Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Dolná Poruba – Soblahov 3:2 (0:0)
Zápas sa začal z oboch strán dosť opatrne, i keď domáci pohrozili niekoľkými dobrými šancami. A keď domáci nepremenili ani tutovky, polčas sa skončil remízou. Druhý polčas začali lepšie domáci a po zvýšenej bojovnosti sa dobre hrajúcim Blžniakom ujali vedenia. To dodalo domácim útočníkom viac odvahy a Kaukal zvyšoval na 2:0. Vlastným gólom sa podarilo hosťom znížiť na 2:1, ale domáci okamžite odpovedali opäť Kaukalom na 3:1. V závere stretnutia, v 89. minúte hostia Rehákom upravili na konečných 3:2. Za dobrý výkon, ako aj uspokojivé výkony na jeseň odmenili fanúšikovia domácich hráčov potleskom.
ŽK: Bližniak – Oravec. Rozhodoval Tobiáš, 150 divákov.
Dol. Poruba: Masaryk – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Bližniak, Dorička, Jozef Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Horniak, Kaukal, striedali Hrbáček, Kollár, Daniel Suchý.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Oravec, Beleš, Kyselica, Halgoš, Talian, Gerbel, Jambor, Huszlicska, striedali Rehák, Hájek.
Milan Suchý

Stará Turá – Veľká Hradná 3:1 (1:0)
V poslednom „jarnom“ kole čakal domácich súper z tretieho miesta v tabuľke – teda jeden z tých silnejších. Na jeho zdolanie bolo treba zvýšiť bojovnosť, rýchlosť, presnosť prihrávok, ale aj bojovnosť celého mužstva. Od začiatku zápasu získali domáci prevahu a hra sa pohybovala väčšinou na polovici hostí, avšak vážnejšia šanca Tótha v 20. minúte nebola nebezpečná. Ale už v 23. minúte sa najlepšie zorientoval v šestnástke Maroň a zblízka otvoril skóre na 1:0. Potom hostia hru vyrovnali a podnikali nebezpečné útoky do otvorenej domácej obrany. V 30. a 33. minúte mali hostia gólové šance, lopta smerovala v oboch prípadoch do šibenice, ale domáci gólman vyškriabal mimo brány. V druhom polčase sa hral vyrovnaný zápas a hostia boli na šance aktívnejší. V 50. minúte bol útočník hostí Čačko dvakrát vo vyloženej šanci pred brankárom domácich ale výborný domáci brankár Viskup strely zneškodnil. V 65. minúte nastrelili hostia žrď domácej brány a potom prišli chvíle pre domácich hráčov. V 70. minúte unikal Maroň a za stiahnutie v šestnástke nariadenú penaltu s prehľadom premenil Juraj Bohuš na 2:0. V 82. minúte znížili hostia Čačkom na 2:1, ale hneď z protiútoku ušiel po pravej strane Tóth a jeho center premenil hlavičkou Abrahám na 3:1. V záverečných minútach mali domáci ešte dve-tri gólové šance, ale výsledok sa už nezmenil.
Góly: Maroň, J. Bohuš, Abrahám – Čačko.
ŽK: 0 – 1. Rozhodoval Pavlovič, 130 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Nová Ves n/V 3:1 (0:1)
V prvom polčase jedinú chybu domácich hostia premenili na vedúci gól. Potom prevzali iniciatívu domáci, avšak do konca polčasu sa im skórovať nepodarilo. V druhom polčase domáci pridali na aktivite a hneď z prvého rohu skórovali, keď loptu dorazil do brány Pavol Vavruš. Domáci sa ešte viac zahrýzli do súpera, čoho výsledkom boli mnohé brejky, ktoré však nevyužili. Skóre zápasu sa upravovalo dvakrát z pokutových kopov, keď najskôr faul na Pavla Vavruša potrestal Papiernik a následne po faule na Mikušinca upravil skóre na 3:1 Vykopal.
Rozhodoval Stračiak, 100 divákov.
Kľúčové: D. Vavruš – Papiernik, Sabadka, Vykopal, Pe. Kudlík, Gajdošík, P. Kiačik, P. Vavruš, L. Vavruš, Vydrnák, Pa. Kudlík, striedali A. Kiačik, Mikušinec.
Patrik Kiačik

Trenč. Teplá – Horné Srnie 3:2 (2:1)
Stretnutie odvekých rivalov sa začalo opatrne a do prvej príležitosti sa dostal v 14. minúte Beňo, čo aj využil – 1:0. V 24. minúte po krásnej akcii Martinusa zvyšoval na 2:0 Haviar. Po druhom góle domácich sa hra postupne vyrovnala, čo využili hostia v 32. minúte Jozefom Šimkom. Druhá štyridsaťpäťminútovka bola opatrnejšia a hostia sa snažili o vyrovnanie, ale bezúspešne. Aj keď mali územnú prevahu, nedokázali prekonať domáceho gólmana. Naopak, v 81. minúte poistili teplania vedenie na 3:1 Šubertom. I keď srňania hrali o jedného hráča menej, stále bojovali a v nadstavenom čase po zmätkoch teplanskej obrany znížili vďaka domácemu obrancovi na 3:2.
ČK: Kresánek. Rozhodoval Oppenberger, 150 divákov.
Tr. Teplá: Matejka – Lacko, Rýdzi (Burdej), Michalík, Beňo, Prno, Bagin (Doktor), Haviar, Šubert, Martinus.
Hor. Srnie: Riečičiar – Ďuriš, Sekula, Šimák, Kresánek, Cíbik, M. Šimko (Lukajka), Vydrnák, Kebísek (Schizsler), Vandžala, J. Šimko.
DORAST. Trenč. Teplá – Trenč. Turná 1:2. Gól za domácich: Janiš.
Ivan Dobiáš

