Florbalisti 1.FBC Trenčín si zo Žiliny priviezli dva body

Uplynulú sobotu sa odohralo 6. kolo florbalovej extraligy na Slovensku. Trenčania si priniesli z oboch zápasov iba dva body.

Najbližšie sa nováčik 1.FBC Trenčín predstaví na domácej pôde 14. 1. 2006, keď privíta v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne florbalové mužstvá z Nitry a Lido Bratislava.

Grasshoppers Žilina - 1.FBC Trenčín 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)

Góly: Petrík 2, Pavlus, Skrutek
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 2:1. Stretnutie sledovalo 40 divákov.
Obe mužstvá začali zápas pomerne opatrnou hrou. Domáci sa presadili v momente, keď im hráči 1.FBC Trenčín ponúkli presilovku. V 5. min otvoril skóre Venény - 1:0. Ten istý hráč zvyšoval na 2:0 v 9. min. Nastrelil hokejku obrancu 1.FBC Straku, odkiaľ sa loptička nešťastne odrazila do bránky Trenčanov. V 17. min skórovali opäť domáci, keď po chybe brankára Krála skóroval Galovič - 3:0. V závere tretiny sa presadili Trenčania gólom Pavlusa - 3:1. Druhá tretina sa odohrala vo vysokom tempe. Hráči 1.FBC svojou hrou zatlačili súpera, vytvorili si tlak a znížili v 23. min na 3:2. Nechytateľnou strelou skóroval Petrík po asistencii Šedivého. Tlak Trenčanov gradoval. Už v 27.min sa presadil Skrutek - vyrovnané 3:3. Nasledovalo oslabenie 1.FBC, ktoré Trenčania nezvládli. Po vlastnej chybe inkasovali gól od Venényho - 4:3. V 38. min ale Pavlus našiel Petríka - 4:4. V závere tretiny si Trenčania dali v podstate „vlastný gól“. Po hrubej chybe obrany zvýšil Uríček - 5:4. Na začiatku poslednej tretiny sa tešili opäť Žilinčania, keď pri vlastnom oslabení sa presadil strelec Venény - 6:4. Trenčania nezložili zbrane, vytvorili si šance, ktoré však zostali nevyužité. Naviac boli veľmi často vylučovaní. Doplatili na to gólom Baránka v 49. min - 7:4. Tento výsledok sa už do konca zápasu nezmenil.
(orim)

1.FBC Trenčín - ŠK Juventa Žilina 11:8 (3:3, 4:2, 4:3)

Góly: Mičko 2, Magdolen 2, Mastela 2, Podpera 2, Petrík 1, Filadelfi 1, Pavlus 1.
Skóre zápasu otvoril talentovaný Magdolen, ktorý po výbornej kombinačnej akcii Petríka a Šedivého nedal brankárovi súpera šancu - 1:0. Trenčania pokračovali v ofenzívnej hre. Po veľmi dobre zvládnutej štandardnej situácii zvyšoval Mastela - 2:0. Juventa znížila v 10. min Cibulkom - 2:1. Trenčania odpovedali nechytateľnou strelou Podperu, ktorého ideálne našiel Pavlus - 3:1. Do konca tretiny hráči 1.FBC neubránili svoje dve oslabenia, a tak bolo 3:3. Druhú časť zápasu otvorili Žilinčania, keď Knapec a po ňom aj Škarupa zvyšovali - 3:4, resp. 3:5. To Trenčanov vyprovokovalo k aktívnejšej hre. Do konca druhej tretiny strelili 4 góly. Najskôr do útoku zavelil Mičko, ktorý využil štandardku a po asistencii Pavlusa znížil - 4:5. Ten istý hráč sa presadil znovu a vyrovnal - 5:5. Trenčanov poslal do vedenia Magdolen - 6:5. Ďalší gól 1.FBC zabezpečil dorážkou Mastela - 7:5. Aj v tretej tretine Trenčania pokračovali v útočnej hre. Hneď na jej začiatku skóroval Pavlus, ktorému asistoval Mičko - 8:5. Hráči Juventy odpovedali o minútu neskôr gólom Weisa - 8:6. V 45. min zápasu Filadelfi excelentne zachytil rozohrávku súpera a nekompromisne vystrelil - 9:6. Nasledovala ďalšia individuálna akcia Trenčanov, pri ktorej bol Petrík - 10:6. Dobre rozbehnutých hráčov 1.FBC pribrzdili dva rýchle góly hostí. Bolo 10:8. Výhru a zisk dvoch bodov však Trenčania potvrdili Podperom - 11:8. Hra bola aktívna zo strany oboch tímov. Žilinčania mohli častejšie skórovať, no brankári Trenčanov Král a tiež Pagáčik, ktorý chytal v prvej polovici zápasu - svoje mužstvo podržali. Hráč 1. FBC Pavlus zaznamenal 5 asistencií.