnutia, potom tréner Múčka má veľké problémy. V sobotu nemohli od začiatku nastúpiť Bagin, Richtárik a P. Sklenář, hneď v úvode polčasu sa zranil Meleg a v závere Agg. Domáci nastupovali s defenzívnou taktikou, čo sa im aj darilo až do 36. min., keď po technickej chybe skúseného Kozáčeka v strede ihriska hostia po bleskovom brejku sa ujali vedenia Šebom. V druhom polčase sa domáci snažili o otočenie výsledku, ale hostia výborne bránili a stále hrozili bleskovými brejkami. V závere polčasu domáci v snahe vyrovnať stále viac otvárali priestor pred vlastným brankárom, ktorý mal viackrát možnosť preukázať svoje kvality, ale po zmätkoch v obrane domácich a dorážke Šeba bol bezmocný. Hostia po tomto druhom údere hneď následne znova po prečíslení obrany domácich upravili strelou Valacha na konečných 0:3. U domácich bolo miestami vidieť aj určitú odovzdanosť, keď aj pri najväčšej snahe nedokážu streliť gól, čo sa potom prenáša do psychiky. Ak nepríde v zime k zmenám, skončí KFC v súťaži, ktorá nezodpovedá jeho histórii.
Pred 30 divákmi rozhodoval Petríček. ŽK: Marcel Kapusňák, Tóth, Kozáček – Martin Igaz, Kolieska.
SPARTAK: Marek Igaz - Martin Igaz, Stano, Senko, Filin, Kolieska, Mezovský, Slovák, Valach, Šebo, Hrubý (62. Buchel). Tréner J. Jurkovič.
ANTON LITTVA

Led. Rovne - Nové Zámky 2:1 (0:0)
Góly: 55. a 58. Detko – 82. Vadkerty.
V 3. min skúšal šťastie Basila, ale technickú strelu mu brankár chytil. V 8. min nebezpečne pálil Lovásza, ale Hrnčiarika neprekvapil, podobne aj Dekány z ďalšej akcie hostí. Potom obranca hostí zblokoval v šanci J. Martinku, rovnako aj Detkovu strelu. V 28. min mieril vedľa Petruš a v 30. min slabou strelou trafil Detko iba do brankára. Petruš potom mieril nepresne a Mišík hlavou trafil bočnú sieť. Molnára vychytal Szapu a po obojstranných nepresnostiach skončil polčas bez gólov. Druhý polčas začali sklári aktívne a 49. min Meliš zblízka hlavičkoval nad. Domácich podržal v 50. min Hrnčiarik, keď chytil gól Bogárovi. Tlak Rovňancov narastal, Molnár ešte bránu prestrelil, ale v 55. min Detko hlavou otvoril po rohu skóre. O tri minúty prihral Grendel Detkovi, a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. Hrnčiarik sa vyznamenal v 75. a 77. min, keď vychytal dvakrát Dobrého. Potom Detko opäť nehlavičkoval presne a Kadlec trafil brankárove nohy. N. Zámky potrestali nepremieňanie šancí v 82. min Vadkertyho gólom – 2:1. V poslednom domácom zápase jesene sklári po zlepšenom výkone dosiahli zaslúžené víťazstvo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Paulovič, ŽK: Bogár, Dobrý.
CRYSTAL: Hrnčiarik – Meliš, Šatka, P. Martinka, J. Martinka, Basila, Petruš (90. Šebo), Mišík (50. Holeščák), Molnár, Detko, Grendel (76. Kadlec). Tréner V. Kavecký.
STANISLAV DETKO

Spartak Myjava - Spartak Vráble 1:2 (0:1)
Góly: 70. Vojtek - 30. Ürge, 49. Toman.
Vzhľadom na nekalé praktiky, ktoré fungujú v 3. lige Západ je môj komentár nasledujúci: V 15. min centrovali domáci z ľavej strany, hosťujúci stopér Drienovský úplne sám a nikým neatakovaný zrazil loptu hlavou loptu na zem, odkiaľ sa odrazila, lenže ten ju v snahe zabrániť tomu, aby sa nedostala k hráčovi Myjavy, rukou na pätke odrazil mimo. Rozhodca Sluk, ba ani jeho asistent Peťovský, ktorý bol v uhle a všetko určite dobre videl, však nereagovali. Po polhodine hry hosťujúci Ürge z protiútoku otvoril skóre a v 40. min sa po rohu zrodila chyba domáceho obrancu, po ktorej Toman zvýšil na 0:2. Vyrovnanie prišlo v 70. min, keď center Kumančíka využil hlavou Vojtek. V 82. min získal loptu na hranici šestnástky hostí v bežnom súboji Šarudi a lobom upravil na 2:2, lenže rozhodca Sluk už predtým na výkrik obrancu odpískal faul a gól neuznal. Vrcholom celého zápasu bola 90. min, keď asistent rozhodcu signalizoval pridanie dvoch minút, hlavný rozhodca však po 15 sekundách zápas ukončil. Quo vadis, slovenský futbal?
Pred 200 divákmi rozhodoval Sluk, ŽK: Toman.
MYJAVA: Solnička - Manák, Kumančík, Neoveský, Viselka, Zverec (62. Vojtek), Zríni, Gúčik, Černý, Mráz, Šarudi. Tréner Š. Potúček.
ZDENO ŠIMO

Topoľčany - Nemšová 0:1 (0:1)
Gól: 13. vlastný (J. Mucha).
Hráči Topoľčian sa do svojho súpera pustili s veľkou chuťou. Už v 3. min. sa Buday pokúšal vysunúť Mrázika, no ten loptu nestihol. Domáci mali viac loptu na svojich kopačkách, lenže gólové šance neprichádzali. Hostia pohrozili Lacom v 12. min. O minútu sa hráči Nemšovej dostali do úniku a následný center si Ján Mucha vrazil hlavičkou na prekvapenie brankára Neuschla do vlastnej siete. Domáci sa ešte viac pustili k smerom dopredu, no prílišne chcenie im zväzovalo nohy. Napriek tomu mohli vyrovnať v 29. min, keď opäť po centri Budaya nedal hlavou Candrák. Prvý polčas sa dohrával prevažne v strede ihriska. Do druhej časti vstupovali domáci s cieľom urobiť niečo s výsledkom. Už v 53. min. mohol vyrovnať Buday, ale namiesto strely volil prihrávku. I napriek veľkej snahe hráči MFK Topvar začali kopiť chyby a na ihrisku rástla nervozita a hlavne nepresnosť. Topoľčany sa vytúženého gólu predsa len dočkali v 85. min., keď sa presadil Teplanský, no pre ofsajd gól nebol uznaný. Záver sa dohrával prevažne pred hosťujúcou bránou, ale diváci gól už neuvideli.Pred 236 divákmi rozhodoval Mikulaj, ŽK: Teplanský, Miškov, Buday - Vavruš, Laco.
FKS: Bobot - Krchňávek, Sabatka, Šmelko, Verchola (90. Bahno), Ďuriš, Vavruš (79. Ňaňák), Laco, Ďuďák, Valachovič, Suchý. Tréner M. Albrecht.
JAROSLAV ŠUPA

Ostatné výsledky: Púchov B - Štúrovo 1:3 (0:2), Prievidza - D. Vestenice 2:1 (1:0), Vrbové – Močenok 1:1 (0:0)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.