Horná Súča – Ľuborča 1:2 (1:2)
Góly: A. Častulín - Trška, Machara. Rozhodoval Kyška, 150 divákov.
H. Súča: Balaj – Žáček, Marek Lukšo, Martin Lukšo, Bartek, P. Častulín, Košút, V. Jurica, F. Guga, Kučerák, A. Častulín.
DORAST: 6:4.
(bm)

Selec – Mel.-Lieskové 2:0 (1:0)
V ideálnom futbalovom počasí sa hral v prvom polčase iba futbal priemernej úrovne. Hostia od začiatku dobre napádali domácich hráčov a nedovolili im hrať ich vlastnú hru. A tak sa na prvý gól čakalo až do 38. minúty. Po rohovom kope hostia nedokázali odvrátiť loptu, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Horňák a otvoril skóre stretnutia. Na začiatku druhého polčasu sa zdalo, že sa obraz hry nezmení a s pribúdajúcim časom domáci pridali, lepšie si prihrávali a začali si vytvárať aj šance. V 60. minúte prihral Dušák Paulínymu, ale ten prestrelil bránu hostí. O päť minút si to zopakovali a Paulínyho hlavička skončila na žrdi hosťujúcej brány. V 75. minúte opäť strieľal Paulíny, ale loptu s námahou vyrazil brankár hostí na roh. Definitívne o víťazstve rozhodol v 85. minúte Dušák, keď po priamom kope dokopol loptu do siete. Pred 200 divákmi rozhodoval Majcher.
Selec: Tunega – Michal Hrbas, Vavruš, Hlavatý, Horňák, Paulíny, Puček, Ondriška (Miloš Hrbas), Dušák (Godál), Masaryk, Puna.
Mel.-Lieskové: Mizerák – Capák, Sklár, Kotek, Fabián, Hanták (Luprich), Šikuda (Uhlárik), Mikušať, Motyk, Biras (Ondrejička), Vendžúr.
Ľuboš Masár

Očkov – Čachtice 3:1

Dolná Súča – Dubodiel 2:0 (1:0)
Prvý polčas sa začal vo svižnom tempe. Obe mužstvá sa snažili streliť gól. Prvú vážnu šancu si vypracovali domáci hráči v 9. minúte keď po centri R. Plevu nebezpečne ohrozil bránu hostí hlavou Hlávek, no jeho pokus brankár vyrazil na roh. V 13. minúte odpovedali aj hostia, ale ich dobrú šancu zneškodnil domáci brankár Šedivý. V 32. minúte opäť nebezpečne vypálil Hlávek, no brankár vytlačil jeho strelu na roh. V 40. minúte zahrával Blaško roh z pravej strany, na ktorý si dobre nabehol A. Pleva a hlavou dal vedúci gól domácich. V závere polčasu ešte nebezpečne pohrozili hostia, ale domáci brankár bol opäť namieste. Druhý polčas sa hra opäť prelínala z jednej strany na druhú. V 62. minúte išiel zahrávať roh pre zmenu A. Pleva, lopta sa dostala k Hlávkovi, ktorého strelu brankár iba vyrazil pred seba a dobre postavený Sedláček ju dorazil do prázdnej brány. Na skóre sa už potom nič nemenilo, lebo najskôr v 80. minúte pokutový kop domácich brankár hostí Petrík vyrazil a ďalšiu dobrú šancu domáci chlapci opäť zahodili. V závere zápasu už domáci asi mysleli viac na ukončenie sezóny a pečené prasiatko, a tak opäť pohrozili hostia, keď dobrú strelu M. Maleca vyrazil domáci brankár a následne z rohového kopu nastrelili hostia žrď. V slušnom zápase bez kariet pred 150 divákmi rozhodoval Maráz.
Dol. Súča: Šedivý – Hlávek, Masteš, Kišš, Psota, Blaško, A. Pleva, R. Pleva, Kramár, Sedláček, Fábik.
Dubodiel: Petrík – V. Malec, M. Malec, Mikula, Koreň, Petrík, Hostačný, Doktor, Knoll, Kúdela, B. Malec, Červený.
DORAST: 7:2 (2:0) Góly: Krajčo 3, Dobo 2, Oliš, M. Trúnek – Masaryk, Masár.

14. Dolná Súča 16 5 1 10 22:53 16 (-8)
15. Mel.-Lieskové 16 4 3 9 20:28 15 (-9)
16. Kľúčové 16 3 2 11 22:33 11 (-13)
Zápas Dolná Poruba - Nová Ves n/V bol skontumovaný na 3:0.

SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN:
Peter Kováč (Veľká Hradná) 13 gólov, Peter Jambor (Nová Ves n/V) 10, Radomír Hlávek (Dolná Súča) a Ľuboš Koníček (Ľuborča) po 9, Branislav Dušák (Selec), Jozef Šimko, Martin Kebísek (obaja Horné Srnie) a Jozef Suchý (Dolná Poruba) po 8, Martin Ondrejička (Mel.-Lieskové), Jaroslav Madera (Čachtice), Michal Gajdošík (Kľúčové) a Miroslav Čačko (Veľká Hradná) po 7, Milan Belko, Radovan Trška (obaja Ľuborča), Jozef Kaukal, Patrik Dorička (obaja Dolná Poruba), Andrej Paulíny (Selec), Tomáš Rehák (Soblahov), Juraj Bohuš (Stará Turá) a Peter Kúdela (Dubodiel) po 5, ostatní 4 a menej gólov.